Українській Вікіпедії виповнилося 20 років
02.02.24
Перша стаття українською на Вікіпедії була завантажена у 2004 році 30 січня. Це була стаття про атом від киянина Юрія Ковальова, який на той момент проживав у місті Фуджі, Японія. Ця дата вважається Днем народження української Вікіпедії.
Український розділ Вікіпедії набрав понад 100 тисяч статей всього за чотири роки, а на початку 2020 року була створена мільйонна стаття. Протягом останніх шести років популярність української Вікіпедії подвоїлася, що свідчить про зростання зацікавленості користувачів. Це дуже позитивний результат, оскільки це свідчить про зростання кількості відвідувачів та активність користувачів.
Зараз українська Вікіпедія має понад 1 мільйон 306 тисяч статей, і це місце високо серед усіх 326 мовних розділів Вікіпедії. Це вражаючий досягнення, яке підтверджує активність та важливість українського розділу. Для порівняння, англомовна Вікіпедія займає перше місце з понад 6 мільйонами 774 тисячами статей.
Українська Вікіпедія залишається одним з найвідвідуваніших сайтів в українському Інтернеті. Вперше вона зареєструвала понад мільярд відвідувань за рік у 2022 році, а така ж динаміка збереглася й у 2023 році.
За 20 років існування української Вікіпедії було створено понад мільйон статей, в яких здійснено понад 41 мільйон редагувань. Це вражаючий результат, досягнутий завдяки праці тисяч волонтерів, які вільно віддають свій час на наповнення та редагування енциклопедії.
На сьогоднішній день український розділ Вікіпедії активно підтримують 3392 редактори. Будь-хто може приєднатися до цієї спільноти дописувачів і внести свій внесок у розвиток української енциклопедії.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд TWS-навушників Oppo Enco Air4: новіші
У компанії Oppo вимальовується досить різноманітне портфоліо Bluetooth-навушників. Подивимося, що пропонують нові доступні TWS-навушники Oppo Enco Air4
Motorola почала тестувати бета-версію штучного інтелекту Moto AI Motorola розробка штучний інтелект
Motorola представила перші функції штучного інтелекту під назвою Moto AI, а також запустила глобальну бета-програму для ряду своїх пристроїв
Вигнутий ігровий монітор Philips Evnia діагоналлю 34 дюйми оснащений RGB-підсвічуванням Philips монiтор
Philips представила новий ігровий монітор Evnia 34M2C5501A з 34-дюймовим вигнутим екраном та роздільною здатністю UltraWide Quad HD (3440x1440p). Пристрій володіє частотою оновлення 180 Гц, часом відгуку 1 мс та підтримкою AMD FreeSync