Огляд ноутбука Acer Aspire 5542G.
10.12.10Наближається пора новорічних св’ят 😀 , що принесе не лише св’ятковий настрій, але й клопоти по вибору подарунків своїм близьким. І це заняття займає велику кількість часу і нервів, щоб знайти необхідний подарунок, і за вигідною ціною. Про такий потенційний подарунок і піде мова в даному матеріалі.
Півтора місяці тому, моя одногрупниця попрохала підібрати і придбати їй ноутбук. Дівчина хотіла, щоб ноутбук мав гламурний вигляд, а також усі технічні навороти, планувалось використовувати його для розваг в тому числі для ігор. На придбання було виділено 5500грн, після перегляду усього асортименту, було придбано Acer Aspire 5542G.
Упаковка і комплект поставки
Навіть глянувши на упаковку, можна сказати, що перед нами не дешевий ноутбук, а серйозний лептоп. Упаковка виконана у чорних тонах, бюджетні моделі мають упаковку з сірого картону, в лівому верхньому куті зазначається, що Acer є офіційним спонсором олімпійських ігор, нижче красується напис Aspire, по центру монохромне зображення ноутбука. Для переносу передбачена пластикова ручка, що стане в нагоді при транспортуванні. На бічній стінці упаковки міститься наліпка з основними характеристиками і країною виробником – Китай.
Розкривши упаковку бачимо вкладиш з інструкцією по швидкому старту роботи з ноутбуком .Сам ноутбук накритий картонкою з прорізом, в поліетиленовій упаковці знаходиться нижче.
Комплект поставки розміщено в окремих відсіках і має лише саме необхідне, хоча я розраховував на якісь бонуси, все-таки перед нами мультимедійний ноутбук. У відсіках знаходяться: літієва батарея; інструкції по використанню на різних мовах, присутня і українська; диск з драйверами; зарядний пристрій;
Зовнішній вигляд
Ноутбук має випуклу форму, крижка глянцева, синього кольору. Має розміри383(Ш) х 250(Г)х26/37(В)мм і вагу 2,8кг відповідно. По середині кришки красується сріблястий напис — Acer.
Кришка покрита захисною плівкою. Позаду знаходяться вентиляційні отвори, для викиду нагрітого повітря. На передній частині знаходиться картрідер, який підтримує всі актуальні типи флешок, а також защіпка для закриття кришки.
Перевернувши ноутбук ми бачимо місце встановлення батареї, 4400мА/год(першу зарядку рекомендую проводить десь більше восьми годин), а також прорізи для кращого охолодження компонентів системи.
Зовнішній вигляд сподобається багатьом. З лівого боку розміщено: роз’їм для підключення блоку живлення, розйом Fast Ethernet (RJ45), порт HDMI, розйом зовнішнього дисплею(VGA), два порти USB 2.0, гнізда для підключення мікрофону і навушників.
А з правого боку ми маємо: два розйома USB 2.0, DVD Super Multi, порт модема (RJ11), замок типу Kensington для попередження крадіжки.
Дисплей(матриця TN+Film), який має діагональ 15.6″ при максимальному розширенні 1366×768 при співвідношенні сторін 16:9.
Контрастність хороша, а картинка насичена, а от кути огляду і нахилу, як для свого класу, малуваті. Зверху, по середині, знаходиться веб-камера Acer Crystal Eye.
Під екраном, з ліва на право, знаходяться: кнопка увімкнення, що підсвічується блакитним кольором; кнопка/індикатор безпровідної мережі Wi-Fi (802.11 b/g); кнопка/індикатор Bluetooth 2.1+Enhanced Data Rate(EDR); клавіша резервного копіювання (Acer Backup Management), для створення резервних копій даних; індикатори жорсткого диску, num lock і caps lock ; стереосистема( залишила добре враження, досить гучна, легко підійде для проведення невеликих вечірок і перегляду фільмів); клавіша програмування; клавіші керування гучністю.
Нижче, нашому погляду відкривається повноцінна клавіатура, виконана з матового пластику, літери виділені білим. В користуванні клавіатура зручна і має тихий хід клавіш. Під клавіатурою розташувався тачпад який не викликає ніяких нарікань, поруч знаходиться клавіша його вимкнення. Робоча зона виконана з немазких матеріалів точкової текстури.
Технічні характеристики
В основі ноутбука лежить материнська плата JV50TR, що побудована на наборі системної логіки з північного 785GX і південного SB700 мостів. Роль процесора відведена двоядерному AMD Turion II M500, який має частоту 2,2 Ггц і кеш другого рівня по 512кб на ядро, виконаний по 45нм технології і має підтримку всіх сучасних інструкцій.
В ноутбук встановлено 4Гб оперативної пам’яті, для використання всього об’єму потрібно встановити 64 бітну ОС, стандарту DDR2, набраний двома планками виробництва Kingston, які можуть працювати на частоті 800МГц при таймінгах 6-6-6-18, але працює на частоті 667МГц при затримках 5-5-5-18.
На мою скептичну думку, такий об’єм оперативної пам’яті зайвий, краще б установили 3Гб, але з більшими частотами. Встановлений жорсткий диск об’ємом 500Гб виробництва Hitachi з об’ємом буферу 8Мб, якраз стане в нагоді для зберігання вашого контенту.
Роль відеокарти відведена ATI Mobility Radeon HD 5650. Графічний чіп має кодову назву Madison, який несе в собі 16 блоків растирізації(ROP’s) і 400 шейдерних процесорів, виконаний по 40 нм технології.
Частота GPU сладає 500МГц, а пам’ять стандарту GDDR3 і об’ємом 1Гб(чесно кажучи зайвий такий об’єм, ніде його задіяти) працює на частоті 800МГц(ефектина частота 1600), обмін інформацією між пам’яттю і графічним ядром здійснюється по 128 бітній шині. Ця дискретна відеокарта є представником самої останньої серії, що має підтримку API DirectX 11 і шейдерів п’ятого покоління. Всі характеристики вселяють надію, що в іграх ми отримаємо високий FPS.
Тестування
Тестування проходило в середовищі 32 бітної Windows 7, нажаль не було у мене 64 версії. Для початку поглянемо, як оцінила ноутбук сама ОС, оцінка в 5,5 балів дуже добре, найслабшим виявляється процесор. Переходимо до ігрових тестів.
Всі ігрові тести проводились на рідному для монітора розширенні, а саме 1366×768 при високій якості картинки і анізотропній фільтрації, згладжування не вмикалося.
Судячи з отриманих результатів, то більш-менш нормально пограти можна в ігри в яких середній FPS не нижче 25. В іграх. де зовсім мала кількість кадрів, можна зменшити налаштування і отримати кілька додаткових FPS. На мою скептичну думку даний процесор неповністю розкриває потенціал відеокарти.
[IMG ID=1678]
І на останок поглянемо результати в тесті 3DMark06. Набрана кількість балів складає 6696, досить добре.
Висновки
Ноутбука Acer Aspire 5542G має стильний сучасний вигляд, зібраний дуже якісно, відсутні зазори і люфти. Робоча зона виконана з немарких матеріал, що має сподобатись всім. Має солідний об’єм оперативної пам’яті, хоча краще б поставили менший, але з більшими частотами і жорсткішими затримками. Великий об’єм жорсткого диску дасть змогу зберігати будь-який контент. Вбудована стереосистема має чималу гучність і відмінну якість звучання. Радують також присутність мультимедійних клавіш. Ноутбук непогано справляється з сучасними іграми, не говорячи уже про повсякденні завдання(перегляд фільмів, прослуховування музики, серфінг по інтернету ітд.), які виконує на ура. Єдиним недоліком, який запам’ятався, є малий час роботи від батареї, але це можна зрозуміти, зважаючи на грізну конфігурацію. Граючи в ресурсоємні ігри він буде працювати від батареї трохи більше години. Acer Aspire 5542G стане чудовим подарунком під ялинку, тож приємних вам покупок і веселих св’ят. 🙂
Фанат сайта
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Лучшие устройства 2024 года: выбор редакции hi-tech.ua
Познакомимся с топ устройств года Среди них флагманские дорогие модели и бюджетные девайсы. Лучшие смартфоны, наушники и ноутбуки 2024 года по версии редакции hi-tech.ua.
Игровой смартфон Honor GT оснащен Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 с охлаждающим радиатором Honor Qualcomm игры смартфон
Компания Honor представила игровой смартфон Honor GT с флагманским процессором Snapdragon 8 Gen 3 и усовершенствованной системой охлаждения с испарительной камерой площадью 5514 мм².
27-дюймовый 4К-монитор BenQ EW2790U оснащен встроенными динамиками и датчиком яркости BenQ монитор
Тайваньская компания BenQ представила новый монитор EW2790U на европейском рынке. Устройство оснащено 27-дюймовым дисплеем с разрешением 4K UHD и поддерживает 95% цветового пространства P3 для точной цветопередачи