Огляд фітнес-браслету Xiaomi Mi Band 6: яскраве оновлення
26.05.21
Говорити довго про популярність фітнес-трекерів від Xiaomi не доводиться. Це відомий факт і в кожному новому поколінні виробник додає приємні нововведення, які роблять браслети кращими. Сьогодні ми дісталися шостого покоління і розповімо, чи варто міняти свій старий трекер на новий Mi Band 6.
Зовнішній вигляд та ергономіка
Дизайн, шостий за версією фітнес-трекера Xiaomi, не зазнав кардинальних змін у порівнянні ще з четвертим поколінням. На руці пристрій виглядає лаконічно. Помітна лише видатна за межі ремінця глянсова поверхня фронтальної частини та порівняно великий дисплей, вписаний майже на її площу.
Відрізнити Mi Band 6 від попередника можна тільки при включеному дисплеї: він став більшим, яскравішим і отримав більш вузькі рамки. У ньому також використовується матриця, виконана за технологією AMOLED. Тепер її роздільна здатність –152 x 486 проти 126 x 294 у п’ятого Mi Band.
Тут використовується той самий силіконовий ремінець, який аналогічний за параметрами з четвертим і п’ятим поколінням. Отже, якщо у вас залишилися аксесуари від цих поколінь – їх можна використовувати.
На звороті з датчиками найбільше візуальних змін, тому що Mi Band 6 обзавівся ще й датчиком SpO², який вимірює рівень насичення крові киснем. Це не просто апгрейд, а й справді тренд року. Нам лише залишається побажати, щоб пульсоксиметр не став у нагоді, в хорошому сенсі. При роботі датчики мають свічення різних відтінків. Оптичний, що вимірює частоту серцебиття, світиться зеленим. Датчик насичення крові – червоним.
Корпус капсули браслета не боїться води і з ним можна плавати на глибині до півтора метра. Щоправда, виробник радить використовувати його лише у прісній воді. Зі свого досвіду скажемо, що при плаванні з водозахищеними цифровими пристроями в солоній воді та басейнах, їх дійсно варто промивати прісною водою від солі та хлорки після купання.
Заряджається браслет за допомогою магнітної зарядки. Вона досить міцно притягується до двох контактів на звороті корпусу.
Дисплей
Екран справді яскравий і має олеофобне покриття. Він не сліпне на сонці, має п’ять градацій регулювання яскравості. Значення від ледь помітного – до дуже яскравого (450 ніт). Це дозволяє адаптувати його до будь-яких умов освітлення.
Для налаштування циферблата доступний великий вибір картинок, налаштування компонування елементів, колірної гами шрифтів та багато іншого. Є як винятково функціональні варіанти, так і художні з використанням фотографій природи, мультяшок, пейзажів, героїв аніме та фільмів. Загалом все як для смартфона. Ну і саме тут класність дисплея розкривається повною мірою. Анімації героїв смішно розбавляють лаконічність чорного дизайну.
Хоча для читання тексту вузький вертикальний екран – не зручне рішення, розробники постаралися максимально зробити меню зручним. Сам шрифт, відступи, міжрядковий інтервал – роблять читання гарною. Казус може статися при короткому інтервалі вимкнення дисплея. Ви можете банально не встигнути дочитати назву пункту меню, що прокручується, до кінця. Нагадаємо, що спочатку інтерфейс оптимізований під китайські ієрогліфи, а не кирилицю і латиницю, де слова довші. З монохромними моделями, де контенту мало, це було не так помітно.
Про спорт та сон
Браслет Mi Band 6 підтримує 20 видів тренувань. У тому числі – біг, велосипед, веслування, йогу, скакалку, пілатес, танці, бокс, розтяжку, HIIT, боулінг і т.д. Зручно, що можна скласти набір зі списку актуальних тренувань і шукати їх потім щоразу у довгому меню. В основному меню є також окремий розділ дихальних тренувань. Підозрюємо, що він також доданий у світлі останніх пандемічних подій.
Про точність вимірів варто говорити так само, як і завжди для такого класу пристроїв. У порівнянні зі спеціалізованими датчиками, дані будуть не такими точними. З іншого боку, загальний час, темп та порядок досягнутих кроків, калорій, кілометрів, ват – буде візуалізовано.
Окремий розділ PAI є індексом фізичного стану. Свого роду зведення різних параметрів на базі вимірювань датчиками стану та активності користувача. Наводиться дослідження, згідно з яким індекс PAI слід підтримувати на рівні понад 100 за допомогою фізичних вправ та активності загалом. Як для PAI, так і крокоміра є історія досягнутих показників за останні 7 днів, щоб можна було стежити за динамікою.
Реалізована докладніша аналітика сну та рекомендації щодо його поліпшення. Крім фаз сну на розрахунок також беруться показники дихання уві сні. Цю функцію потрібно вмикати в меню окремо. Вбудований і свій будильник, який, правда, не надто активно вібрує і, можливо, не відразу зможе розбудити.
Про здоров’я
Mi Band 6 у цьому поколінні вміє не лише вимірювати частоту серцебиття за допомогою оптичного датчика, а й насичення крові киснем.
Функція виміру SpO² стала особливо актуальною під час пандемії COVID-19. Звичайно ж, цей фітнес-трекер не є медичним пристроєм, як і інші пристрої користувача. Не варто повністю покладатися на його показання та ставити діагноз.
Лікарі також не приймуть його дані як діагностичні. Проте якщо тенденція змін показників змусить турбуватися, є привід звернутися до лікаря. Автоматичної перевірки SpO² немає, тому її треба запускати вручну. На вимір потрібна 1 хвилина.
Зате регулярно і самостійно браслет може запускати замір частоти серцевих скорочень і робити це й кожні 5 хвилин, якщо визначено досягнення стану стресу.
Функціональність
Загалом програмному інтерфейсу змінили логіку навігації. Раніше повернення одразу на головний екран було реалізовано через кнопку або певну точку під екраном. Нинішньому поколінні доводиться повертатися свайпами вліво.
Іконки в меню великі і легко потрапити, як і проскролити. А ось внутрішні списки налаштувань, наприклад, куди більш насиченими і перший час, поки звикаєш до управління, можуть бути помилкові спрацьовування. Нечасто, але кілька разів ми помічали підгальмовування оболонки.
Незважаючи на те, що ми перерахували безліч можливостей Mi Band 6, залишається неприємна особливість, пов’язана виключно з політикою компанії. В Україні фітнес-браслети Xiaomi за допомогою NFC не підтримуються. Тому скористатися Google або Apple Pay вам не вдасться. Це може стати критичним для фанатів еко-системи бренду, які хотіли б отримати безконтактну оплату на пристрої, що носиться.
Трекер може виступати як пульт для керування музичним плеєром на смартфоні, з нього можна читати повідомлення SMS та з месенджерів. Нещодавнє оновлення так і взагалі дозволити приймати з нього дзвінки та надсилати повідомлення. Він серйозно претендує за кількістю функцій на сегмент розумного годинника.
У Mi Band 6 вставлено акумулятор тієї ж ємності, що і в минулому поколінні – 125 мА·ч. Виробник заявляє два тижні автономної роботи, але очевидно, що це реально лише для найвужчого набору активних функцій та вимірів. Якщо ж увімкнути всі функції фітнес-трекера та регулярного відстеження стану, автономність наблизиться до 5-6 днів. Батарея розряджається приблизно на 18-20% щодня, якщо вірити дані програми Mi Fit. На повну зарядку потрібно приблизно 2:00.
Для поєднання Mi Band 6 зі смартфоном та його налаштування передбачено фірмовий додаток Mi Fit для пристроїв на Android та iOS. У ній також доступна статистика активності, показники здоров’я, статистика за минулі дні, налаштування повідомлень.
Враження
У Xiaomi Mi Band 6 встановлений класний дисплей і оскільки це єдиний помітний візуальний елемент пристрою – він чудово підняв планку сприйняття та досвід використання. Є нюанси з керуванням та локалізацією, але вони майже не помітні
Фітнес-браслет пропонує величезну кількість функцій з управління основним мобільним пристроєм, відстеження свого стану та реєстрації спортивних показників. Чесно кажучи, здається, що девайс вміє навіть занадто багато для свого класу, особливо якщо пам’ятати, що існує версія з NFC, яка, коли не будь, з’явиться і у нас.
Додавання датчика вимірювання рівня кисню в крові – аж ніяк не розвага щоб похвалитися у кого більше функцій. Для орієнтовного розуміння свого стану його точності цілком достатньо.
Враховуючи, що за вартістю нова версія не стала дорожчою та утримує планку доступності – Mi Band 6 все ще може потягатися за звання найпопулярнішого фітнес-браслету. Якщо вам сподобався великий дисплей, різноманітність спортивних режимів та інтеграція нового сенсора – є сенс задуматися про оновлення.
Характеристики Mi Band 6 (XMSH16HM) |
|
Дисплей: | 1,56”, AMOLED, 152 x 486, 326ppi |
ОЗУ+ПЗУ: | 2 + 32 МБ |
Сенсори: | біосенсор PPG, SpO² |
Підключення: | Bluetooth 5.0 |
Сумісність: | Android 5.0 або iOS 10.0 і вище |
Захист: | 5 АТМ |
Ємність акумулятора: | 125 мА·год |
Довжина ремінця: | 155-219 мм |
Габарити: | 47,4 х 18,6 х 12,7 мм |
Вага: | 13 г |
Постачальник: | iLounge |
Ціна: | $50 |
Оцінка:
+ дисплей
+ Датчик SpO2
+ нові спортивні режими
+ циферблати, що настроюються
-відсутність підтримки NFC
-Автономність
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
Рація Xiaomi Sports Walkie-Talkie має дальність роботи до 5000 км Xiaomi
Рація Xiaomi Sports Walkie-Talkie оснащена літій-іонним полімерним акумулятором ємністю 1030 мАг, який забезпечує до 24 годин безперервної роботи або 36 годин в режимі очікування
Оперативна пам’ять G.Skill DDR5-8133 випускається у комплектах модулів на 24 ГБ стандарту CSO-DIMM комплектуючі оперативна пам'ять
Тайванська компанія G. Skill, відома своїми високопродуктивними модулями оперативної пам’яті, анонсувала новий комплект CSO-DIMM DDR5.