Dragonfly Aerospace ввела в експлуатацію український супутник EOS SAT-1
12.03.23
Команда виробника космічної оптики та супутників Dragonfly Aerospace повідомила, що український приватний супутник EOS SAT-1 X-діапазону успішно введений в експлуатацію. Він оснащений двома високоточними камерами DragonEye і має спостерігати за земною поверхнею в оптичному та інфрачервоному діапазонах.
«Х-діапазон – це радіочастота, яка знаходиться в діапазоні від 8,0 до 12,0 ГГц з дуже короткою довжиною хвилі. Вона дозволяє передавати дані з високою роздільною здатністю між Землею та космічним апаратом, – як повідомляється на сторінці Dragonfly Aerospace у Facebook. – За допомогою Х-діапазона великий обсяг даних може бути завантажений з супутника зі швидкістю 300-600 Мбіт на секунду протягом 10-хвилинного прольоту».
Серед інших переваг – менша вразливість Х-діапазону до перешкод від дощу, снігу та інших атмосферних умов, які зазвичай здатні погіршити якість сигналу. Коротка довжина хвилі, стійкість до атмосферних перешкод і вузька ширина променя роблять його ідеальним для різноманітних застосувань, включаючи зв’язок, радіолокаційну зйомку та дистанційне зондування.
«У випадку сільськогосподарського супутника EOS SAT-1 Х-діапазон використовуватиметься, наприклад, для прогнозування погоди, геологічної розвідки та моніторингу рослинності», – додають у Dragonfly Aerospace.
178-кілограмовий EOS SAT-1 належить українській компанії EOS Data Analysis, яка є глобальним постачальником аналітики супутникових зображень на основі ШІ. Це перший з семи супутників, які входитимуть до складу власного сузір’я EOS SAT, і за його допомогою здійснюватиметься щоденне відстеження до 1 млн км². Розгорнути всі 7 оптичних супутників на низькій навколоземній орбіті компанія EOS Data Analytics планує до 2025 року.
Двигун супутника розробила українська компанія SETS, а Flight Control Propulsion зробила 3D-друк деталей і виготовлення елементів корпуса. EOS SAT-1 перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті, завдяки чому постійно може оглядати освітлену поверхню Землі. Знімки з цього супутника використовуватимуться для подальшої обробки та отримання якісних даних для прийняття обґрунтованих рішень в аграрному секторі. Кінцева мета сузір’я – охопити 100% сільськогосподарських угідь та лісових масивів по всьому світу.
Супутник був виведений на орбіту в рамках місії Transporter-6. Це був перший запуск ракети-носія SpaceX Falcon 9 у 2023 році, і під час цієї місії, окрім EOS SAT-1, на орбіту також був виведений кубсат PolyITAN-HP-30, який розробили науковці Київського політехнічного інституту.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд мишки Ugreen M751: офісна класика
Компанія Ugreen випустила нову мишку для офісних завдань. Цікаво, що її дизайн відразу надсилає нас до однієї з класичних моделей вищого цінового діапазону. Помітно вищого. Подивимося, чи вдасться заощадити, не надто втративши зручність роботи.
Завдяки підвищенню систем безпеки, Microsoft не виходитиме з облікових записів користувачів Microsoft оновлення
Microsoft впровадить автоматичний вхід до облікового запису, завдяки якому користувачі залишаться авторизованими на пристроях, якщо не використовують приватний режим браузера або не вийдуть вручну
Seagate випустила жорсткий диск на рекордні 36 ТБ Seagate жорсткий диск
Пристрої Seagate Exos M орієнтовані на корпоративний сегмент, зокрема, на центри обробки даних.