Огляд смартфона Tecno Spark 20 Pro+: рестомод
29.03.24
Компанія Tecno оновила серію смартфонів Spark. Тепер є 20 серія, яка складається з чотирьох моделей – Spark 20, Park 20c, Spark 20 Pro і Spark 20 Pro +. Сьогодні розповімо про старшу, Tecno Spark 20 Pro+, яка отримала хороший модуль для основної камери, досить потужний процесор та швидку зарядку. Не в останню чергу моделі цікаві і дизайном, особливо топова, яка відрізняється за стилем від молодших.
Зміст
Дизайн
Tecno Spark 20 Pro+ дійсно виглядає елегантно. У нього тонкий корпус із витягнутим по висоті екраном практично на всю лицьову сторону. Бічні грані помітно тонші за верхню і нижню, а якщо дивитися в анфас, то їх взагалі немає. Дисплей заокруглений з боків, свайпом від краю можна викликати панельку з вибраними програмами. Смартфон добре лежить в руці за рахунок тонкого корпусу, але має номінально велику діагональ.
То де ми вже бачили таке? Відповідь: тутц. Стоп! Не треба одразу тягнутися за помідорами. У моделі Spark 20 Pro+ покращили буквально все, причому не тільки за рахунок еволюції процесорів і модулів камер. У моделі Tecno дисплей займає куди більшу площу, а в старенькому S8 2017 року над ним була величезна, за нинішніми мірками, смуга з датчиками та камерою. “Фронтальна частина стала вкрай лаконічною, зверху і під екраном – лише невеликі чорні смужки” – ахххаха, знали б ми тоді що межа тонкості і близько не досягнута.
Заокруглені з двох боків грані тоді виглядали футуристично. Фронтальна камера, врізана в матрицю екрана, була лише у концептів. Що й казати про куди потужніший процесор, нехай і не Snapdragon, більше сотні мегапікселів в основній камері і велику батарею. У Tecno Spark 20 Pro+ взяли дизайн та ергономіку класичної моделі та вмістили в неї все нове. Це рестомод, якщо хочете.
Доступні кольори корпусу всі красиві: Temporal Orbits – чорний, Lunar Frost – білий іній та Radiant Starstream – золотий. Є ще версія зеленого Magic Skin 2.0 – у ньому кришка позаду не пластикова, а з імітацією фактури шкіри та рядком ниток.
Ергономіка
Ми вже сказали, що у моделі S8 була дуже приємна ергономіка, хоча екран практично з трьох сторін був у небезпеці під час падіння. У сучасній моделі Spark 20 Pro+ він ще на дюйм більший.
Враховуючи велику довжину, хотілося б, щоб корпус був трохи ширшим, але тоді починається конкуренція з ультра-масивними моделями. Не факт, що виробник планував цілитись у такий сегмент із цією лінійкою. Модель Spark 20 Pro+ і так ширша на 7 мм за старого S8, так що все ж таки поправки в пропорції були внесені.
До того ж, тепер в екрані є ще й вбудований дактилоскопічний датчик. Він, правда, знаходиться зовсім знизу і перехоплювати корпус у руках не дуже зручно.
Клавіші регулювання та живлення згруповані праворуч, роз’єми та лоток знизу. З незвичайного тут є – стереосистема динаміків. Доповненням до основного став не розмовний, а повноцінний варіант на верхній грані. Обидва голосні і справді добре доповнюють відео.
На задній стороні цілий острів із трьома модулями основної камери та спалахом. Він досить високий, тому комплектний чохол в тему. А ще в коробці знайдеться захисне скло, яке можна встановити самостійно. І ось це прямо відмінний бонус, тому що такі матриці та скло на них у всі часи були дорогими.
Корпус смартфона отримав нехай і мінімальний, але корисний захист від вологи та пилу рівня IP53.
Обладнання
У Tecno Spark 20 Pro+ встановлений процесор MediaTek Helio G99. Це восьмиядерний чіпсет, який виготовляється за 6-нанометровим техпроцесом. Він має 2 ядра Cortex-A76 з робочою частотою 2200 МГц і 6 ядер Cortex-A55, що працюють з частотою 2000 МГц. У бенчмарк-тестах він на одному рівні зі своїм аналогом, чипом MediaTek Dimensity 6020.
З сучасних доповнень для поліпшення продуктивності та економії заряду, є со-процесори та програмні аддони на основі штучного інтелекту, які беруть на себе рутинні операції, знімаючи навантаження з ядер процесора. Aurora Engine дозволяє прискорювати запуск ігор та популярних програм. Darwin Engine оптимізує програмне навантаження, підвищуючи частоту кадрів та знижуючи середню температуру під час навантаження пристрою.
Що стосується пам’яті, то тут встановлений накопичувач UFS 2.2 на 256 ГБ, є також версія на 512 ГБ. Цього цілком достатньо, хоча розробники сучасних мобільних ігор, які займають по 9 ГБ, трохи «тойво». Фізичної оперативної пам’яті встановлено 8 ГБ. Ще стільки ж можна програмно виділити із накопичувача.
Що стосується комунікацій, то тут всі актуальні версії – новий Bluetooth, 5 ГГц-Wi-Fi, актуальні навігаційні системи і звичайно ж NFC.
Акумулятора вистачає на весь робочий день для скролла соціальних мереж, листування в месенджерах та перегляду онлайн-відео. Якщо робити перерву на роботу, то заряду вистачить і на всю ніч до наступного ранку. Тоді і можна поставити смартфон на зарядку, яка тут підтримується з потужністю 33 Вт і десь за годину заповнить батарею. На жаль, бездротової зарядки у смартфона немає.
Камера
У смартфоні встановлені три модулі основної камери та одинарний в якості фронтального.
Головною родзинкою став 108-мегапіксельний з 1/1,67″, 0,64 мкм та об’єктивом f/1,8. Він має фазовий автофокус PDAF, а от оптичного стабілізатора немає. Можна знімати в режимах об’єднання пікселів (за замовчуванням) або в повній роздільній здатності. Чесно кажучи, різниця в роздільній здатності між 12 Мпікс і 108 Мпікс така велика, що повнорозмірні знімки робити сенсу немає. Вони виграють у деталізації, але самі собою ці великі фотографії виглядають не дуже. На них куди більше можна зустріти шумів, піксельну сітку та розмитість. Тож для практичних цілей радимо обмежитися 12-мегапіксельними варіантами.
Загалом якість зйомки та деталізації дуже хороша, та й швидкість фокусування зросла. Це помітний прогрес у цьому ціновому сегменті. Так, нюанси помітні на знімках складним освітленням, наприклад, уночі, але «денні» фото тепер можуть змагатися з кадрами, зробленими камерами дорожчих моделей.
Функція триразового масштабування тут цифрова. Це робить модуль на 2 Мпікс. Так, якість не дуже, але ультра-флагмани зі своїми 10-30-кратними зумами також покладаються на пост-обробку більше ніж оптичні можливості.
Модуль для зйомки макро має розмір 2 Мпікс. Не дуже зрозуміло навіщо ним користуватися, коли знімки в автоматичному режимі на малій відстані виходять якіснішими. Так, фокусна відстань у основного модуля більша, але кроп звичайного фото дасть кращий результат, ніж оригінал у макро.
Фронтальна камера з роздільною здатністю 32 Мпікс також забезпечує високу деталізацію і хорошу різкість. Є нюанси кольору, але знову ж таки це великий крок для смартфонів цього рівня.
Роботу алгоритмів при постобробці видно. Зазвичай через 1-2 секунди фото змінює кольори та відтінки. При цьому ШІ в більшості випадків не спотворює картинку.
Смартфон може знімати відео максимально в роздільній здатності 1440p на швидкості 30 кадрів в секунду або 1080p при 60 fps. Виходить деталізована і чітка картинка з гарною передачею кольору. Якість гарна статичної зйомки, але в русі все стає сумно через відсутність оптичного стабілізатора. До речі, більш високі роздільна здатність відео (4К або 60 к/сек для режимів вище 1080p) не підтримуються процесором, а не камерою.
Камера має різні режими: подвійне відео, зйомку зоряного неба, супермакро та інші.
Враження
Tecno Spark 20 Pro+ – сучасний та гарний смартфон. Компанія семимильними кроками робить не тільки комерційні успіхи, але й якісно оновлює модельний ряд, який включає симпатичний та потужний апарат за доступну ціну. Ця модель чудово виглядає. Якщо вам свого часу подобалися екрани із сенсорними гранями, які тепер просто називають заокругленими, то ця модель не залишить байдужим.
Жодного відчуття що це «спроба», «проба пера», «концепція» встановити сучасне обладнання в старий корпус. Смартфон – повноцінний і самодостатній. Процесор спритний, та трохи гріється у важких іграх. Встановлено свіжий Android 14 з фірмовою оболонкою HiOS 14. Вона не перевантажена доповненнями чи рекламою, має запас можливостей для налаштування зовнішнього вигляду та роботи. Екран яскравий та з чудовою кольоропередачею. В нього по-сучасному вбудували камеру та сканер відбитків.
Камера з кожним поколінням моделей Tecno ставала все адекватнішою та адекватнішою. Тепер, здається, вона досягла рівня «добре», а згадавши ціну, то й «дуже добре». Без будь-яких поблажок з нашої редакційної сторони.
Все це зібрано в елегантному, не масивному та зручному корпусі. Так, модулі основної камери краще захистити чохлом, але хто б говорив зі своїми “комфорками” позаду. А так перед нами класний представник середнього нижнього цінового класу.
Характеристики смартфона Tecno Spark 20 Pro+ (KJ7):
ОС: | Android 14 + HiOS 14 |
Екран: | 6,78”, 1080×2436, IPS, 120 Гц |
Процесор: | MediaTek Helio G99 (2×Cortex-A76 2,2 ГГц, 6×Cortex-A55 2 ГГц) |
Графіка: | Mali-G57 MC2 |
Пам’ять оперативна + накопичувач | 8 (+8 ГБ віртуальної) + 256 ГБ (макс. 512 ГБ) |
Основна камера: | 108 Мпікс, f/1.75, 1/1,67”, 10x цифровий зум
2 Мпікс, f/2.4 0,08 Мпікс датчик |
Фронтальна камера: | 32 Мпікс, f/2.2, подвійний спалах |
Слот для SIM: | 2xnano-SIM + Micro SD |
Мережі: | 2G (GPRS/EDGE)
3G (WCDMA/UMTS/HSPA) 4G (LTE) |
Комунікації: | Wi-Fi 5 802.11ac, NFC, Bluetooth 5.2, аудіо 3,5 мм |
Навігація: | A-GPS, GPS, Beidou, Galileo |
Роз’єм: | USB Type-C |
Датчики: | Акселерометр
Гіроскоп Датчик освітлення Датчик наближення |
Захист: | IP53 |
Акумулятор: | 5000 мА·год |
Потужність заряджання: | 33 Вт |
Габарити: | 164,65×75,04×7,55 мм |
Маса: | 175 г |
Постачальник: | Предст-во компанії Transission в Україні |
Ціна: | $240 |
Оцінка:
+ чудовий дизайн
+ загальна ергономіка
+ продуктивність
+ ємний акумулятор
+ захисне скло в комплекті
-дактилоскопічний сенсор занадто зміщений вниз
-немає бездротової зарядки
Читайте також:
Огляд смартфона Tecno Spark 10 Pro: новий рівень
Смартфон Tecno Phantom V Flip став першою розкладачкою компанії
Тест смартфона Tecno Pova 3: яскраві можливості
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
27-дюймовий 4К-монітор BenQ EW2790U оснащений вбудованими динаміками та датчиком яскравості BenQ монiтор
Тайванська компанія BenQ представила новий монітор EW2790U на європейському ринку. Пристрій оснащений 27-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 4K UHD і підтримує 95% колірного простору P3 для точної передачі кольорів.
Американська інвестиційна компанія купує розробника шпигунських програм Paragon бізнес розробка
Ізраїльська компанія Paragon, відома розробкою шпигунського програмного забезпечення, була придбана американською інвестиційною компанією AE Industrial Partners