Огляд смартфона Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Вийшло ненудно
30.07.21
Смартфон Xiaomi Mi 11 Lite 5G з приставкою 5G, який потрапив до нас на тест, від свого побратима Mi 11 Lite відрізняється використанням зовсім іншого процесора. Тут встановлений новий Qualcomm Snapdragon 780G, що випускається по 5-нанометровому техпроцесу, тоді як «простий» Mi 11 Lite задовольняється більш простим Snapdragon 732G.
Відмінності у підтримці мереж нового покоління 5G, а й у продуктивності. Забігаючи трохи наперед, зазначу, що різниця велика.
Xiaomi Mi 11 Lite 5G відноситься до популярної категорії смартфонів цінової категорії $300-400.
Це початок середнього класу, за сучасними мірками.
Xiaomi Mi 11 Lite 5G анонсовано наприкінці березня 2021 року. У порівнянні з іншими моделями нової лінійки Xiaomi Mi 11 (Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra) версії з приставкою Lite спрощені за різними параметрами, але набагато доступнішими за ціною.
З ключових особливостей, які ми докладніше розберемо далі, відзначимо AMOLED-екран із частотою 90 Гц, 64-мегапіксельну основну камеру, стереодинаміки та процесор Snapdragon 780G.
Зовнішній огляд та комплектація
У смартфоні Xiaomi Mi 11 Lite 5G чимала ставка робиться, у тому числі, на його зовнішність.
Виробник постарався зробити його витонченим та легким. Корпус має товщину всього 6,8 мм та вагу 159 г.
До нас потрапила версія у «ошатному» салатовому кольорі. Передбачено ще чорний та жовтий варіанти Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Цікаво, що кольори Mi 11 Lite (не 5G) — інші.
Передня панель пласка, що зручно. Селфі-камера знаходиться не по центру, а зміщена убік. Для неї зробили виріз.
Рамка пристрою виконана із пластику. У даній категорії смартфонів вже складно чекати на металеву рамку.
А ось задня панель – це скло з матовим покриттям. Текстура під склом зроблена таким чином, що смартфон «грає» перламутровим переливом при попаданні світла.
Поєднання матового покриття та світлого забарвлення зробило поверхню досить практичною. Відбитки пальців тут не такі помітні.
Заявлено захист від пилу та бризок IP53 (це більш простий захист порівняно з IP67, IP68).
Підтримки бездротової зарядки Xiaomi Mi 11 Lite 5G немає.
На своєму сайті виробник окремо наголошує, що модуль із задніми камерами виступає за межі корпусу дуже незначно. Якщо порівнювати, наприклад, з виступом на Xiaomi Redmi Note 10 Pro, можна однозначно погодитися.
Видалася можливість порівняти Xiaomi Mi 11 Lite 5G з Redmi Note 10 Pro.
Як не дивно, але більш тонкий корпус, знижена вага та менші розміри справді вплинули на комфорт. У руці та кишені Mi 11 Lite 5G лежить набагато зручніше. Сам не очікував такого відчутного ефекту.
Сенсор друку вбудований в кнопку живлення. Працює від дуже швидко та надійно. Особисто я віддаю перевагу саме такій реалізації порівняно з сенсорами, вбудованими під екраном.
Окремого інформаційного світлодіода, що сигналізують про повідомлення, що надійшли, статус зарядки і т. д. у Xiaomi Mi 11 Lite 5G немає.
При зовнішньому огляді складно здогадатися, але тут встановлені стереодинаміки. Один розташований на нижній грані, його легко розпізнати, а другий – поєднаний із розмовним динаміком над екраном.
Слот – гібридний. Можна встановити дві SIM-картки або одну SIM-картку та картку пам’яті microSD.
3,5-міліметрового виходу для навушників/гарнітури модель не має. Це частково компенсується перехідником USB-C для навушників, що йде у комплекті.
А ще в наборі можна знайти чохол-бампер. З ним кнопка живлення виходить втопленою і її розташування легше знайти на дотик.
Екран
У Xiaomi Mi 11 Lite 5G встановлений AMOLED-екран з діагоналлю 6,55”, роздільною здатністю 2400×1080 пікс. (Співвідношення 20:9).
Максимальна заявлена яскравість – 500 нит (800 нит пікова). Підтримується розширений колірний діапазон DCI-P3, технологія HDR 10+ та максимальна частота оновлення 90 Гц.
Екран дуже яскравий, з чудовою контрастністю (спасибі технології AMOLED) та широкими кутами огляду.
Можна виставити режим із частотою оновлення 60 або 90 Гц. У першому випадку теоретично пристрій працюватиме трохи довше без заряджання. Режим з автоматичним підстроюванням частоти не передбачено.
Наскільки важливою є наявність підвищеної, у цьому випадку до 90 Гц, частоти?
Скролінг в меню, браузері, свайп між вікнами і т. д. виходять дійсно плавнішими. Різниця в порівнянні з 60 Гц добре відчутна, тому підтримка 90 Гц – це дуже приємна особливість. Особисто я це дуже ціную.
Наскільки екран 90 Гц програє екранам 120 Гц?
При порівнянні Xiaomi Mi 11 Lite 5G (90 Гц) із Redmi Note 10 Pro (120 Гц) відмінності вдається помітити лише коли пристрої лежать поряд. Різниці немає.
До речі, між цими моделями, на око дуже складно було визначити переможця максимальної яскравості. Вони показали приблизно однакові результати як за звичайної роботи, так і при перегляді спеціальних HDR-сумісних роликів на YouTube.
Серед досить стандартного набору різних режимів зображення, несподівано виявилося налаштування, пов’язане з вибором ширини охоплення кольорів (колірний простір).
Це просто подарунок для тих користувачів, які розуміють, у яких випадках розширене охоплення кольорів (ширше, ніж 100% sRGB), — це не завжди добре і для чого іноді може бути корисним виставити нерозширене охоплення 100% sRGB.
Окремого пункту для включення DC Dimming (немерехтливе підсвічування без ШИМ-модуляції) немає.
Перевірити ШИМ-мерехтіння якимось спеціальним обладнанням можливості не було, а на око я не помітив мерехтіння навіть на низьких значеннях яскравості та різних частотах оновлення екрану.
Повноцінну функцію Always On Display смартфон Mi 11 Lite 5G не підтримує.
Натомість є так званий «активний екран». Після торкання екрана плавно з’являється елемент з годинником, інформацією про повідомлення, що надійшли. Проблема в тому, що за 10 секунд цей елемент гасне.
Фірмова оболонка MIUI 12.5
Нещодавно Xiaomi Mi 11 Lite 5G отримав прошивку з оновленням фірмового інтерфейсу до MIUI 12.5 (на базі Android 11).
Це дуже приємна оболонка без будь-яких явних недоліків, на мій погляд.
Смартфон з нею працює дуже спритно та чуйно.
Особливостей MIUI 12.5 я частково стосувався тесту Redmi Note 10 Pro.
Ярлики програм можуть бути розміщені на робочих столах або викликатися з окремого меню.
Доступний як традиційний дизайн випадаючої шторки з кнопками у верхній частині та повідомленнями в нижній або новий варіант, коли кнопки та повідомлення розділені в окремих шторках.
Варіанти управління передбачають опцію з окремими кнопками внизу або метод з управлінням жестами (як в iPhone).
Селфі-камеру можна заховати за горизонтальною чорною смугою, якщо вам не подобається бачити окремий виріз.
Функція запису розмови на Xiaomi Mi 11 Lite 5G недоступна. Можливо, це пов’язано із регіональними особливостями. У нас на тесті опинилася версія апарату для країн Європи.
Досить цікаво, що у випадку з Xiaomi Mi 11 Lite 5G реклами в оболонці MIUI 12.5 я не зустрів. При тому, що вона була присутня у тестованому раніше Redmi Note 10 Pro.
Камери та зйомка
У блоці камер на задній панелі можна бачити три вічка об’єктивів та спалах.
Модулі камер мають наступну конфігурацію.
- Основна 64-мегапіксельна камера з широким кутом огляду. Виділена сріблястим кільцем. Встановлено великий (це добре) сенсор типорозміру 1/1,97”.
Об’єктив зі світлосилою F:1,8. Оптичної стабілізації немає.
- Додаткова 8-мегапіксельна ультраширококутна камера (ймовірно, сенсор Sony IMX355). Об’єктив із світлосилою F:2,2.
- Окрема 5-мегапіксельна макрокамера.
Селфі-камера – 20-мегапіксельна.
При зйомці основною 64-мегапіксельною камерою відбувається об’єднання пікселів групи по 6 і на виході виходить 12-мегапіксельний кадр. Це стандартна практика для сенсорів сучасних смартфонів з великою роздільною здатністю. У 48-мегапіксельних сенсорах пікселі поєднуються по 4, а в 108-мегапіксельних – по 9.
Увімкнувши окремий режим, можна отримати знімок з повною роздільною здатністю 64 Мпікс. Тільки не варто розраховувати, що деталізація сильно збільшиться.
Оптичної стабілізації немає. А електронна доступна навіть для 4K-відеозйомки. Для порівняння, Redmi Note 10 Pro електронну стабілізацію для 4K-запису не підтримує.
Максимальна кадрова швидкість при 4K-відео – 30 кадр/с. При Full HD – 60 кадр./с.
Є окремий режим уповільненої зйомки, де частота може бути вищою.
Додаткова 8-мегапіксельна ультраширококутна знімає помітно «ширше» порівняно з основною. Це добре.
Але за характеристиками вона набагато «слабша». Відповідно, при нестачі освітлення якість знімків та відео буде сильно гіршою в порівнянні з головною 64-мегапіксельною камерою. Враховуйте це під час зйомки.
Порівняння основної камери та надширококутної
Для ентузіастів передбачено режим із ручними налаштуваннями «профі». Можна вручну регулювати фокус, виставляти витримку, задавати чутливість ISO, вибирати метод експозаміру і т. д. А ще тут з’являється пункт із включенням виведення кадрів у форматі RAW.
Окремої телефотокамери у смартфоні немає. Виходить, що при збільшенні цифровий зум з відповідним падінням якості.
Приклади зйомки із зумом 0,6x (надширококутна камера), 1x (основна камера) та цифровим зумом 2x, 5x, 10x
Багато сучасних смартфонів Xiaomi відрізняються просто шикарним режимом макрозйомки. І Xiaomi Mi 11 Lite 5G не стала винятком.
Система фокусу окремого 5-мегапіксельного модуля вміє фокусуватися з дуже близької відстані.
Результат вражає.
Судячи з отриманих записів та знімків, для свого класу Xiaomi Mi 11 Lite 5G надає дуже хорошу якість зйомки в цілому.
Набір різних знімальних налаштувань та режимів дуже великий, є гарне поле для експериментів.
Деякі додаткові приклади знімків
Продуктивність, нагрівання
Зі своїм сучасним чіпсетом Qualcomm Snapdragon 780G смартфон Xiaomi Mi 11 Lite 5G добре виділяється на тлі багатьох однокласників. Зазвичай у конкурентів можна бачити слабкіші варіанти типу Snapdragon 732G або інші чіпсети минулих поколінь.
Однією з фішок Snapdragon 780G є підтримка мереж 5G, але такі мережі у нас поки що не розгорнуті. Можливо, це непоганий доробок на майбутнє, але на даний момент наявність 5G-модему як перевагу розцінювати складно.
Інша річ, що і за продуктивністю Snapdragon 780G виявився дуже гарним.
У тесті AnTutu Benchmark отримав результат 526 880 балів. Для порівняння, Redmi Note 10 Pro з чіпсетом Snapdragon 732G показав 348 125 балів.
А в 3D-тесті 3DMark Wild Life, де більший акцент робиться на графіку, Mi 11 Lite 5G видав 3151 бали, що майже втричі перевищує результат Redmi Note 10 Pro.
Показані результати — дуже висока продуктивність для цінової категорії, в якій знаходиться Xiaomi Mi 11 Lite 5G.
Проблем навіть із вимогливими іграми бути не повинно.
А от щодо стійкості результатів при тривалому високому навантаженні, то з цим у Mi 11 Lite 5G не все ідеально.
Мабуть, повноцінно охолодити потужний Snapdragon 780G у такому тонкому корпусі виявилося не так просто.
У стрес-тесті 3DMark Wild Life продуктивність впала з початкового рівня 3100 балів до 2450 за 20 циклів.
Спеціальний додаток CPU Throttling Test показав зниження результатів до 63% (якщо брати початкове значення за 100%) за 10-хвилинного тесту.
Тут потрібно розуміти, що, незважаючи на зниження швидкості під навантаженням, Mi 11 Lite 5G не починає «тупити» гальмувати, перегріватися і т. д. Він, як і раніше, працює дуже швидко, просто продуктивність виходить не максимальною, як спочатку.
Корпус при тривалому навантаженні нагрівається, але стає гарячим.
Батарея, час автономної роботи та заряджання
Витончений тонкий корпус Xiaomi Mi 11 Lite 5G не дозволив встановити батарею високої ємності. Якщо багато смартфонів POCO, Xiaomi Redmi цієї цінової категорії мають акумулятор близько 5000 мА·год, то в даному випадку значення більш скромне – 4250 мА·год.
У тесті PCMark Work 3.0, який симулює певне (немаксимальне) навантаження з постійним увімкненим екраном, смартфон показав результат 12 годин та 47 хвилин автономної роботи. Це час при виставленій яскравості приблизно 35%.
При безперервному відтворенні роликів YouTube смартфон працюватиме довше на кілька годин.
Гідний результат з урахуванням ємності батареї, але атомність у багатьох інших смартфонів може бути вищою. Наприклад, в аналогічному тесті (PCMark Work 3.0) Redmi Note 10 Pro пропрацював понад 16 годин.
Реальний час роботи без підзарядки сильно залежить від того, які запущені програми, як часто використовується екран і т. д. У когось він проживе лише день, а іншим заряду вистачить на кілька діб.
У комплекті постачається зарядний пристрій потужністю до 33 Вт. Воно забезпечує непоганий баланс швидкості зарядки і не «навантажує» акумулятор надмірно високими струмами, що потенційно може негативно позначитися на ресурсі батареї.
Звук
Xiaomi у своїх смартфонах, навіть порівняно доступних категорій, часто радує наявністю стереодинаміків.
Адже раніше це була «фішка» виключно топових моделей.
Нижній динамік виявити досить легко, а ось верхній, як виявилося, поєднаний із розмовним динаміком.
Гучність відтворення велика. Xiaomi Mi 11 Lite 5G грає навіть голосніше, ніж Redmi Note 10 Pro, але рівень басів нижчий.
До звучання неважко причепитися, але загалом робота вбудованих динаміків вийшла непоганою. Я, зізнатися, чекав на гірше з урахуванням товщини корпусу.
Відсутність виходу для дротових навушників/гарнітури частково компенсується перехідником USB-C – mini-jack 3,5 мм, що йде в комплекті.
Дивні нюанси Xiaomi
Минулого тесту Xiaomi Redmi Note 10 Pro ми згадували, що смартфон має деякі дивні нюанси. Виявилося, що Xiaomi Mi 11 Lite 5G їх не позбавлений.
Звичайний датчик наближення для відключення екрана при телефонних розмовах замінений рішення з використанням акселерометра/гіроскопа та інших сенсорів.
Насправді буває, що така система реалізована неідеально. Хоча я помітив, що у свіжих версіях прошивки такий «віртуальний» датчик наближення працює начебто краще.
А ще зазначу, що Xiaomi Mi 11 Lite 5G, аналогічно Xiaomi Redmi Note 10 Pro, трохи деренчить в районі камери, якщо пальцями постукувати по верхній частині корпусу.
Це ні на що не впливає, але цікавий момент.
Висновки
Під різними брендами та суббрендами (Xiaomi, Redmi, Poco) компанія Xiaomi за останній рік випустила багато різних смартфонів початково-середньої категорії. А ще є рішення конкурентів …
Чи не загубився у всьому цьому різноманітті Xiaomi Mi 11 Lite 5G?
У даному випадку виробник вирішив трохи відійти убік від утилітарності та постарався зробити модель привабливішою зовні.
Тут і тонкий корпус, і варіанти із яскравими кольорами панелі. Зовнішність справді нудна. Мається на увазі, що це приверне додаткову увагу молодих користувачів.
За рахунок своєї витонченості Mi 11 Lite 5G виявився помітно зручнішим у руці в порівнянні з Redmi Note 10 Pro. Але це особисте суб’єктивне враження.
Потрібно сказати, що характеристики у Mi 11 Lite 5G на хорошому рівні.
Xiaomi Mi 11 Lite 5G має відмінний екран і дуже непогано знімає.
Перевагою саме модифікації 5G також є цікавий чіпсет Snapdragon 780G. І справа тут не в підтримці 5G (5G в Україні поки що недоступна), а в рівні продуктивності.
Загалом Xiaomi Mi 11 Lite 5G – це ще один сильний гравець у ціновій категорії до $400.
Xiaomi Mi 11 Lite 5G без проблем складе конкуренцію таким моделям як Poco F3, Xiaomi Redmi Note 10 Pro.
Якщо говорити про пристрої конкурентів, то відразу згадується Samsung Galaxy A52. Серед його переваг є оптична стабілізація камери, захист IP67. Але A52 немає скляної задньої панелі, він сильно програє за рівнем чіпсету.
Щодо цін, то Xiaomi Mi 11 Lite 5G у версії з пам’яттю 8+128 ГБ, як у нас у тесті, коштує 11 000 грн ($405). З пам’яттю 6+128 ГБ — 10 000 грн ($370).
Якщо ви не збираєтеся часто запускати якісь дуже вимогливі програми, наприклад, для редагування відео, не є хардкор-геймером, то можна звернути увагу на «звичайну» версію Xiaomi Mi 11 Lite з процесором Snapdragon 732G.
У повсякденних завданнях різниці в плавності роботи, чуйності між ними не повинно бути, але Xiaomi Mi 11 Lite без 5G коштує дешевше — 9000 грн за версію 6+128 ГБ та 8300 за модель з пам’яттю 6+64 ГБ.
Основні характеристики Xiaomi Mi 11 Lite 5G (M2101K9G) |
|
Екран: | 6,55″, 20:9, AMOLED |
Роздільна здатність екрана: | 2400×1080 пікс. |
Максимальна частота екрану: | 90 Гц |
Операційна система: | Android 11 + MIUI 12.5 |
Задні камери: | 64 Мпікс. (основна), 8 Мпікс. (надширококутна), 5 Мпікс (макро) |
Селфі-камера: | 20 Мпікс. |
Процесор: | Qualcomm Snapdragon 780G |
Обсяг оперативної пам’яті: | 8 ГБ (LPDDR4X) |
Обсяг вбудованої пам’яті: | 128 ГБ UFS 2.2 |
Розташування сенсора відбитка: | вбудований в кнопку живлення |
Кардрідер: | microSD |
Підтримка двох SIM-карток: | так |
Бездротові інтерфейси: | Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6 |
Підтримка NFC: | так |
Приймач GPS/гіросенсор/датчик освітленості: | так/так/так |
FM-радіо/ІЧ-передавач: | ні/так |
Роз’єм для навушників/гарнітури: | ні |
Бездротова зарядка: | ні |
Ємність акумулятора: | 4250 мА·ч |
Матеріали корпусу: | пластик + задня панель |
Габарити: | 160×76×6,8 мм |
Вага: | 159 г |
Додаткові особливості: | Захист IP53, чохол-бампер і перехідник USB-C-mini-jack 3,5 мм у комплекті |
Постачальник: | представив Xiaomi |
Ціна версії з пам’яттю 8+128 ГБ: | 11 000грн ($405)< /td> |
Оцінка:
+ хороший екран із підтримкою частоти 90 Гц
+ висока продуктивність
+ порівняно тонкий та легкий
+ скляна задня панель
+ можливості камер в цілому, включаючи вражаючу макрозйомку
+ чохол-бампер у комплекті
+ стереодинаміки
+ блок живлення з підтримкою високошвидкісного заряджання в комплекті
+ заявлений захист від бризок та пилу IP53
– зменшення продуктивності при тривалому високому навантаженні
– немає повноцінної функції Always On
– щось деренчить у верхній частині корпусу (практично непомітно)
– немає виходу 3,5 мм для навушників/гарнітури
Інженер Тестової лабораторії
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Серед автовиробників Tesla вбиває найбільше людей Tesla
Нове дослідження, проведене автомобільною пошуковою системою iSeeCars, показало, що автомобілі Tesla беруть участь у більшій кількості аварій зі смертельними наслідками, ніж будь-які інші марки.
Патч гри STALKER 2: Heart of Chornobyl виправив 650 багів, поведінку NPC та анімацію облич ігри оновлення
Студія GSC Game World випустила перший пострілізний патч для гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl за номером 1.0.1. Оновлення доступне для користувачів PC і Xbox і виправляє більше 650 багів, що стосуються всіх аспектів гри.