В Україні запровадять покарання за написання наукових робіт за допомогою ChatGPT
07.06.24
Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про академічну доброчесність, який передбачає покарання за використання штучного інтелекту для написання наукових праць та плагіат у науковій діяльності.
Законопроект встановлює, що кожне навчальне завдання має бути виконане самостійно, за винятком випадків, коли участь кількох осіб чи допомога від інших осіб дозволені правилами виконання відповідних завдань.
Основні положення законопроекту включають:
- Особа не може вважатися автором академічного твору, якщо вона створена або згенерована на запит за допомогою комп’ютерної програми в автоматичному режимі.
- При використанні в академічному добутку частин, згенерованих комп’ютерними програмами, автор зобов’язаний вказати цей факт з поясненням методики формування або посиланням на відповідну комп’ютерну програму.
- Навчальні та наукові установи повинні мати внутрішні системи забезпечення академічної доброчесності.
У разі виявлення порушення академічної доброчесності:
- Видавець має право відмовити в оприлюдненні академічного твору та повідомити про порушення керівника установи, де працює автор.
- Опублікований академічний твір, у якому виявлено факт порушення, має бути відкликаний видавцем з одночасним оприлюдненням причин відкликання.
- Відкликаний академічний твір не вважається опублікованим і не враховується при оцінці академічної діяльності автора.
Де гарантія, що цей законопроект та новини про нього не є результатом творчості ШІ? “Того ніхто не зна”…
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Огляд смартфонів Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56: про світло



У Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 однаково гарні дисплеї, великі акумулятори, є підтримка оновлень софту протягом 6 років. Розкажемо докладніше, чим ще вони цікаві.

Mercedes-Benz випустила електричні бетонозмішувачі та самоскид на базі нового eArocs 400 Mercedes-Benz автомобіль електротранспорт
Дизельні версії Mercedes-Benz Arocs протягом багатьох років використовуються на будівельних майданчиках.
Новий універсальний медіа-інтерфейс GPMI має пропускну здатність до 192 Гбіт/с та потужність 480 Вт розробка
Великі китайські компанії представили новий стандарт підключення General Purpose Media Interface (GPMI), який фізично сумісний із роз’ємами USB Type-C та USB Type-B