Огляд ноутбука Acer Nitro 5 версії 2018 року. Охолодження вражає
22.02.19
Приблизно рік тому ми тестували ігровий ноутбук. rel=”noopener”>Acer Nitro 5 версії 2017 року, а цього разу у нашому розпорядженні опинилася вже модель 2018 року.
Нагадаємо, що Nitro 5 належить до початкового класу ігрових ноутбуків. Як правило, це пристрої цінової категорії близько $1000+.
Зовнішній огляд
Конструкція та форма корпусу порівняно з попередником не змінилася. Виробник трохи освіжив зовнішність, додавши текстуру, що нагадує вуглепластик (карбон), на кришку та внутрішню панель.
На тлі появи все більшої кількості мобільних ПК з тонкими рамками екрана, Nitro 5 виглядає трохи старомодно. Рамки витонченими тут не назвеш.
Але загалом дизайн приємний строгий. Така модель підійде не тільки геймерам, а й користувачам, яким просто потрібний високопродуктивний ноутбук.
Корпус повністю пластиковий, що типово для даного класу пристрою, але за відчуттями він дуже міцний і залишає відчуття надійності.
Якщо причіпатися, то можна згадати кришку, що трохи прогинається при натисканні.
В ігрових ноутбуках початкового рівня вже починають з’являються пристрої з RBG-підсвічуванням клавіатури. Але в Acer Nitro 5, на жаль, передбачений лише єдиний варіант з одноколірним червоним підсвічуванням. Логотип на кришці не підсвічується.
Як і раніше, кнопка включення знаходиться в блоці клавіатури, що не дуже зручно.
Знизу можна виявити два лючки для самостійної заміни оперативної пам’яті та встановлення/зміни 2,5-дюймового накопичувача.
Набір різних портів досить непоганий. На лівій стороні є HDMI-відеовихід, LAN-порт, два USB 3.1 (gen 1) роз’єми, один з яких має формат USB type-C і, навіть, кардрідер про який у багатьох моделях сучасних ноутбуків виробники «стали забувати». span>
На правій стороні розміщено гніздо для навушників/мікрофона, пари USB 2.0-портів та роз’єм для живлення.
У цього ж роз’єму є пара світлодіодних індикаторів, що нагадують про режим роботи пристрою.
Конфігурації
Для Acer Nitro 5 передбачено єдиний варіант екрану. Це 15,6-дюймова IPS-панель з роздільною здатністю 1920×1080 пікс. (Full HD). Таке поєднання діагоналі та дозволу для ноутбука ми назвали б оптимальним.
Частота оновлення екрана стандартна – 60 Гц.
Найголовнішою зміною ноутбука Acer Nitro 5 версії 2018 року від Nitro 5 2017 року є перехід на нові процесорні архітектури.
У випадку з процесорами Intel на зміну 4-ядерних Intel Core сьомого покоління Kaby Lake H прийшли 6-ядерні процесори Intel Core восьмого покоління Coffee Lake H. Якщо конкретніше, що в Nitro 5 2018 використовуються Intel Core i5-8300H та Core i7-875
Обновилися і використовуються у Nitro 5 платформи на базі AMD. Тепер тут встановлюються сучасні AMD Raven Ridge та Ryzen 5/7.
З графічних адаптерів доступні NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (4 ГБ), GTX 1050 (4 ГБ). Якщо ноутбук побудований на базі процесора AMD, то використовується графічний адаптер — AMD Radeon RX560X.
У максимальних версіях обсяг оперативної пам’яті може становити 32 ГБ.
Варіантів із різними конфігураціями накопичувачів досить багато. Це можуть бути зв’язки з SSD і жорсткого диска або окремого SSD об’ємом від 128 до 512 ГБ.
Зустрічаються як «звичайні» SSD із підключенням M.2 та інтерфейсом SATA 3.0, так і більш швидкі SSD PCIeNVMe.
Конфігурація Acer Nitro 5 (AN515-52-70VN), представленого в даному тесті, дуже просунута, але не максимальна.
Наш пристрій побудований на базі процесора Intel Core i7-8750H, оснащений 16 ГБ оперативної пам’яті, дискретним відео NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, а як накопичувач представлений SSD-диск об’ємом 512 ГБ (SATA-інтерфейс).
Цікаво, що 16 ГБ оперативної пам’яті зібрано з двох планок по 8 ГБ. Нерідко виробники такий самий обсяг ОЗУ формують єдиною планкою.
У цьому є як перевага, так і недолік. З одного боку, дві планки забезпечують роботу ОЗП у двоканальному режимі, що може трохи додати продуктивності в деяких завданнях, а з іншого — самостійне збільшення обсягу ОЗП, якщо в цьому з’явиться необхідність, буде складнішим, оскільки доведеться змінювати модулі на нові, а не просто “підкинути” ще одну планку.
Охолодження та продуктивність
Для відведення тепла від центрального та графічного процесора використовуються дві великі теплові трубки. Повітря після проходження системи радіаторів, що затягується знизу двома вентиляторами, викидається вперед.
Головне питання, як впорається дана СО з відведенням тепла, адже нові 6-ядерні процесори при роботі на високих частотах створюють велике теплове навантаження порівняно з 4-ядерними попередниками.
Треба сказати, що з охолодженням Acer Nitro 5 2018 повний порядок. У стрес-тестах 3DMark температури CPU та GPU перебували в районі 65 °С, що є просто чудовим результатом.
У багатьох іграх можна розраховувати приблизно такі ж показники температур. Але зустрічаються також ігри, які надають підвищене навантаження не тільки на GPU, а й на процесор. Ми зафіксували, що в таких випадках температура GPU залишається приблизно на тому ж рівні, а температура CPU може сягати 80 °С.
Наприклад, значення температур у грі Quake Champions з низькими налаштуваннями графіки.
В усіх випадках було виставлено високопродуктивний режим роботи мобільного ПК.
Відносно недавно ми тестували ноутбук ASUS TUF Gaming FX505G з такими ж процесором і відеокартою, як у нашому Nitro 5, так треба сказати, що Acer Nitro 5 по ефективності охолодження помітно перевершив «колегу» від Asus.
Також зазначимо, що у стрес-тесті процесора AIDA64 тротлінг (скидання частот при перегріві) не з’явилося.
Ефективна СО, за інших рівних, дозволяє задіяти нижчі обороти вентиляторів, що позитивно впливає на рівень шуму.
Під навантаженням Acer Nitro 5 відчутно шумить, але суб’єктивно він тихіше багатьох інших ігрових ноутбуків даного сегмента.
При звичайній роботі з низькими навантаженнями (офісних програм, веб-серфінг) Nitro 5 можна назвати тихим. У подібних режимах вентилятори мають невелику швидкість обертання або зупиняються повністю.
Якщо говорити про продуктивність, такий ноутбук підійде і для будь-яких сучасних сучасних ігор (іноді доведеться встановлювати не максимальні налаштування графіки), і для різних ресурсомістких завдань типу відеомонтажу.
І це вже не говорячи про комфорт повсякденної роботи. Завантаження Windows відбувається дуже швидко, ноутбук дуже спритний і чуйний.
Іншого, втім, ми й не очікували від цього класу.
Для оцінки продуктивності ми порівняли даний Acer Nitro 5 2018 з ноутбуком. ASUS TUF Gaming FX505G, який мав такий же 6-ядерний процесор Intel Core i7-8750H і графічний адаптер GTX 1050 Ti. А також додали результати ноутбука MSI GE72 7RE APACHE PRO з процесором аналогічного класу, але минулого покоління Intel Core i7-7700HQ (4 -ядерний) і, знову ж таки, графікою GTX 1050 Ti.
Треба сказати, що свого часу ноутбук .
У тестах продуктивності процесора (3DMark Fire strike Physics, 3DMark Time Spy CPU) можна побачити відчутну перевагу Acer Nitro 5 2018 над MSI GE72 7RE APACHE PRO. Тут пояснюється використанням нового процесора з великою кількістю обчислювальних ядер.
Але Nitro 5 виявився також швидшим і за конкурента Asus. Мабуть, більш комфортний тепловий режим Acer Nitro 5 дозволяє частіше використовувати більш високі частоти процесора.
У тестах графічної системи розкид результатів вийшов зовсім незначним, що пояснюється використанням однієї й тієї відеокарти GTX 1050 Ti у всіх моделях.
Час автономної роботи
Як для ігрового ноутбука час автономної роботи Acer Nitro 5 2018 непоганий.
У тесті PCMark 8 Home Conventional, де відбувається помірне навантаження на систему Nitro 5, пропрацював 3 год 28 хв. Це дещо більше, ніж у ASUS TUF Gaming FX505G, але менше, ніж показав попередник Acer Nitro 5 2017 із батареєю аналогічної ємності 48 Вт·ч.
Але варто враховувати, що модель Acer Nitro 5 2017 з якою ми порівнюємо, була оснащена більш простим 4-ядерним процесором.
Враження та висновки
Жодних проблем з Acer Nitro 5 2018 під час використання виявити не вдалося, але дрібні дива все ж таки зустріли.
Наприклад, якийсь час тачпад не хотів розпізнавати жести. Виявилося, що для активації його повної функціональності необхідно змінити відповідне налаштування BIOS (за умовчанням стоїть урізана функціональність).
Ще не сподобалася робота підсвічування. Регулювання яскравості недоступне, крім того, не можна змусити її працювати постійно. Можливо, звичайно, що ми не знайшли відповідного настроювання. Якщо не натискати клавіші клавіатури, через деякий час підсвічування вимикається. Іноді це дуже незручно.
Досить дивним, як для 2019 року, виглядає набір USB портів, де половину складають застарілі USB 2.0.
Не завадили б версії Nitro 5 із екранами з підвищеною частотою оновлення 144 Гц.
Можливо в новому поколінні Nitro 5 опція екрану 144 Гц та RGB-підсвічування кнопок і з’явиться, але поки що це прерогатива сімейства більш крутих ігрових ноутбуків Acer Predator.
Працювати з ноутбуком дуже зручно.
Цьому сприяють і особливості екрану, такі як матове покриття, гарний запас яскравості, гідні кути огляду, що забезпечуються застосуванням IPS-матриці, та високий рівень продуктивності.
Acer Nitro 5 2018 просто порадував ефективністю системи охолодження. І це, на наш погляд, є набагато важливішим за вузькі рамки екрану або модне RGB-підсвічування.
Не варто забувати, що ефективна система охолодження – це не тільки безпечні температурні режими компонентів, з можливістю більш частої роботи на високих частотах, а й менший рівень шуму, за інших рівних.
Сьогодні клас ігрових ноутбуків початкового рівня дуже трендовий. Постійно з’являються нові і нові моделі і рівень конкуренції зростає.
Треба сказати, що Acer Nitro 5 2018 є сильним гравцем у даній категорії, поєднуючи високу продуктивність ефективне охолодження та непоганий, як для ігрового ноутбука час автономної роботи.
На ринку представлена велика кількість різних модифікацій Nitro 5 2018, а рівень цін на цю модель ми назвали б цілком адекватним.
Підсумовуючи, напевно рекомендуємо звернути увагу на Acer Nitro 5 2018 при виборі ігрового ноутбука цінової категорії $1000+.
Характеристики ноутбука, що тестується Acer Nitro 5 2018 AN515-52-70VN (NH.Q3LEU.043)
Діагональ екрана, співвідношення сторін, роздільна здатність | 15,6”, 16:9, 1920×1080 |
Тип панелі | IPS |
Процесор | Intel Core i7-8750H |
Дискретний відеоадаптер, обсяг відеопам’яті | NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, 4 ГБ |
Оперативна пам’ять | DDR4, 16 ГБ |
Системний накопичувач | 512 ГБ SSD PCIe |
Додатковий накопичувач | ні |
Відеовиходи | HDMI 2.0 |
Кількість портів USB 2.0 | 2 |
Кількість портів USB 3.0 | 1 |
Кількість портів USB 3.1 Type-C Gen1 | 1 |
Веб-камера/мікрофон/LAN-порт | так/так/так |
Кардрідер | SD |
Wi-Fi-адаптер | 802.11ac 2×2 MU-MIMO |
Підсвічування клавіатури | червона |
Підсвічування логотипу на кришці | ні |
Оптичний привід | ні |
Батарея | 48 Вт·ч |
Можливість заміни батареї | ні |
Доступ для зміни модулів пам’яті, накопичувача | так |
Розміри | 390×266×27 |
Вага | 2,6 кг |
Операційна система | ні |
Постачальник | Уявіть Acer |
Ціна | $1350 |
Оцінка:
+ висока продуктивність
+ ефективна система охолодження
+ IPS-екран з гідним запасом яскравості
+ непоганий як для ігрового ноутбука час автономної роботи
+ SD-кардрідер
– кнопка включення у цифровому блоці
– лише один порт USB 3.0 Type-A
– робота підсвічування кнопок
Дивіться також:
- Грайливий, робочий: огляд ноутбука ASUS X570
- Тест ігрового ноутбука Acer Nitro 5. Початковий клас, але крутий
- Ігри без гальм. Розглядаємо ноутбуки з процесорами Intel Kaby Lake та графікою GTX 1050 Ti/1060
Інженер Тестової лабораторії
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Xiaomi у 2025 році представить свій 3-нм чіп для конкуренції з Qualcomm та MediaTek процесор смартфон
Передбачається, що перший 3-нм чіп Xiaomi дебютує в одному з флагманських смартфонів, можливо, у Xiaomi 16
ШІ Google Gemini отримав підтримку голосових команд у Spotify для пошуку та відтворення музики Google Spotify штучний інтелект
Google удосконалює можливості голосового помічника Gemini, додаючи підтримку Spotify. Тепер користувачі можуть шукати, відтворювати та переглядати музику за допомогою голосових команд