На IT-хакатоні Smart Techno 2016 показали моделі впровадження штучного інтелекту, ботів, віртуальної та доповненої реальності
20.09.16
У Києві вперше об’єдналися представники ІТ-сфери, творчості, громадськості та бізнесу для спільного створення абсолютно нових технологічних продуктів на основі штучного інтелекту, ботів, віртуальній та доповненої реальності. Це відбувалося у рамках заходу Smart Techno 2016, що проходив з 16–18 вересня в Сreative Space iMWU в БЦ Gulliver. Київ став першим містом, яке відкривало новий формат проведення IT-хакатону. Запланована серія подібних заходів Smart Techno 2016 в інших великих містах України.
У програмі брали участь 16 спікерів і менторів та понад 100 фахівців з України та Європи, Дубаї, Ізраїлю. Практикум та хакатон у столиці відвідало понад 450 бажаючих, які пройшли реєстрацію та спілкування з чат-ботом. До речі, вперше реєстрацію всіх людей на захід самостійно провів один чат-бот! Smart Techno – це безкоштовний освітній захід, на якому учасників вчать впроваджувати технології штучного інтелекту, віртуальної та доповненої реальності (AR/VR), чат-ботів у буденні суспільні та бізнес процеси, а також розробляти інноваційні ідеї у прототипуванні готових проектів.
«Smart Techno 2016 – це практикум з сучасних технологій і хакатон нового формату. Ми поставили перед собою завдання, по-перше, продемонструвати, що при правильному підході на основі методології дизайн-мислення сучасні технології у вигляді ботів, штучного інтелекту та доповненої і віртуальної реальності можуть слугувати як рішення покращення комфорту та якості нашого з вами життя. По-друге, для нас важливо подолати бар’єр комунікації між розробниками та людьми не з IT-сфери, для того щоб зробити технології ближчими до пересічних людей. Наша ціль – організувати синергію міжнародних інвесторів, бізнесменів, програмістів, митців та громадських діячів, а також розробити та продемонструвати реальні проекти з використанням сучасних IT-технологій, що не мають аналогів», – наголосив Володимир Краковецький, організатор, український підприємець, відеоблогер та мандрівник, CEO і співзасновник компанії ABCname, співзасновник Chat Bot Community Ukraine.
«За останні роки з’явилися технології, такі як Big Data, штучний інтелект, віртуальна та доповнена реальність, завдяки яким виникають нові ідеї і стартапи. Вони здатні зробити наше життя ефективнішим. На хакатоні є можливість створити і презентувати ІT-продукти на основі цих технологій. Наше завдання – за 2 дні розкрити можливості технологій і продемонструвати їх роботу», – сказав Денис Виноградський, засновник компанії KRATKOSROCHKA.COM
16 вересня відбулося офіційне відкриття Smart Techno 2016, а також нетворкінгова вечірка Settings (з англ. «налаштування»), де учасники мали змогу познайомитися один з одним, розказати про свої проекти та поділитися досвідом. Крім того, кожен міг протестувати техніку від Samsung Gear VR і HTC Vive та поринути у світ віртуальної реальності.
Наступного ранку розпочався практикум з технологій, де всі бажаючі пройшли навчання зі створення та використання чат-ботів, штучного інтелекту, віртуальної та доповненої реальності на основі методології дизайн-мислення.
«Дизайн мислення – це побудова бізнес-проекту на основі послідовних структурних частин. Без них неможливо побудувати бізнес-модель та досягти якісного результату», – сказав Іван Беля.
Запрошені спікери розкрили конкретні кейси та обговорили технологічні можливості практичного використання даних технологій в бізнесі та розробки продуктів повсякденного користування. Було проведено пітчінг 24 ідей, серед яких: бот-рекрутер, бот-знайомий, Стімпанчикбот-івентер, VR-шоппінг онлайн, VR-карти навігації, VR – шпигунська гра Spy Land, настільна гра ARcard, VR-гайд цікавих місць Києва у форматі доповненої реальності, Snap Language – проект з вивчення мов за допомогою фотографування предметів на базі нейронних мереж, Wepster – бот для продажу товарів та маркетингу, лінгвістичний концепт Sheva для аналізу текстів, Image design – можливість заміни кольору об’єктів у реальному часі та ін.
Учасники за власними інтересами згрупувалися довкола ідей і утворили команди з їх розробки. Одна з команд обрала челлендж від організаційного партнера БЦ Gulliver з удосконалення роботи ліфтової системи на базі технології штучного інтелекту.
18 вересня хакатон продовжила сесія доопрацювання ідей та лекція з «CO-STAR Pitching format» від спікера проекту Unlimited Ukrainе. Ментори та спікери скеровували команди у питаннях розробки та презентування проектів.
«В результаті хакатону продемонстровані реальні проекти з реальними людьми, які на даний момент обрали науку та технології, як основу для свого розвитку. Учасникам надано унікальну можливість зануритися і долучитись до цих людей та стати тими, хто пише новітню техноісторію України», – підсумував пан Володимир.
На церемонії закриття відбулося представлення кращих дієвих моделей. Захід став можливим за підтримки головних спонсорів: компанія «4B», Water Club, Bionic university, Grano Trade, бренду «Перша Гільдія» а також ABCname, БЦ «Gulliver», iMWU, Соціального консалтингу «Параграф», Unlimit Ukraine. В результаті 11 команд учасників отримали цінні подарунки від спонсорів, а ідеї фіналістів – підтримку від акселераторів з ОАЕ і України.
«В Дубаї продуктивне середовище для імплементування інноваційних технологій, відкритий ринок і великі можливості, діють міжнародні акселератори та є підтримка уряду. Якщо в тебе є хороша ідея – тут є всі ресурси, щоб зреалізувати її. Слідкуйте за ініціативами акселераторів, не бійтесь пробувати подавати свої стартами, отримати фінансування і квиток у нове життя можливо», – сказала Надя Терешина, візіонер з Дубаї, про відкриті можливості для стартап проектів.
Запрошені експерти:
- представники влади та політичні стратеги: Вікторія Підгорна, Юрій Назаров;
- зарубіжні експерти і представники стартап-екосистем: Nadin Tereshina (Дубаї), Денис Виноградський (Ізраіль), Moritz Schwyzer (Швейцарія);
- представники від компаній: Сrytek, Samsung, Microsoft, Corezoid, Domonet та ін.;
- експерти з технологій: AI, VR AR, Chat, Сергій Скабелкін (Fintech Cluster), Костянтин Лапчевский, Михайло Галушко, Олександр Краковецький (DevRain), Антон Ведіщев (Ciklum), Володимир Краковецький (ABCname);
- експерти з маркетингу і реклами: Павло Педенко (1+1 media), Роман Рибальченко та ін.
Локація заходу обрана не випадково – БЦ «Gulliver» підтримує всі інноваційні ідеї і події, що сприяють розвитку бізнесу та суспільства.
«Сreative Space iMWU» – це екосистема для зустрічей особистостей, що нестандартно мислять, в результаті чого народжуються передові ідеї та інновації, які змінюють наше життя», – зазначила Катерина Сивицька, представник «Сreative Space iMWU».
Попередньо на круглому столі про перспективи фінтеху у Україні, який пройшов в НБУ 16 вересня, запрошений експерт Smart Techno 2016 з Ізраїлю Денис Виноградський в інтерв’ю «МайбутнЄ» (Maybutne magazine) зробив передбачення, що наступною фазою розвитку економіки буде економіка ботів. Майбутнє вже тут, на Smart Techno 2016!


Обзор проектора XGIMI Halo: успешная премьера



Рынок проекторов продолжает активно развиваться, особенно в сегменте домашних и портативных устройств. Сегодня расскажем про лазерный проектор XGIMI Halo, который имеет качественную оптику и поддержку HDR

Флагманский смартфон Motorola Edge S первым в мире получил новый чип Qualcomm Snapdragon 870
Android Motorola Qualcomm смартфонMotorola представила флагман Motorola Edge S который стал первым в мире смартфоном на системе Qualcomm Snapdragon 870
Защищенный смартфон Doogee S88 Plus оснастили аккумулятором 10 000 мА·ч
Doogee защита смартфонDoogee анонсировала защищенный смартфон S88 Plus, который построен на базе однокристальной системы Helio P70
