Дослідження Freelancehunt: попит на фриланс серед українців виріс на 84%
22.03.23
У 2023 році триває війна, яка безпосередньо впливає на стан економіки та зростання безробіття в Україні. За даними НБУ, рівень останнього — 26%. У нашій країні, як і в усьому світі, триває скорочення спеціалістів у технологічних компаніях. Український IT-ринок лихоманить: ризики мобілізації, відключення електроенергії, постійний психологічний тиск — усе це є негативними факторами під час прийняття рішення щодо подальшої співпраці з IT-компаніями в Україні.
Але є ті, кому вдалося навіть за таких умов продовжувати зростати — це ринок фрилансу. Український сервіс Freelancehunt ділиться статистикою, згідно з якою попит на фрилансерів з нашої країни у перші місяці 2023 виріс на 84% проти минулого року.
«Зараз ми можемо говорити про стрімке зростання реєстрацій фрилансерів на сервісі, які в пошуках роботи приходять на Freelancehunt. Вважаю за важливе зазначити, що ми підходимо до позначки у 20 000 зареєстрованих нових спеціалістів за місяць. Початок року відзначився черговими піками, які були навіть вищими за зростання у перші місяці війни», — наголошує керівник компанії Freelancehunt Валентин Зюзін.
Варто зазначити ключові фактори, які впливають на розвиток ринку фрилансу в Україні та збільшення кількості спеціалістів:
- Більшість користувачів платформ розглядає фриланс як постійне та єдине місце роботи. У Європі та США цей показник;
- сягає до 70%. В Україні у 2021 році, за даними платформи Freelancehunt, він становив 56%;
- На фрилансі працюють кваліфіковані спеціалісти. Зазвичай це люди віком 24-45 років, з досвідом 2-5 років. 80% з них мають вищу освіту;
- Це можливість для спеціалістів заробляти більше, ніж в офісі на постійній роботі;
- Основний попит на послуги фрилансерів генерує малий бізнес. Так, у США 70% підприємців співпрацювали з віддаленими спеціалістами, 81% з них планують надалі наймати фрилансерів, а 83% — погоджуються, що фрилансери дуже допомогли розвитку бізнесу;
- ІТ, дизайн, маркетинг — найпопулярніші категорії, на які є попит серед бізнесу. Саме ці напрямки динамічно розвиваються у світі технологій.
Враховуючи війну, економічну кризу, коронавірус та інші фактори, можна сміливо говорити про різке зростання популярності фрилансу. Найближчими роками наша країна може стати лідером у Європі за кількістю фрилансерів, а доля самозайнятих серед працездатного населення може досягати 15-20%. Торік у США цей показник дорівнював 39%, тому українському ринку є куди зростати. Але найголовніше те, що для цього є всі можливості.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд мишки Ugreen M751: офісна класика
Компанія Ugreen випустила нову мишку для офісних завдань. Цікаво, що її дизайн відразу надсилає нас до однієї з класичних моделей вищого цінового діапазону. Помітно вищого. Подивимося, чи вдасться заощадити, не надто втративши зручність роботи.
Завдяки підвищенню систем безпеки, Microsoft не виходитиме з облікових записів користувачів Microsoft оновлення
Microsoft впровадить автоматичний вхід до облікового запису, завдяки якому користувачі залишаться авторизованими на пристроях, якщо не використовують приватний режим браузера або не вийдуть вручну
Seagate випустила жорсткий диск на рекордні 36 ТБ Seagate жорсткий диск
Пристрої Seagate Exos M орієнтовані на корпоративний сегмент, зокрема, на центри обробки даних.