ІНАУ: 15 років ефективних відповідей на виклики в ІКТ-сфері
23.12.15
В ході прес-конференції, присвяченої 15-річчю Інтернет Асоціації України, представники ІнАУ здійснили короткий огляд досягнень Асоціації за півтора десятиліття її діяльності та зупинились на основних завданнях, які вирішуються в інтересах ІКТ-ринку сьогодні.
Прес-конференцію відкрив Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко. Він звернув увагу, що на перших Установчих Зборах ІнАУ були присутні представники лише 35 Дійсних та п’ять Асоційованих членів ІнАУ, а сьогодні до Асоціації входять понад 180 компаній. Це оператори телекомунікацій, провайдери хостингу, реєстратори доменних імен, контент-провайдери, ЗМІ, постачальники інтернет-послуг, виробники телекомунікаційного обладнання, громадські організації, науково-освітні установи. Асоціація продовжує зростати, і насамперед це пов’язано з тим, що учасники ІКТ-ринку вбачають в ІнАУ ту опору, яка підтримує інтернет-спільноту і не залишає її наодинці з державною машиною. Сьогодні ми протидіємо цілому ряду шкідливих законодавчих новацій, зокрема в сфері так званої підтримки кінематографії за рахунок інтересів інтернет-ринку, щодо корупційних механізмів у сфері доступу до інфраструктури телекомунікацій, щодо впровадження неефективних підходів у сфері оцінки якості інтернет-послуг та використання радіочастоного ресурсу.
Сьогодні рівень проникнення Інтернету в Україні складає 58–59 %. Ми зацікавлені в його збільшенні, адже це користувачі наших сайтів, це споживачі інтернет-реклами. Високий рівень конкуренції – ось найкращий метод отримання якісної послуги доступу до мережі Інтернет. Значною перешкодою для розвитку інфраструктури як дротових, так і бездротових телекомунікацій є тотальне вилучення обладнання під виглядом обшуку, що зрештою змушує учасників цього ринку розміщувати свої сервери за кордоном. ІнАУ докладає зусиль для зменшення корупційних схем у цій сфері – в свою чергу зазначив Михайло Коміссарук, Голова Комітету ІнАУ з питань інтернет-реклами.
В Асоціації в її 15-річчя залишається багато завдань. Ми побудували хороші комунікації, нам вдалось відстояти вільний доступ до мережі Інтернет. Але ми повинні надалі розвивати не лише електронні послуги, а й розбудовувати інформаційне суспільство як запоруку боротьби з корупцією. ІнАУ завжди приділяла значну увагу процесу саморегуляції діяльності провайдерів та постійно піднімала питання делегування частини функцій державних органів влади до профільних асоціацій, як це прийнято в багатьох країнах Європи та Америки. Адже ми, як фахівці сфери ІКТ, самі в змозі оцінювати ту чи іншу ситуацію, знаємо нюанси нашої роботи та приділяємо їй максимальну увагу – розповів Іван Пєтухов, Голова Комітету ІнАУ з питань ІКТ в освіті.
ІнАУ, як і всі ці 15 років, залишається на передньому краї захисту інтересів вітчизняної інтернет-спільноти.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): многое
Новый планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra получил большой 14,6”-экран, топовый процессор Mediatek Dimensity 9300 и стилус S Pen. Попробуем разобраться для чего такой девайс
Умные часы Nubia Watch GT с AMOLED-дисплеем имеют автономность до 15 дней умные часы
Часы Nubia Watch GT поддерживают более 100 спортивных режимов и оснащены двухчастотной GPS-навигацией для более точного отслеживания маршрутов.
Разработчики ChatGPT выпустят свой браузер для конкуренции с Google Chrome браузер искусственный интеллект разработка
OpenAI продолжает развивать свои технологии, укрепляя позиции на рынке искусственного интеллекта и стремясь конкурировать с такими гигантами, как Google.