Огляд колонки Sony SRS-XP500: мега-хіт
20.09.21
Компанія Sony не перший рік пропонує бездротові колонки напів-стаціонарного форм-фактору. Серія XP цього року включає три моделі, середня з яких потрапила до нас на тест.
Дизайн
Незважаючи на те, що Sony SRS-XP500 – представник середньої за габаритами моделі, насправді вона зовсім не маленька. Важить трохи більше 11 кг, а у висоту – понад півметра. Але компоненти відповідних розмірів дозволяють відтворювати більш потужний звук.
З фронтального боку динаміки захищені металевою сіткою. Під нею можна розглянути два високочастотних динаміка діаметром 50 мм і два середньочастотних спікера квадратної форми розміром 140х140 мм.
У тильній частині є три кнопки, лючок під яким ховаються роз’єми для підключення та отвір для виведення повітря.
Перша кнопка зліва відповідає за пару з іншою бездротовою акустикою. Середня – активує рівень заряду вбудованого акумулятора. Права – вмикає та вимикає підсвічування.
Серед роз’ємів є два USB Type-A, роз’єми 2,5 мм для мікрофона та гітари, 3,5 мм Mini Jack та конектор для кабелю живлення. Для регулювання гучності мікрофона та гітари встановлені відповідні крутилки. Блок живлення вбудований, так що при перенесенні із собою потрібно буде не забувати лише кабель у півтора метри завдовжки.
На верхній площині виведені кнопки живлення, Bluetooth, запуску/паузи відтворення, регулювання гучності та активації режиму «Mega Bass».
Корпус колонки загалом розрахований на використання не тільки в домашній спокійній обстановці, а й на концертах, клубах, заходах open-air. Для цього він був сертифікований за стандартом IPX4. Роняти колонку в басейн не можна, але випадково пролити напій або залишити під дощем ненадовго – не страшно. Зрозуміло, що такий захист забезпечений при закритому лючку в тильній частині колонки.
Колонку можна встановлювати як вертикально, і горизонтально. У другому випадку слід ставити її на підлогу правою стороною, якщо дивитися на стовпчик спереду, тому що тільки на одній боковині є чотири підніжки. При вертикальній постановці колонка ще стійкіша і не резонує завдяки гумовим ніжкам.
Портативності в цьому пристрої як у 20-літровій пляшці води. Але переносити колонку насправді зручно завдяки одразу двом ручкам зверху і знизу або ліворуч і праворуч від ґрат, дивлячись як взяти. Вони міцні, складають частину корпусу і за них можна безбоязно тягати колонку з місця на місце.
Обладнання та робота
Sony SRS-XP500 може бути як дротовою, так і бездротовою колонкою. Для підключення без проводів використовується Bluetooth із підтримкою кодеків SBC, AAC, LDAC.
Колонка також може озвучити гру на електрогітарі, а також мовлення через мікрофон. Для цього вона має мікрофонний і гітарний входи для штекерів 6,5 мм, стереофонічний міні-роз’єм 3,5 мм, порт USB Type-A для цифрових носіїв. Виходить свого роду музичний центр для виведення звуку з будь-якого джерела. USB-порти дозволять не тільки транслювати аудіо з накопичувачів, але й заряджати мобільні девайси, з яких відтворюється музика.
Однією з особливостей стала форма динаміків, які в компанії назвали X-Balanced Speaker Unit. Їх некруглий дифузор, утворив велику площу порівняно з класичними форм-факторами, підвищивши насиченість та звуковий тиск. Зрозуміло, чудове звучання можна отримати і з класичною круглою формою, але в XP500 інший підхід точно не зашкодив. Оцінка звуку взагалі підприємство досить суб’єктивне та не вдячне. На наш скромний погляд у цій колонці налаштування драйверів та їх організація у корпусі реалізована добре.
У стовпчика насичений і чистий звук, причому це можна відзначити практично для будь-якого жанру музики. Надмірність низьких частот, звичайно, не в пору класиці та іншої музики з аналоговими інструментами. А електронна, хіп-хоп, рок і взагалі все, що підходить для гучних тусовок – звучить чудово. Звук відносно вузькоспрямований, тому всі деталі чути тільки поки що перед нею. Відійшовши убік деякі частоти менш розрізняються. Тому при використанні стовпчика її слід розміщувати подалі від людей, щоб сектор озвучки був оптимальним. Потужності подолати відстань їй якраз вистачить.
Виробник заявляє до 20 годин автономної роботи при виставленій на ¾ гучності та з відключеним підсвічуванням. Лампочок тут небагато, тому занадто великого впливу декорації на заряд акумулятора не дадуть. Регулювання гучності з Android-пристроями наскрізне. Насправді ми якраз і отримали близько 25 годин при середньому рівні гучності та включеному підсвічуванні. До речі, є функція швидкого заряджання, при якій за 10 хвилин можна отримати 80 хвилин роботи.
Варто зазначити, що в лінійці є ще старша модель з додатковим ВЧ-твітером, яка має 25 годин автономності, а молодша, вже дійсно компактна – до 30 годин, але з відповідним малим габаритам звучанням.
Враження
Колонка Sony SRS-XP500 стала гарним та цікавим продовженням лінійки бездротової напівстаціонарної акустики компанії. У неї відмінний антивандальний корпус та засоби захисту від зовнішніх факторів. Є ергономічні руки для перенесення. Звучання відповідає вартості аудіо-рішення і підійде як для домашнього, іноді квартирного використання, так і органічно впишеться на території приватного будинку, на пікніку або пляжі. Жаль, що літо вже минуло і пік популярності таких моделей наступного разу трапиться приблизно через півроку.
Характеристики Sony SRS-XP500 |
|
Діаметр динаміків НЧ, ВЧ: | 140, 50 мм |
Роз’єми: | Вхід мікрофона, вхід гітари, USB Type-A, 3,5 мм Mini-Jack |
Бездротове підключення: | Bluetooth |
Додатково: | підсвічування |
Акумулятор: | н.д., до 20 годин |
Захист: | IPX4 |
Габарити: | 275 x 572 x 295 мм |
Вага: | 11,2 кг |
Постачальник: | Предст-во компанії Sony в Україні |
Ціна: | $400 |
Оцінка:
+ якість аудіо-компонентів
+ захист
+ різноманітність інтерфейсів для підключення
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Wargaming представила нову гру Steel Hunters – мех-шутер у жанрі королівської битви Wargaming ігри
Wargaming анонсувала свою нову оригінальну гру Steel Hunters – безкоштовний хутряний шутер, що поєднує механіки королівської битви, режиму Extraction і PvPvE.
Viber на росії тепер немає. Роскомнагляд обмежив використання месенджера Viber блокування війна
Про блокування заявив Роскомнагляд, посилаючись на нібито “порушення вимог законодавства”, яке, як стверджує влада, необхідне для боротьби з екстремізмом