Огляд ноутбука ASUS ROG Strix G513QR: ігровий переріз
24.03.21
У статті:
- Дизайн
- Рознімання
- Клавіатура та тачпад
- Дисплей
- Обладнання
- Охолодження
- Автономність
- Фірмовий софт
- Висновки та враження
Ігрові ноутбуки за останній рік набули небаченої популярності. І справа не лише в пандемії та майнерах. Портативний комп’ютер як ніколи готовий закрити багато потреб користувачів. Цьому сприяють і якісні матриці дисплеїв, і альтернатива у вигляді AMD, а не тільки Intel, і в цілому набору технологій, які поєднають у ноутбуки всі позитивні риси в порівнянні з десктопами. Рішення «все включено» ще ніколи не були такі корисні в повсякденній роботі та розвагах. І зараз ми розповімо про новий ігровий ASUS ROG Strix G513QR, який, здається, став практично ідеальним рішенням у цьому сегменті.
Дизайн
ASUS ROG Strix G513QR представили для українського ринку і ось він уже у нас на тесті. Виглядає пристрій дуже круто. Так, у нього немає якихось концептуальних елементів на кшталт додаткових дисплеїв, крім хіба що підсвічування у нижній частині корпусу. Але в кого її немає. Загалом у дизайні корпусу переважають прямі лінії із округленими кутами. Є багато декоративних іноді одночасно і функціональних елементів.
Ноутбук має звичну діагональ екрану 15,6 дюймів з вузькими рамками з боків та зверху. Він встановлений на досить «високих» петлях, щоб піднімати кришку над потовщенням у задній частині основи. Підйом також не дає розкрити кришку з дисплеєм, але для використання за столом цього кута достатньо. Загалом, такою стала ціна на поліпшення роботи системи охолодження.
Ноутбук має звичну діагональ екрану 15,6 дюймів з вузькими рамками з боків та зверху. Він встановлений на досить «високих» петлях, щоб піднімати кришку над потовщенням у задній частині основи. Підйом також не дає розкрити кришку з дисплеєм, але для використання за столом цього кута достатньо. Загалом, такою стала ціна на поліпшення роботи системи охолодження.
Оформлення покриття ноутбуків тут окрема історія. Є дуже багато фішок та особливостей у всіх частинах корпусу. На зовнішній стороні кришки ноутбука, крім помітного логотипу з підсвічуванням Republic of Gamers, у правому верхньому кутку нанесені дрібні символи “R”, “O”, “G”. Такі ж і в тій же області є всередині на полі клавіатури.
У скошених виїмках надбудови над клавіатурою є прорізи. Зліва-направо їх 9, 4 роздільні, 2 і 9. Чи це щось намагатимемося зрозуміти далі. При цьому отвір мікрофона зроблено в одній із центральних, без жодних вирізів. Веб-камери тут нема. З недавніх пір, в компанії було вирішено не псувати круті та дорогі моделі VGA-камерами, дозволивши геймерам докуповувати якісні веб-камери самостійно.
При закритій кришці між нею і надбудовою основи залишається проріз, в якому видно згадану індикацію. Сітка в сірій частині має довільні, на перший погляд отвори. У кутку потовщення знаходимо ще один логотип “ROG”.
Основа ноутбука не менш цікава, ніж верхня частина. Загалом воно складається з двох площин – перфорованої та суцільної, які реалізовані на різних рівнях. Ніжки, на які ставиться пристрій, утворюють невеликий підйом корпусу клином. Задні поздовжні ніжки, сіра з гаслом For those who dare і чорна, із закликом Back on top – найвищі. Найближчі до користувача ніжки найбільше видаються за межі площини основи. Посередині встановлені ще дві, з цифрами “18-15-07 06/06” та написом “Republic of Gamers”.
Функцій такого складного «ландшафту» кілька. По-перше, це забезпечення припливу повітря знизу, по-друге, тут же розташовані решітки двох 4 Вт-динаміків. Простір для їх роботи та виведення звуку забезпечує «найнижча» площина основи. У цій же області по периметру добре видно прозору смужку RGB-підсвічування.
Стереодинаміки досить чисто та збалансовано відтворюють середні та високі частоти. Інженерам також вдалося досягти об’ємності звучання і навіть деяких басів. Так, це ще не самодостатні колоночки 2.0, але в іграх спецефекти вже відчуваються набагато повноцінніше.
Перейдемо до бокових торців. Решітки відведення гарячого повітря в цій моделі винесені на правій, лівій та задній стороні і знову ж таки тут не обійшлося без «Великодня». Задні прорізи зроблені симетрично, однак лише одні з них утворюють символи “MMVI” (2006 рік створення бренду ROG).
Що означає цифри «18-15-07 06/06» на корпусах ноутбуків ASUS ROG?
Набір цифр “18-15-07” – це алфавітний порядок написання символів “R”, “O”, “G”. “06/06”, як нам потім ще раз нагадали в римському написанні – рік і місяць створення бренду Republic of Gamers.
Рознімання
Роз’єми поміщені на ліву та тильну сторону. Права, мабуть, звільнена для користувачів-правшей, які використовують мишу. Щоправда, там все одно досить відчутно гріє руки повітря із вентиляції.
На лівому торці виведено два USB Type-A версії 3.2 Gen 1 та гібридний роз’єм з можливістю підключення гарнітури з мікрофоном. Задній торець має «стаціонарні» підключення – живлення, Ethernet, повнорозмірний HDMI, USB Type-C 3.2 Gen 1 з підтримкою Display Port і ще один швидкісний USB-A.
Всі порти на задній стороні досить добре рознесені, тому підключені кабелі та пристрої не заважатимуть один одному.
Клавіатура та тачпад
Клавіатура із символами у фірмовому шрифті компанії. Яскраве підсвічування, що настроюється, синхронізоване зі світлодіодною смугою під ноутбуком. Кирила трохи приглушена за рахунок того, що зміщена в правий нижній кут кожної з кнопок.
З додатків, над клавіатурою виведені кнопки регулювання гучності, увімкнення/вимкнення мікрофона, перемикання режимів обдування та швидкий запуск фірмового програмного забезпечення Armoury Crate. Цікаво, що другорядні ролі функціональних клавіш місцями дублюють призначення клавіш зверху – мова про зміну режимів роботи вентиляторів системи охолодження. В іншому «F1», «F2», «F3» та інші через «Fn», дозволяють відключати звук і тачпад, вибирати пристрої виведення зображення, вибирати яскравість підсвічування клавіатури та дисплея, активувати режим польоту та вводити ноутбук у сон.
На краю праворуч від клавіатури оформлена смужка мультимедійних клавіш. Вгорі стовпчика – Delete і Insert, а внизу PrtSc. Все разом виглядає органічно та зручно. Вирізняються хіба що стрілки, але, незважаючи на зменшений розмір, відстань від основного поля робить їх зручними. З інших особливостей відзначимо подовжені Shift-и.
Спочатку ми говорили, що ноутбук не має блоку цифрових клавіш. Ми підтримали інтригу. Насправді він є і ховається у тачпаді. Розробка компактних клавіатур ноутбуків серії Zaphyrus знайшла своє застосування тут. Після довгого натискання на піктограму “Num LK”, з’являються цифри, знаки та ще один “Backspace” з “Enter” для швидкого введення.
Мінус такого рішення ми поки що знайшли лише один. Оскільки технологія передбачає торкання, літати в іграх із таким варіантом не дуже зручно. Нюанс є суто в тактильній віддачі, яка є у звичайних кнопок. Тачпад розпізнає одночасні натискання цифрових клавіш, але пальцям дорослого чоловіка тісно на цьому полі.
Також потрібно буде звикнути до натискань. Зони лівої та правої кнопки миші реалізовані досить дивно. Практично вся область тачпада відповідає за ліву кнопку миші і лише правий нижній кут відповідає за праву клавішу. Підсвідомо натискаючи праву половину тачпада, з наведенням на файл, ви здивовано натискатимете, чекаючи появи контекстного меню.
Дисплей
У нашій версії пристрою встановлена матриця роздільною здатністю 2560×1440 (формат WQHD) із частотою оновлення 165 Гц. У документації компанії зазначено, що дисплей виконаний за технологією IPS. Вона характеризується 100% охопленням діапазону DCI-P3 і має максимальний рівень яскравості 300 нит.
Є комплектація з Full HD-дисплеєм та частотою 300 Гц. Перегони за цифрами тут досить цікаві. Підвищена густина пікселів при діагоналі 15,6 дюймів здається зайвою, але насправді вона все ще оптимальна, щоб елементи програм не виглядали дрібними. Інтерфейс в іграх у рідній роздільній здатності також добре видно і його не доводиться масштабувати. Ультрависока роздільна здатність 4K тут точно була б не доречна.
З підвищеною частотою як зворотна ситуація, але з досвіду, після класичних 60 Гц будь-яке значення вище сотні виглядає добре. Надвисокі частоти більше потрібні кіберспорстменам, коли швидкість прицілювання залежить від мілісекунд. Роздільна здатність в моніторах з частотами 240 або 300 Гц, якраз частіше становить 1920х1080. Але чи підійде професійному гравцю ноутбук у принципі – це відкрите питання.
Ми сказали б, що поєднання підвищеного дозволу в цій діагоналі і плавна картинка, забезпечена середньою по ринку частотою – більш ніж оптимально. Дисплей стає максимально універсальним, наскільки це можливо для ігрового ноутбука. Він однаково добре підходить і для одиночних ігор з крутою графікою, і MMO, де хочеться мати перевагу в реакції та сприйнятті інформації.
Обладнання
Активне зростання та випуск нових рішень компанії AMD помітно змінило ринок персональних комп’ютерів. Причому як у фронті процесорів, і відеокарт. Тепер все частіше в сегменті ноутбуків ми зустрічаємо не поєднання Intel + NVIDIA, а AMD + NVIDIA – двох протиборчих компаній, що мають потужні графічні рішення. Про відеокарти Intel поки згадувати не будемо, але її не найреволюційніші рішення в нових поколіннях процесорів, дозволили чіпам AMD вийти з тіні. Ситуація явно неоднозначна, якщо навіть незвичайний флагман ноутбуків. nachali-prodavatsya-v-ukraine/”>ASUS ROG Flow з відеокартою, що підключається, поєднує в собі нові AMD Ryzen, молодшу GTX 1650 на борту і зовнішню RTX 3080. Про процесори Intel звичайно ніхто не забув, і вони є в ряду комплектацій практично кожного ноутбука Але все частіше ми зустрічаємо пристрої із компонентами з табору червоних та зелених.
Конфігурація ROG Strix G513QR, що тестується нами, оснащена процесором AMD Ryzen 9 5900HX з теплопакетом 80 Вт. Це восьмиядерний процесор, що базується на архітектурі Zen 3. Заявлена робоча частота варіюється від 3,3 до 4,6 ГГц, є підтримка SMT (16 потоків). Загалом, у різних тестах та бенчмарках процесор займає лідируючу позицію щодо одноядерної та багатоядерної продуктивності.
Варто сказати, що вже більше року компанія використовує як термоінтерфейс для процесора рідкий метал. За ефективністю рідкий метал значно перевершує навіть просунуті термопасти. Він дозволяє значно (на 10-20 °) знизити температуру кристала за інших рівних. ASUS запатентувала метод застосування рідкого металу у промислових масштабах.
Встановлено мобільну відеокарту NVIDIA GeForce RTX 3070 з показником TGP 130 Вт. Продуктивність NVIDIA GeForce RTX 3070 у ноутбуці з різними значеннями споживання може відрізнятись на 15-20%, іноді доходячи до 30%. Значення 130 Вт у нашому випадку одне з найвищих.
Для довідки, різниця між настільною та мобільною відеокартами ще більше через сильно зросле споживання архітектури Ampere. Для 115-ватної мобільної RTX 3070, настільна карта виявляється швидше на 25-30% у середньому, а в деяких іграх різниця може перевищувати 50-60%, якщо використовувати роздільну здатність Full HD.
Ноутбук також доступний в конфігурації з відеокартою NVIDIA GeForce RTX 3060, яка не менш бажана що в мобільному телефоні. -3060-silno-li-otstaet-ot-rtx-3060-ti/”>десктопний формат для гравців і тих же майнерів.
Встановлено 16 ГБ оперативної пам’яті DDR4-3200, що працює у двоканальному режимі. Накопичувачем у разі виступає NVMe SSD від SK Hynix ємністю 1 ТБ. Він видає одні з найкращих показників читання та запису у класі. За бажанням, користувачі можуть зняти кришку підстави для доступу до двох слотів оперативної пам’яті та двох слотів M.2 для SSD. Головне не забути заздалегідь відключити шлейфи підсвічування днища, перед тим як повністю зняти кришку.
У ROG Strix G513QR встановлено бездротовий адаптер Intel AX200, який підтримує Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.x.
Охолодження
Можливість розвернутися з охолодженням дозволили щодо габаритний корпус та потужна система охолодження. У стані простою та при низькому навантаженні вентилятори системи охолодження зупиняються і ноутбук працює безшумно. При виникненні навантаження вентилятори дуже швидко розкручуються, знижуючи температурні показники.
Процесор утримує робочу частоту 4,5 ГГц поки не досягне температури 97 °C. Потім частота знижується до 2,8 ГГц і в більшості тестів залишається такою до кінця, не даючи нагрівання збільшиться. Так відбувається в межах одного тест-сцени. Якщо ж навантаження варіюється різними частинами сценарію, як у PC Mark, наприклад, показники змінюватимуться.
Температурні показники ЦПУ та відеокарти у різних тестах:
Температура GeForce RTX 3070 протягом випробувань досягала 75-85 °C, після чого частота знижувалася до 1395 МГц.
Автономність та споживання
При живленні від батареї продуктивність процесора знижується приблизно на 10-15 %. Продуктивність відеокарти під час роботи без розетки знижується вже помітно. Так, у не найскладнішому 3DMark Time Spy бали знизилися майже вдвічі.
Споживає система зовсім небагато, без навантаження – в районі 10 Вт. Коли ж процесор і відеокарта задіяні на повну, ми заміряли, що споживання може підвищуватися до значень 225-230 Вт.
Комплектний зарядний пристрій має потужність 240 Вт, так що ноутбук спокійно заряджається навіть під навантаженням. Порт USB Type-C також підтримує роботу заряджання на 100 Вт (функція Power Delivery). Вона також дає змогу заряджати інші пристрої від ноутбука.
Місткість чотирьох осередкової батареї ноутбука ROG Strix G513QR становить 90 Вт·ч. Штатний блок живлення заряджає її повністю за півтори години, а півгодини – на половину. Результати тестування автономності цієї моделі можна назвати добрими для свого класу, тим більше, що й компоненти високого класу. Для сценарію Gaming за середньої яскравості в режимі Performance час роботи від акумулятора склав півтори години. У режимі Office – 7,5 години. Тож для роботи “на виїзді” він цілком підходить.
Фірмовий софт
Рідко коли фірмовим утилітам є сенс присвячувати багато уваги. У випадку з ноутбуками у ASUS Armoury Crate є багато цікавого. Оскільки ноутбук – це комп’ютерний комплекс, логічно, що і внутрішнє та зовнішнє оснащення піддається налаштуванню. У звичному інтерфейсі, який ми бачили для периферії, наприклад, реалізовано налаштування безлічі елементів системи.
У розділі «Home», який за промовчанням відкривається при натисканні кнопки на клавіатурі, виводиться вся інформація. Поточний режим продуктивності – Silent, Performance, Turbo та Manual, візуалізований граф. У правій частині можна знайти частоти процесора, відеокарти та пам’яті. У режимі реального часу, при виборі турбо-режиму, наприклад, зміняться цифри частот компонентів. Ручний режим дозволить вибрати значення частот для процесора та відеокарти. Перевищувати рівень TDP та TGP, очікувано, не можна.
Розділ «System» включає кілька вкладок:
- «Memory» покаже які програми та процеси запущені в системі
- iGPU – інтелектуальний режим охолодження відеокарти, яка може допомогти збільшити автономність у не ігрових програмах. Кулери запускаються лише при навантаженні, як ми описували, наприклад.
- «Lightning» дозволить вибрати режими свічення вручну.
- У розділі «Audio» можна активувати інтелектуальну систему шумоподавлення. З урахуванням роботи мікрофона та зовнішніх динаміків.
- У розділі «Resource monitor» слідкувати за активністю всіх або окремих компонентів.
У розділі Aura Sync, як відомо з назви, можна синхронізувати підсвічування всіх компонентів і підключених пристроїв, наприклад, мишки.
GameVisual дозволяє вибрати інтенсивність теплих та холодних відтінків за допомогою повзунка, а також вибрати один із пресетів для жанрів ігор та контенту.
Scenario profiles дасть можливість активувати або деактивувати деякі функціональні кнопки на кшталт вимкнення звуку, клавіші «Win», а також задати для вибраних програм свій набір параметрів цієї утиліти. Наприклад, колірний профіль такий-то, підсвічування Aura ноутбука вимкнути, а мишки залишити. Набір можливостей, до речі, не надто великий і автоматично активувати режим Turbo для якоїсь вимогливої гри не вийде.
На вкладці Featured публікується інформація про знижки на ігри та рекомендовані пропозиції, а в наступній за нею, «News», відповідно, новини та акції компанії.
Висновки та враження
ASUS ROG Strix G513QR ми б назвали збалансованим рішенням у класі топових ігрових ноутбуків. На користь цього говорить комфортна роздільна здатність при все-таки високій частоті оновлення дисплея. Продуктивність апаратної начинки на дуже високому рівні абсолютно достатня не тільки для сучасних ігор, але і для роботи в вимогливих додатках. Система хороша не лише за рахунок топового процесора та відеокарти, а й швидкого NVMe SSD. У повсякденному використанні ноутбук реагує на будь-які дії миттєво, а запуск програм відбувається дуже швидко.
Ноутбук сподобався і зовні, пропонуючи тонкі рамки навколо дисплея, цікавий дизайн загалом та яскраві акценти. Розташування портів – одне з найоптимальніших для ігрових моделей – з мінімумом праворуч. Хоча, вентиляція виразно дістає гарячим повітрям руку з мишкою. Ергономіка клавіатури на належному рівні – працювати з текстами та грати – цілком комфортно. Тачпад має цікаву фішку у вигляді сенсорного блоку цифрових клавіш – безперечно корисне рішення, якщо ця модель буде використовуватися, в тому числі, і для роботи. Сучасні комунікації підключення, порівняно непоганий звук вбудованих динаміків та мінімум у вигляді мікрофона – достатньо для участі онлайн-конференцій та аудіо-трансляцій.
Ми ASUS ROG Strix G513QR назвемо відмінним вибором, коли потрібен зручний та потужний ноутбук для ігор та мультимедіа. Жаль щойно у зв’язку з дефіцитом пристроїв для віддаленої/мобільної роботи та популярності варварського майнінгу на лептопах, ціна такої моделі буде не тільки високою, але й знайти моделі в магазинах буде нелегко.
Характеристики ASUS ROG Strix G513QR (90NR0562-S00020) |
|
Процесор: | AMD Ryzen 9 5900HX |
Відеоприскорювачі: | AMD Radeon Graphics, NVIDIA GeForce RTX 3070 (130 Вт) |
ОЗУ: | 16 ГБ DDR4-3200 |
Накопичувач: | SK Hynix HFM001TD3JX013N, 1024 ГБ |
Дисплей: | 15,6”, 2560х1440, IPS, 165 Гц |
Комунікації: | Wi-Fi 802.11ax (2×2), Bluetooth 5.0 |
Роз’єми: | 3x USB Type-A 3.2 Gen 1, 1x USB Type-C 3.2 Gen 1 (DP), 1х HDMI 2.0b, 3,5 мм аудіо |
Веб-камера, мікрофон: | ні, так |
Додатково: | Підсвічування клавіатури, корпусу |
Акумулятор: | 90 Вт·год, Li-ion |
Габарити: | 354 x 259 x 27,2 мм |
Вага: | 2,3 кг |
Постачальник: | Предст-во ASUS в Україні |
Ціна: | $2320 |
Оцінка:
+ Співвідношення дозволу та діагоналі
+ характеристики дисплея
+ продуктивність
+ ефективне охолодження
+ дизайн та ергономіка
+/- реалізація перемикачів тачпада
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Viber на росії тепер немає. Роскомнагляд обмежив використання месенджера Viber блокування війна
Про блокування заявив Роскомнагляд, посилаючись на нібито “порушення вимог законодавства”, яке, як стверджує влада, необхідне для боротьби з екстремізмом
Google Новини на Android стануть зручнішими Google оновлення
Google оновила програму Google News для Android, зробивши навігацію зручнішою.