В додатку Helsi з’явився Календар щеплень
06.07.23
У додатку медичного провайдера Helsi з’явився «Календар вакцинацій». Українці зможуть дізнатися про усі вакцинації, потрібні від народження і протягом життя.
На першому етапі запуску в Календарі доступна інформація про основні захворювання та наявні від них вакцини, можна одразу ж записатися на вакцинацію до сімейного лікаря.
Пізніше у сервісі з’явиться індивідуальний календар щеплень. Пацієнт зможе особисто вносити усі щеплення та контролювати наступні потреби у вакцинації. Лікар також отримає доступ до індивідуального календаря свого пацієнта. Наразі всі щеплення пацієнта відображаються у Медкарті в особистому кабінеті – поки що вносити їх може лише лікар.
Зайшовши у додаток в розділ «Сервіси», пацієнту стає доступним «Календар щеплень». Обравши конкретне захворювання, користувач бачить короткий опис симптомів, рекомендовану схему вакцинації – разово чи періодично протягом життя, – назви вакцин та їх вартість. Вакцина може бути і безкоштовною: наприклад, для дітей до 18 років або для дорослих проти дифтерії та правця кожні 10 років. У розділі конкретного захворювання зазначена спеціалізація лікарів, які проводять щеплення. Внизу екрана смартфона в один клік пацієнт може записатися до сімейного лікаря на вакцинацію.
Більшість рутинних щеплень людина отримує у дитячому віці, але подекуди дорослі пацієнти не можуть згадати від чого вакцинувалися, і які щеплення потрібно надолужити. До того ж не варто відкидати й рекомендовані щеплення, які захищають дітей та дорослих від особливо небезпечних та розповсюджених хвороб.
Як працює Календар щеплень?
Ви знаходите захворювання «вітряна віспа», читаєте інформацію про симптоми і бачите перелік з 4-ох вакцин, доступних в Україні. Оскільки це щеплення належить до рекомендованих, тобто не компенсується державою, то придбати вакцину треба за власні кошти. Можна в аптеці або у додатку Helsi через сервіс «Ліки онлайн», а далі — записатися на щеплення до сімейного лікаря.
Корисний Календар щеплень стане для батьків: потрібно завчасно усвідомлювати, які вакцини потрібні дитині, і як контролювати її щеплення. Наразі це доступно у функціоналі «Пов’язані особи», де можна повністю слідкувати за вакцинаціями дитини, а також діагнозами, аналізами та прийомами у лікаря.
2022 рік: які щеплення робили українці з Helsi
У 2022 році за допомогою Helsi щеплення отримали 1,3 млн пацієнтів, з них 500 тис дорослих та 800 тис. дітей віком до 18 років. Всього проведено 9 млн щеплень, тобто на кожного пацієнта припадає майже 7 щеплень протягом року. Найбільше вакцинацій українські лікарі провели проти COVID-19.
Минулого року лікарі у системі Helsi надали рекомендації провести щеплення понад 20 млн українців, і реально зробили їх лише 4,8 млн осіб. Тобто, загальна культура у питанні вакцинацій ще доволі низька, проте рівень сприйняття українцями доказової медицини поволі зростає.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Asus Zenbook S 16 (UM5606): нова хвиля
Новий ноутбук Asus Zenbook S 16 виконаний у корпусі з незвичайного металу, побудований на базі свіжої платформи AMD, адаптованої для ІІ, та має відмінну автономність. Розкажемо про цей преміальний ноутбук детальніше
Akash System використовує алмази для охолодження процесорів у дата-центрах, космічній та військовій техніці процесор розробка
Akash System уклала меморандум із Міністерством торгівлі США, розраховуючи на $18,2 мільйона прямого фінансування та $50 мільйонів податкових пільг. Додатково стартап вже залучив 18 мільйонів доларів від венчурних інвесторів.
Bugatti W16 Mistral розігнався до 453,91 км/год і став найшвидшим родстером у світі автомобіль
Хоча Bugatti не розкрила, чи вносилися зміни до силової установки, автомобіль використав той же 8.0-літровий W16 двигун з чотирма турбінами та потужністю 1600 к.с.