5 причин чому варто купувати БУ смартфони-флагмани
13.05.24
За цю статтю нас не похвалять вендори, але оцінять люди, які хочуть заощадити і при цьому отримати топовий смартфон. Обмовимося, що ми пишемо цей гайд для користувачів, які бачать сенс у флагманському смартфоні в принципі. Тим, кому вистачає бюджетних моделей Xiaomi, Redmi, Oppo, Realme або лінійки М від Samsung – цей матеріал може бути не цікавий. АЛЕ. Якщо ви шанувальник покупки доступних за ціною, але нових смартфонів, із салону так би мовити, то можливо наступного року перейдете якраз на вживані флагмани. І ось чому.
Минулого топового процесора все ще достатньо
Уповільнення темпу нарощування продуктивності процесорів у всій промисловості спостерігається кілька років. Торішній флагманський чіп по суті такий самий потужний як чіп поточного року. Різниця в сотню герц скоріше потрібна маркетологам, ніж користувачам. Наприклад, флагманський Qualcomm Snapdragon 8 випускається вже в 3-й генерації, додаючи соті гігагерца і наголошую на оптимізацію. Помітного нарощування частоти немає і використовуються інші методи підвищення швидкодії. Це ж заощаджує на виробництві чіпів, тому що написати софт іноді дешевше.
Чіпи доповнюються програмними алгоритмами штучного інтелекту щоб ефективніше використовувати різні ядра, що входять до структури процесора. Справді, якщо алгоритм «бачить», що користувач вже 10-й раз на день відкриває стрічку фейсбука, то він не вивантажуватиме його з пам’яті. А знаючи, що соц. мережа не надто вантажить процесор, відразу запустить ядра з меншою частотою обробки більш простих даних.
Алгоритми камери все ще хороші
Варто розуміти, що не всі флагманські смартфони фотографують та знімають відео добре. З рейтингом кращих камерофонів можна ознайомитися на профільних ресурсах, на кшталт DxOMark. Однак з топовими смартфонами більше шансів, що хороші модулі камер не розіб’ються про навмисне зрізання фото-можливостей, задля ринкового позиціонування.
У лідерах можуть зустрітися екзотичні моделі або такі, що складно знайти в офіційному продажу у нас в країні. Якийсь час у топі був флагман Huawei, який був усім добрий, крім того, що не мав сервісів Google. Так, танці з бубном потрібні були не надто інтенсивні, щоб додати їх або знайти заміну улюбленим програмам. Проте, сам по собі факт колупання зі смартфоном за тисячу доларів не радував.
Свого часу ми порівнювали можливості камер смартфонів Galaxy S Ultra і були вражені тим, що за фактом алгоритми всіх трьох працюють однаково добре. Тобто, вибираючи якийсь із Galaxy S22, S23 або тим більше S24 Ultra, ви в будь-якому випадку отримаєте відмінний камерофон. Судячи з результатів порівнянь, різниця лише в натуральності результатів у нічній зйомці та відтінках фото при складному освітленні – приклади наводилися для сцен у сутінках та на світанку. А так, за найменшу ціну ви отримуєте актуальний камерофон.
Оновлення будуть довшими
Всі виробники закладають триваліший термін програмної підтримки саме для флагманських моделей. Причому як компактних, так і топових з приставками в назві Pro, Plus, Max або Ultra. Мінімум 3 роки приходитимуть оновлення безпеки від Google, а один-два роки сам вендор може покращувати програмні алгоритми камери, системи живлення, усувати глюки, що виникають. Це своєрідна глобальна гарантія від виробника для кожного користувача.
Термін морального старіння флагманів більше
Побічно це пов’язано з усіма вищезгаданими пунктами. Залізо все ще продуктивно, алгоритми справно працюють, ресурсу акумулятора ще достатньо, камера чудово знімає, новий Андроїд вже тут. По суті, єдиним приводом змінити флагманський смартфон може стати поломка, яку надто дорого усувати в сервіс-центрі, розбитий екран, наприклад. Ще може бути, що смартфон банально набрид або ви женетеся за новинками, вважаючи своїм обов’язком купувати свіжі моделі.
Наведемо складний приклад, але пов’язаний із тимчасовою відносністю для флагманських смартфонів. Якось ми купували Galaxy S10e. Це флагманська модель Самсунга, яка колись отримала компактну версію, не надто зарізану за характеристиками. На момент покупки йому вже було 2 роки. Мало того, що він обійшовся в $250, маючи ідеальний ідеальний зовнішній вигляд, так ще й справно прослужив власнику ще 3 роки. Наразі апарат продовжує працювати далі і цілком задовольняє базові потреби.
Що важливо, у нього все такий же швидкий інтерфейс і прийнятно знімаюча камера, що робить знімки на голову краще за сучасних бюджетників. Ну, а якісний екран AMOLED, і так у всіх на слуху. Акумулятор тримає трохи менше, за оцінками самої системи, ресурсу має 90%. Але він все також працює весь робочий день у режимі дзвінків та інтернету.
І, звичайно, вартість
Тут можна звернутися до цінових агрегаторів, отримавши цікавий зріз вартості флагманських смартфонів минулих років. Однак варто зазначити, що за рік нові смартфони на Android не особливо втрачають у ціні. У найкращому разі це $100-150. Натомість вони матимуть дійсну гарантію магазину.
Іншим підходом може бути покупка флагмана, який був у вжитку. Тут, звичайно, важливо переконатися, що продавець надійний і орієнтуватися на чесні та незалежні відгуки.
Важливо додати, що купити б/в смартфон топового рівня можна вже помітно дешевше. Знижка для дворічної моделі може становити і 300-400$. А це вже підмога, що стоїть. При цьому необов’язково він буде в поганому косметичному стані. Справа в тому, що Андроїд-смартфони втрачають у ціні набагато сильніше за Айфони. А ще є багато дбайливих власників, які відразу після покупки клеять на екран плівку та надягають чохол.
Безпека даних у наш час є не маловажним фактором. Ніхто не знає, які файли і з яким змістом зберігалися на телефоні у попереднього власника. Тому варто перевіряти ще раз, щоб смартфон був скинутий до заводських налаштувань, а всі особисті файли видалені. Так буде спокійніше і вам, і попередньому хазяїнові.
Можна багато розповідати і про те, що купити iPhone вигідніше, адже його можна й дорожче продати. Але так само можна балансувати з БУ смартфонами, не вкладаючись сильно в оновлення. До речі, нещодавно ми складали добірку найкращих смартфонів початку 2024 року, там є чимало цікавих моделей.
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Найкращі пристрої 2024 року: вибір редакції hi-tech.ua
Познакомимся с топ устройств года Среди них флагманские дорогие модели и бюджетные девайсы. Лучшие смартфоны, наушники и ноутбуки 2024 года по версии редакции hi-tech.ua.
Toyota Alphard та Vellfire випустили в Японії у версіях PHEV Toyota автомобіль
Toyota представила plug-in hybrid версії мінівенів Alphard та Vellfire, які стали першими PHEV-моделями у своєму класі в Японії. Обидва автомобілі доступні у шестимісних конфігураціях
Apple можливо випустить розумний дверний дзвінок з Face ID Apple
Apple також працює над камерою безпеки для внутрішнього використання, яка буде інтегрована з новим розумним домашнім хабом