На IT-хакатоні Smart Techno 2016 показали моделі впровадження штучного інтелекту, ботів, віртуальної та доповненої реальності
20.09.16
У Києві вперше об’єдналися представники ІТ-сфери, творчості, громадськості та бізнесу для спільного створення абсолютно нових технологічних продуктів на основі штучного інтелекту, ботів, віртуальній та доповненої реальності. Це відбувалося у рамках заходу Smart Techno 2016, що проходив з 16–18 вересня в Сreative Space iMWU в БЦ Gulliver. Київ став першим містом, яке відкривало новий формат проведення IT-хакатону. Запланована серія подібних заходів Smart Techno 2016 в інших великих містах України.
У програмі брали участь 16 спікерів і менторів та понад 100 фахівців з України та Європи, Дубаї, Ізраїлю. Практикум та хакатон у столиці відвідало понад 450 бажаючих, які пройшли реєстрацію та спілкування з чат-ботом. До речі, вперше реєстрацію всіх людей на захід самостійно провів один чат-бот! Smart Techno – це безкоштовний освітній захід, на якому учасників вчать впроваджувати технології штучного інтелекту, віртуальної та доповненої реальності (AR/VR), чат-ботів у буденні суспільні та бізнес процеси, а також розробляти інноваційні ідеї у прототипуванні готових проектів.
«Smart Techno 2016 – це практикум з сучасних технологій і хакатон нового формату. Ми поставили перед собою завдання, по-перше, продемонструвати, що при правильному підході на основі методології дизайн-мислення сучасні технології у вигляді ботів, штучного інтелекту та доповненої і віртуальної реальності можуть слугувати як рішення покращення комфорту та якості нашого з вами життя. По-друге, для нас важливо подолати бар’єр комунікації між розробниками та людьми не з IT-сфери, для того щоб зробити технології ближчими до пересічних людей. Наша ціль – організувати синергію міжнародних інвесторів, бізнесменів, програмістів, митців та громадських діячів, а також розробити та продемонструвати реальні проекти з використанням сучасних IT-технологій, що не мають аналогів», – наголосив Володимир Краковецький, організатор, український підприємець, відеоблогер та мандрівник, CEO і співзасновник компанії ABCname, співзасновник Chat Bot Community Ukraine.
«За останні роки з’явилися технології, такі як Big Data, штучний інтелект, віртуальна та доповнена реальність, завдяки яким виникають нові ідеї і стартапи. Вони здатні зробити наше життя ефективнішим. На хакатоні є можливість створити і презентувати ІT-продукти на основі цих технологій. Наше завдання – за 2 дні розкрити можливості технологій і продемонструвати їх роботу», – сказав Денис Виноградський, засновник компанії KRATKOSROCHKA.COM
16 вересня відбулося офіційне відкриття Smart Techno 2016, а також нетворкінгова вечірка Settings (з англ. «налаштування»), де учасники мали змогу познайомитися один з одним, розказати про свої проекти та поділитися досвідом. Крім того, кожен міг протестувати техніку від Samsung Gear VR і HTC Vive та поринути у світ віртуальної реальності.
Наступного ранку розпочався практикум з технологій, де всі бажаючі пройшли навчання зі створення та використання чат-ботів, штучного інтелекту, віртуальної та доповненої реальності на основі методології дизайн-мислення.
«Дизайн мислення – це побудова бізнес-проекту на основі послідовних структурних частин. Без них неможливо побудувати бізнес-модель та досягти якісного результату», – сказав Іван Беля.
Запрошені спікери розкрили конкретні кейси та обговорили технологічні можливості практичного використання даних технологій в бізнесі та розробки продуктів повсякденного користування. Було проведено пітчінг 24 ідей, серед яких: бот-рекрутер, бот-знайомий, Стімпанчикбот-івентер, VR-шоппінг онлайн, VR-карти навігації, VR – шпигунська гра Spy Land, настільна гра ARcard, VR-гайд цікавих місць Києва у форматі доповненої реальності, Snap Language – проект з вивчення мов за допомогою фотографування предметів на базі нейронних мереж, Wepster – бот для продажу товарів та маркетингу, лінгвістичний концепт Sheva для аналізу текстів, Image design – можливість заміни кольору об’єктів у реальному часі та ін.
Учасники за власними інтересами згрупувалися довкола ідей і утворили команди з їх розробки. Одна з команд обрала челлендж від організаційного партнера БЦ Gulliver з удосконалення роботи ліфтової системи на базі технології штучного інтелекту.
18 вересня хакатон продовжила сесія доопрацювання ідей та лекція з «CO-STAR Pitching format» від спікера проекту Unlimited Ukrainе. Ментори та спікери скеровували команди у питаннях розробки та презентування проектів.
«В результаті хакатону продемонстровані реальні проекти з реальними людьми, які на даний момент обрали науку та технології, як основу для свого розвитку. Учасникам надано унікальну можливість зануритися і долучитись до цих людей та стати тими, хто пише новітню техноісторію України», – підсумував пан Володимир.
На церемонії закриття відбулося представлення кращих дієвих моделей. Захід став можливим за підтримки головних спонсорів: компанія «4B», Water Club, Bionic university, Grano Trade, бренду «Перша Гільдія» а також ABCname, БЦ «Gulliver», iMWU, Соціального консалтингу «Параграф», Unlimit Ukraine. В результаті 11 команд учасників отримали цінні подарунки від спонсорів, а ідеї фіналістів – підтримку від акселераторів з ОАЕ і України.
«В Дубаї продуктивне середовище для імплементування інноваційних технологій, відкритий ринок і великі можливості, діють міжнародні акселератори та є підтримка уряду. Якщо в тебе є хороша ідея – тут є всі ресурси, щоб зреалізувати її. Слідкуйте за ініціативами акселераторів, не бійтесь пробувати подавати свої стартами, отримати фінансування і квиток у нове життя можливо», – сказала Надя Терешина, візіонер з Дубаї, про відкриті можливості для стартап проектів.
Запрошені експерти:
- представники влади та політичні стратеги: Вікторія Підгорна, Юрій Назаров;
- зарубіжні експерти і представники стартап-екосистем: Nadin Tereshina (Дубаї), Денис Виноградський (Ізраіль), Moritz Schwyzer (Швейцарія);
- представники від компаній: Сrytek, Samsung, Microsoft, Corezoid, Domonet та ін.;
- експерти з технологій: AI, VR AR, Chat, Сергій Скабелкін (Fintech Cluster), Костянтин Лапчевский, Михайло Галушко, Олександр Краковецький (DevRain), Антон Ведіщев (Ciklum), Володимир Краковецький (ABCname);
- експерти з маркетингу і реклами: Павло Педенко (1+1 media), Роман Рибальченко та ін.
Локація заходу обрана не випадково – БЦ «Gulliver» підтримує всі інноваційні ідеї і події, що сприяють розвитку бізнесу та суспільства.
«Сreative Space iMWU» – це екосистема для зустрічей особистостей, що нестандартно мислять, в результаті чого народжуються передові ідеї та інновації, які змінюють наше життя», – зазначила Катерина Сивицька, представник «Сreative Space iMWU».
Попередньо на круглому столі про перспективи фінтеху у Україні, який пройшов в НБУ 16 вересня, запрошений експерт Smart Techno 2016 з Ізраїлю Денис Виноградський в інтерв’ю «МайбутнЄ» (Maybutne magazine) зробив передбачення, що наступною фазою розвитку економіки буде економіка ботів. Майбутнє вже тут, на Smart Techno 2016!
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор Asus Zenbook S 16 (UM5606): новая волна
Новый ноутбук Asus Zenbook S 16 выполнен в корпусе из необычного металла, построен на базе свежей платформы AMD, адаптированной для ИИ, и имеет отличную автономность. Расскажем об этом премиальном ноутбуке подробнее
Akash System использует алмазы для охлаждения процессоров в дата-центрах, космической и военной технике процессор разработка
Akash System заключила меморандум с Министерством торговли США, рассчитывая на $18,2 миллиона прямого финансирования и $50 миллионов налоговых льгот. Дополнительно стартап уже привлек $18 миллионов от венчурных инвесторов.
Bugatti W16 Mistral разогнался до 453,91 км/ч и стал самым быстрым родстером в мире автомобиль
Хотя Bugatti не раскрыла, вносились ли изменения в силовую установку, автомобиль использовал тот же 8.0-литровый W16 двигатель с четырьмя турбинами и мощностью 1600 л.с.