Гордон Мур, співзасновник Intel та піонер індустрії, помер у віці 94 років
28.03.23
У віці 94 років в оточенні сім’ї у своєму будинку на Гаваях помер Гордон Мур, співзасновник корпорації Intel. Свого часу ми писали про розвиток мікросхем та транзисторів, які стали першими кроками у появленні процесорів. Одним з піонерів індустрії також є Гордон Мур.
Гордон Мур (Gordon Moore), який у 1968 році разом із Нойсом заснував процесорний гігант Intel, в одній із журнальних статей сформулював прогноз, опублікований у 1965 році і отримав назву «закон Мура». Відповідно до цього закону число транзисторів у мікросхемі мало подвоюватися кожні півтора-два роки, що у свою чергу забезпечувало б підвищення обчислювальної потужності та зниження кінцевої вартості продукту при його масовому виробництві. Можливість розміщення множини компактних елементів на поверхні малого розміру виявилася вирішальним фактором для успішного просування мікросхем.
Виробникам мікросхем вдається підтримувати це експоненційне зростання щільності розміщення транзисторів у мікросхемі протягом десятків років. Перший комп’ютерний мікропроцесор корпорації Intel 4004, випущений 1971 року, містив 2300 транзисторів. У 1989 році в процесорі Intel 486 їх було вже 1 200 000, а в 2000 процесор Intel Pentium 4 подолав рубіж в 42 мільйони. Новий чотириядерний процесор Intel Core 2 Extreme, створений на базі 45-нанометрової виробничої технології, містить 820 мільйонів транзисторів.
Стаття була написана нашою редакцією у 2007 році і відтоді закон Мура отримав певні поправки у світлі того що було досягнуто певні технологічні обмеження при розробці процесорів.
У 2015 році закон Мура святкував ювілей в 50 років. Саме 19 квітня 1965 року Гордон Мур, один із майбутніх батьків-засновників Intel, ґрунтуючись на аналізі розвитку мікроелектроніки, сформулював свій закон у статті журналу Electronics Magazine.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Представлені смартфони Samsung Galaxy S25, S25 Plus, S25 Ultra. Живі фото та враження
Samsung офіційно представила серію флагманських смартфонів Galaxy S25, що включає три моделі: базову S25, S25+ та S25 Ultra. Традиційно основну увагу приділено покращенню продуктивності, якості дисплеїв, камер та функцій на базі штучного інтелекту.
Покритий сонячними панелями Tesla Cybertruck генерує до 1,5 кВт автомобіль
Каліфорнійська компанія Sunflare Solar розробила гнучкі сонячні елементи, які можна використовувати як покриття для автомобілів,
Китайці розробили конкурента Chat GPT Китай розробка штучний інтелект
DeepSeek стверджує, що їх R1 перевершує o1 у ряді тестів, включаючи AIME, MATH-500 та SWE-bench Verified, що оцінюють навички ІІ у логічних міркуваннях, математиці та програмуванні