За 2023 рік УДЦР здійснив більше 25 000 присвоєнь радіочастот
16.02.24
Минулого року Український державний центр радіочастот збільшив кількість радіочастотних присвоєнь на понад 25 000, що свідчить про інтенсивне використання даного ресурсу в країні. Цей показник відображає значний поступ у роботі порівняно з попереднім роком і віддзеркалює зростаючі потреби відновлення електронних комунікацій, навіть під час воєнного стану. Український державний центр радіочастот активно впроваджує передові технології та удосконалює Автоматизовану інформаційну систему управління радіочастотним спектром, що забезпечує високу точність та ефективність у своїй роботі.
Тільки завдяки вдалій адаптації до ринку електронних комунікацій під час війни й необхідності відновлення та розвитку електронних комунікаційних мереж, відбулося значне зростання кількості виконаних робіт у порівнянні з 2022 роком. Діяльність з присвоєння радіочастот була невід’ємною частиною місії із забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) та ефективного управління радіочастотним спектром країни.
У своїй діяльності Департамент радіослужби Українського державного центру радіочастот базується на міжнародних стандартах та співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру. Робота цього департаменту має велике значення для забезпечення електромагнітної сумісності та ефективного управління радіочастотним спектром країни. Українська сторона не лише відповідає міжнародним стандартам у сфері радіозв’язку, але й активно співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру.
У своїй діяльності, Департамент радіослужби УДЦР, згідно зі статтею 69 Закону «Про електронні комунікації» виконує розрахунок електромагнітної сумісності (ЕМС) для загальних користувачів, що виконується відповідно до порядку, встановленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).
З введенням у дію нової редакції Регламенту аматорського радіозв’язку України та розширення мережі цифрового багатоканального мовлення у метровому діапазоні спектра МХ-7, Україна зазнає ключових нововведень у сфері радіозв’язку. Такі зміни спрямовані на гармонізацію з нормативно-правовими актами Європейського Союзу та підвищення якості аматорського радіозв’язку. Крім того, співпраця з Генеральним штабом Збройних Сил України та впровадження ефективних проектів розрахунків для прикордонних районів гарантують стабільну трансляцію українського телебачення і підтримують єдність нації.
Робота Українського державного центру радіочастот засвідчує важливість забезпечення електромагнітної сумісності та ефективного управління радіочастотним спектром для розвитку сучасних інформаційних технологій та послуг радіозв’язку в Україні.
Розрахунки не тільки розширяють мережу МХ-7, але й забезпечують телевізійне мовлення у ключових регіонах. Важливо знати, що на підставі отриманої Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення L70-01785 від 09.11.2023, УДЦР здійснив присвоєння 128 радіочастот для мережі МХ-7. Це великий внесок у розвиток інформаційного простору країни, особливо на кордоні, який гарантує стабільну трансляцію українського телебачення, що підтримує єдність нашого народу.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Розумний годинник Nubia Watch GT з AMOLED-дисплеєм має автономність до 15 днів смарт-годинник
Годинник Nubia Watch GT підтримує понад 100 спортивних режимів та оснащений двочастотною GPS-навігацією для більш точного відстеження маршрутів.
Розробники ChatGPT випустять свій браузер для конкуренції з Google Chrome браузер розробка штучний інтелект
OpenAI продовжує розвивати свої технології, зміцнюючи позиції на ринку штучного інтелекту та прагнучи конкурувати з такими гігантами, як Google.