Джордж Істман: Людина, яка навчила світ фотографувати
16.11.07Напевно, більшість із нас сьогодні не можуть уявити відпустку без фотоапарата, яка, як правило, завжди під рукою. А чи знаєте ви, як довго світ чекав на появу цього невеликого, але вкрай корисного пристрою? Виявляється, понад півтори сотні років — адже вперше процес отримання зображень (дагеротипія) застосували практично ще 1837 року. З цього моменту фотографія зробила величезний стрибок уперед. І чималу роль у її розвитку відіграв 24-річний американський юнак, тоді молодший клерк Ощадного банку Рочестера, штат Нью-Йорк, Джордж Істман, а згодом засновник всесвітньо відомої компанії Kodak.
Джордж Істман – банківський клерк, який навчив світ фотографувати
Фотодосліди на кухні
Першим винаходом Істмана, який започаткував великий тернистий шлях, стали сухі фотопластини для прояви зображення. Ішов 1874, і молодий Джордж Істман, який працював у той час, як було сказано вище, молодшим клерком в одному з банків Рочестера з платнею $ 15 на тиждень, вирішив відпочити в Санто Домінго. Один із знайомих, порадивши Істману сфотографувати свою відпустку, тим самим підштовхнув її до покупки фотоапарата. На той час провідною технологією у сфері фотографії було застосування вологих скляних пластин. Сама камера за розміром була порівнянна із сучасною мікрохвильовою піччю, а для її встановлення необхідний був важкий триніжний штатив.
Перший фотоапарат виробництва Кодак.
Крім цього, комплект фотоаматора доповнювали різні хімікати, скляні ємності, важкий тримач для пластин та глечик із водою. До того ж необхідно було всюди тягати за собою намет для нанесення фотоемульсії на пластини перед експонуванням, проявами та висушуванням знімків.
Природно, подібний набір влітав у копієчку, та ще й інструктаж з користування цим обладнанням коштував $5. У Санто Домінго Істман так і не поїхав, натомість серйозно зацікавився питанням: як спростити складний процес фотографування та зробити його більш доступним. З англійських журналів Джордж дізнався, що фотографи готують фотоемульсію з желатину. Скориставшись прочитаним рецептом, він розпочав приготування субстанції у себе на кухні. Вдень він працював у банку, а вночі — чаклував над фотоемульсією біля плити. Через три роки експериментів Істману вдалося розробити новий рецепт емульсії, а 1880 року — винайти сухі фотопластини та машину для їхнього масового виготовлення.
Kodak Retina – перша камера, що використовує 35мм плівку – з’явилася ще 1934 року
Рекламний геній
Крім технічного генія Джордж Істман мав ще й рекламний. Він сам придуманий слоган, який вразив світ. “Ви натискаєте кнопку фотоапарата, а ми робимо все інше”. Тонко, коротко і ясно. Геніально! Пізніше ідеї Джорджа експлуатувалися всіма рекламниками світу, а деякі постулати, які він вигадав, живі й тепер. Якби Істман не став батьком світової фотографії, його ім’я було б в одному ряду з ім’ям великого Девіда Огілві.
Його ідеї бралися буквально з нізвідки. Також з’явився і сам бренд Kodak. Існує безліч пояснень цій назві. Але, як стверджував наш герой, він його просто вигадав. «Литера «К» – моя улюблена літера алфавіту. Вона мені здається сильною і незабутньою. Мені довелося перепробувати безліч комбінацій літер, перш ніж вийшло слово, яке починається і закінчується на букву “К”. І слово “КОДАК” – результат моїх спроб».
Web-droid редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
Концепт Honda 0 SUV отримає серійну версію вже у 2026 році Honda автомобіль
Рік тому компанія Honda представила концепт-седан Honda 0 Series Saloon Concept, який натякав на можливий напрямок розвитку електромобілів бренду
HMD OffGrid – кишеньковий модем для супутникового зв’язку HMD мобільний зв'язок
Компанія Human Mobile Devices (HMD) представила новий пристрій HMD OffGrid, який забезпечує супутниковий зв’язок для смартфонів у місцях, де відсутні мобільні мережі