Огляд Acer Chromebook Plus 515 (CB515-2H-52YD): старший
19.08.24
Компанія Acer має кілька моделей Chromebook, доступних в Україні. Серед них як зовсім базові моделі, одну з яких ми вже тестували в цьому році, так і добре оснащені варіанти. Далі розповімо про Chromebook Plus – ноутбук умовно середнього рівня з гарним наповненням усередині.
Дизайн та ергономіка
Ноутбук Acer Chromebook Plus (CB515-2H-52YD) отримав корпус елегантнішого вигляду ніж деякі молодші моделі лінійки. Він має трохи більше декоративних прикрас на кришці і більш тонкі рамки навколо дисплея. При більшій діагоналі екрану, 15,6” у порівнянні з знайомою нам 14-дюймовою моделлю Chromebook 314, у нього трохи тонший корпус. Тобто поряд із кращим оснащенням та великими габаритами в цілому, можна сказати, що ергономіка краща.
Корпус традиційно пластиковий, кришка оздоблена діагональною рельєфною текстурою. Логотип Chromebook Plus, ймовірно, спеціально зроблений чорним, а не кольоровим, щоби менше виділятися поряд із класичними робочими моделями. Молодший хромбук був трохи яскравішим за рахунок кольорового лого.
Простір клавіатури також лаконічний. Місце з боків від клавіатури задіяли під динаміки.
Клава має біле підсвічування. Розміри кнопок більше “постраждали” у правій частині. Таке відчуття, що саме там їх кардинально зменшили. “Enter” трохи підрізаний і отримав верхівку у вигляді кнопки слешів. Коротше став і “Backspace”. Стрілки як і зазвичай дрібні, це не екзотика. Кнопку живлення встановили поряд із функціональним кнопкам верхнього ряду. Загалом, є враження що перенести динаміки вниз і встановити, наприклад, той же цифровий блок було б корисніше, але ні.
Що стосується комунікацій, то в цій моделі є два USB Type-C, що підтримують передачу енергії. Вони розташовані з різних торців, тож заряджати ноут можна обома. Це зручно. Щоправда, «великий» USB лише один, але цей клас ноутів все-таки розрахований на хмарні сховища та роботу в дорозі, тож великої кількості периферії не передбачено.
А ось що точно круто, так це наявність повноцінного HDMI. Здебільшого він стане в нагоді для підключення зовнішнього монітора. Потенційними покупцями такого хромбуку можуть стати розробники. Для них можливість підключення монітора буде корисною.
Звичайно, можна показувати презентацію або кіно з якогось онлайн-сервісу на проекторі. Однак ці варіанти не в’яжуться із «обачністю» сервісів на хромбуках. А ще Chrome OS також підтримує бездротову трансляцію картинки на пристрої в одній Wi-Fi-мережі. Загалом HDMI не те щоб кардинально впливає на сценарії роботи, але й зайвим не буде.
На дні корпусу є сітка вентиляції на всю ширину панелі. Чотири гумові проставки встановлені по кутках. А ще дві є на торцях кришки екрану. Коли вона розкрита, то піднімає корпус над столом. Кришка відкривається до горизонтального стану. Хороша вентиляція важлива так як тут встановлений процесор, який все ж таки потребує гарного обдуву.
Обладнання
Загалом оснащення цього хромбука набагато ближче за рівнем продуктивності до середньостатистичних тонких моделей на Windows.
Почнемо насамперед із екрана, який у цій версії комплектації звичайний. Це IPS-матриця роздільною здатністю 1920×1080 зі звичною за давніми мірками частотою 60 Гц. Тому чекати на якісь «вау»-ефекти від картинки не варто. Але це хороше та перевірене рішення для роботи у браузері та для перегляду відео та фото. Є версії хромбука, де екран може бути сенсорним, але ми не можемо сказати, що це помітно підвищує функціональність. Хіба що у World of Tanks Blitz можна буде грати пальцями. При цьому вартість ноутбука з тачскріном зросте на 50 доларів.
Коротка довідка щодо Intel Core i5 1335U. Він розрахований під сокет BGA-1744. Процесор має 10 ядер та підтримує 12 потоків. Його базова частота становить 1300 МГц, а підтримка технології Turbo Boost дозволяє автоматично розганятися до 4600 МГц. Чіп має інтегровану графіку Intel Iris Xe Graphics (80EU), а розмір кешу 3-го рівня складає 12 МБ.
Також у хромбуку встановлений швидкий SSD об’ємом 512 ГБ. Це вже не eMMC рішення як у молодшого хромбука, а куди спритніша NVMe-модель. Оперативної пам’яті також вдвічі більше, ніж у бюджетній версії – 16 ГБ. Маємо пристрій для активного використання браузера. Подвійний обсяг оперативної пам’яті точно не буде зайвим з огляду на продовження роботи Google з оптимізації споживання ОЗУ для відкриття вкладок.
Нові енергоефективні процесори Intel серії “U” непогано справляються із завданнями, працюючи в середовищі Windows. Так що з легкої та швидкої Chrome OS вони справляються взагалі без проблем. Особливо, коли справа стосується гугл-сервісів. Так що якщо врахувати, що Хромбуки розраховані на роботу в браузері та споживання контенту, на кшталт кіно та музики, то продуктивності Core i5-1335U, що називається «за очі».
Ми поставили собі запитання: «А навіщо потрібні такі потужні хромбуки?». Відповідь не сказати, щоб тривіальна, але має неочевидні нюанси. Хороший процесор у Хромбуку знайде застосування у сумісних з Chrome OS програмах на кшталт Adobe Photoshop, Lightroom, Canva та Figma. Також є варіант сценаріїв, коли розробникам потрібний запуск віртуальної машини і ось, напевно, десь у цій галузі продуктивність процесора буде важливим фактором.
Автономність тут традиційно хороша і стане ще однією помітною перевагою. 10 годин роботи з текстами, таблицями та контентом в інтернет-середовищі – хороша підмога. Компактний блок живлення від компанії Delta підтримує потужність 65 Вт. Заряджає ноут десь за 2 години.
Враження
Хромбуки, будучи технічно не такими потужними, як Windows-моделі, коштують помітно менше. Це досягається тим, що у Хром ОС нижчі технічні вимоги. Та й сама операційна система безкоштовна, тому не впливає на вартість пристрою.
Однак купити хромбук за його оригінальну вартість все одно не вдасться. Перспективи, як з’ясувалося, не такі райдужні в умовах українського ринку. Моделей за $200 у нас ви не знайдете, а ті, що мають в США коштувати $400-$500, підіпруть планку у тисячу у.о. І тут вже користувачеві варто думати, а чи буде достатньо сумісності Chrome OS з різним софтом за ці гроші. З технічної точки зору Хромбук на Core i5 буде дешевшим, аналога на Вінді, а ось з функціональної точки зору може випливти ряд обмежень.
Так, маючи на борту Acer Chromebook Plus (CB515-2H-52YD) гарний процесор для тонких рішень рівня, ми отримуємо повноцінний ноут за меншу вартість. Якщо ваші завдання не лежать поза спектром можливостей гуглової операційної системи, то це хороший спосіб заощадити, не втративши сильно в продуктивності. Так, навіть такі просунуті Хромбуки не можуть стати повноцінним аналогом MacBook у зв’язці з екосистемним iPhone. Причиною всього став мінімалізм/аскетизм/утилітаризм Хром ОС (підкресліть своє). Але нам вкотре сподобалася інтеграція з Android на смартфоні.
Хромбук – можливість завести компаньйона для Андроїд-смартфону та виконання базових завдань, які не так зручні без фізичної клавіатури. Як тільки обліковий запис заведено на Хромбуку, пристрої утворюють тандем єдиної екосистеми з усіма витікаючими. Повідомлення, сповіщення, файли – все це оперативно показується на робочому столі. Закладки та їх історія – миттєво синхронізуються між смартфоном та ноутбуком. Тому якщо і по решті пунктів вас влаштовує функціональність хромбуків – це гідне рішення для повсякденних задач.
Характеристики ноутбука Acer Chromebook Plus (CB515-2H-52YD)
Дисплей: | 15,6”, 1920×1080 (16:9), IPS, 60 Гц |
Процесор: | Intel Core i5-1335U, 1,3-4,6 ГГц, 10 ядер |
Відеоадаптер: | Intel Iris Xe Graphics |
Оперативна пам’ять: | 16 ГБ LPDDR5 |
Накопичувач: | 512 ГБ PCIe NVMe SSD |
Роз’єми: |
|
Веб-камера/мікрофон: | 720p/так |
Дактилоскопічний сенсор: | ні |
Комунікації: | Wi-Fi 6e 802.11ax, Bluetooth 5.2 |
Підсвічування клавіатури: | так |
Звук: | 2 динаміка DTS X Ultra |
Акумулятор, блок живлення: | 53 Вт·год, Li-ion |
Операційна система: | Chrome OS |
Габарити: | 360,6×238,4×19,95 мм |
Вага: | 1,68 кг |
Постачальник: | Уявлення компанії Acer в Україні |
Ціна комплектації: | $720 |
Оцінка:
+ покращена чуйність програмного інтерфейсу
+ підсвічування клавіатури
+ роз’єм HDMI
+ автономність
Читайте також:
- Тест ноутбука Acer Swift Edge 16 SFE16-43: робочий смарагд
- Тест ноутбука Acer Swift Go 16 (SFG16-72 -7669): повний розклад
- Тест ноутбука ASUS BR1402: широкий спектр знань
- Тести та огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X13 Yoga Gen 4 : на всі боки
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Сайти з піратським контентом в Україні все ще популярніші за офіційні сервіси інтернет події в Україні
Україна посіла шосте місце у світі за рівнем споживання піратського контенту, поступаючись США, Індії, Росії, Великій Британії та Канаді. Такі дані оприлюднив UABlockList із посиланням на Bloomberg.
Volkswagen припинила випуск двигунів лінійки VR6 автомобіль історія
VR6 від VAG залишиться в пам’яті як один із самих знакових двигунів, що поєднує потужність, надійність та унікальний звук. Його компактність і універсальність зробили його ідеальним вибором для автомобілів різних класів.