Огляд ноутбука Lenovo Legion 5 Pro з Ryzen 7 5800H та GeForce RTX 3070
02.06.21
Ринок ноутбуків можна було назвати перенасиченим рік-два тому, проте пандемія та перехід на віддалену роботу внесли свої корективи. Користувачі простих офісних та не важких програм перейшли на ноутбуки-робочі конячки – з невеликою вагою та початковою-середньою продуктивністю. Професіонали та геймери віддали перевагу ігровим ноутбукам з топовими процесорами, де і AMD відчула себе добре, і нові відеоприскорювачі NVIDIA GeForce RTX 3000 серії відкрили нові горизонти.
Трохи більше місяця тому ми познайомилися з типовим представником перших – ноутбуком Lenovo. який отримав Intel Core i5 10-го покоління та графіку GTX 1650 Ti. Усього цього з головою вистачає для повсякденних офісних завдань із перервою на популярні шутери на мінімальних налаштуваннях графіки. Тоді ж нам стало цікаво, як у цьому ж корпусі почувається куди потужніша модифікація з процесорами та графікою нового покоління. Поєднання AMD Ryzen 7 5800H та NVIDIA GeForce RTX 3070 ми перевіримо в моделі Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H.
Зовнішній вигляд та ергономіка
Якщо ви читали розповідь про модель Legion 5i 15IMH05, то нічого нового у зовнішності сьогоднішнього гостя не знайдете. Це все ті ж строгі форми, скошені грані та прямі лінії у всіх частинах корпусу. Кришка екрана зміщена до користувача та тримається на двох замаскованих декоративними панелями петлях. Кришку можна розвернути до горизонтального положення.
На корпусі мінімум прикрас. Усередині, як закладка, нанесений логотип Lenovo, такий же є на зовнішній площині кришки. Під дисплеєм та іншою стороною зовнішньої частини кришки розташований логотип «Legion». Ще одне нагадування про цю серію буде в основі.
На задньому виступі, за кришкою, зроблено розмітку роз’ємів, які винесені на тильний торець. Тут їх основна маса – мережний роз’єм, USB Type-C з підтримкою Power Delivery, три штуки USB Type-A 3.2 Gen1, HDMI та роз’єм живлення.
До речі про Power Delivery, щоб вистачало на графіку 3000-серії комплектний блок живлення має потужність 300 Вт. Так що зовнішні акумулятори та монітори зможуть забезпечити живлення лише при неактивній дискретній картці.
З того, що було у базової моделі Legion 5i 15IMH05, ми не дорахувалися лише замку Kensington, а один Type-A збоку замінили на симетричний USB-C. На правому торці додалася кнопка включення веб-камери, а на лівому замість згаданого USB-A тепер USB-C. Причому стандартних портів в цілому менше не стало, тому що тильний торець має в своєму розпорядженні один додатковий, замість замку Kensington.
З того, що було у базової моделі Legion 5i 15IMH05, ми не дорахувалися лише замку Kensington, а один Type-A збоку замінили на симетричний USB-C. На правому торці додалася кнопка включення веб-камери, а на лівому замість згаданого USB-A тепер USB-C. Причому стандартних портів в цілому менше не стало, тому що тильний торець має в своєму розпорядженні один додатковий, замість замку Kensington.
Обладнання
У цьому ноутбуці виробник використовував дуже просунуті компоненти, у тому числі систему зберігання.
Почнемо з дисплея. Матриця має діагональ 16 дюймів, що на 0,4” більше, ніж у базової версії. Дозвіл також виріс до WQXGA або 2560х1600 пікселів, раніше було Full HD. Роздільна здатність 16:10 дасть трохи більше простору, як інтерфейсу ігор, так і робочим процесам. Як ми відзначали для графічного про-монітора, де виробник також додав користувачам смужку в сотню пікселів знизу У редакторах фото- та відео-контенту можна буде зручніше розташувати панелі інструментів.
У ноутбуці використовується IPS матриця з відмінною передачею кольорів і кутами огляду. Вона має колірний охоплення 100% для sRGB, що якраз корисно для розважального контенту і значно меншою мірою для роботи з графікою. Але вам нічого не заважає використовувати монітор із коректним калібруванням. Але Legion 5 Pro в першу чергу для ігор і про це свідчить хоча б підтримка дисплеєм частоти оновлення 165 Гц і технології синхронізації кадрів NVIDIA G-Sync. Картинка, і справді, яскрава у прямому та переносному сенсі, враховуючи максимальну яскравість у 500 ниток.
Процесор у цій моделі належить виробництву компанії AMD. Ryzen 7 5800H, створений на базі мікроархітектури Zen 3, один із найбільш підходящих варіантів для ігрових ноутбуків середнього рівня. Він включає 8 ядер та 16 потоків, що дає достатню потужність для ресурсомістких додатків та ігор. Архітектура чіпа включає вісім ядер, що працюють на штатній частоті 3,2 ГГц і до 4,44 ГГц в режимі динамічного розгону.
Для обробки графіки в процесор Ryzen 7 5800H вбудоване графічне ядро AMD Radeon RX Vega 8, яке, порівняно з попередником, працює на більш високих частотах. Наприклад, у порівнянні з Radeon RX Вега 8 2000-х серії (Raven Ridge), Vega 8 працює з тактовою частотою до 2000 МГц Boost, старий графічний процесор працював на частоті 1100 МГц Boost.
Процесори базової та цієї версії кардинально відрізняються за архітектурою та можливостями. Нагадаємо, раніше розглянута модель мала чіп Intel Core-i5 10300H. У AMD Ryzen 7 5800H в зразку, що розглядається, в два рази більше ядер і відповідно потоків, використовується техпроцес 7 нм замість 14 нм, що характеризується більш високою продуктивністю і одночасно кращою енергоефективністю. Порівняння цих моделей варто було б назвати зовсім некоректним. Натомість відповіддю на найчастіше запитання – «чи варто переходити на ноутбук з новою платформою?», відповідь буде однозначно ствердною.
Що стало справжнім подарунком геймерам, так це використання відеокарти NVIDIA GeForce RTX 3070. Відеокарта оснащена графічною пам’яттю GDDR6 об’ємом 8 ГБ з 256-бітною шиною і побудована на чіпі GA104-770-A1 Ampere. У цьому ноутбуці вона працює на потужності 120-130 Вт, що є одним із найвищих значень для мобільної графіки. Продуктивність ноутбука за очі вистачить для ігор класу AAA із максимальними налаштуваннями графіки.
Підійшовши до розповіді про охолодження, нагадаємо, що в базовій моделі GTX 1650 Ti з ним проблем не виникало від слова «зовсім». Навіть у максимально навантаженому стані, не вдалося досягти надто галасливої роботи від системи охолодження. Звичайно, з RTX 3070 “трохи” не так, проте при неповному завантаженні, близько 30-40%, системі все одно достатньо мінімальних оборотів, які практично не чути користувачеві. Зрозуміло, що при тривалій роботі в повному завантаженні, на 98-100%, відеокарта вимагає активного відведення повітря. Нам вдалося розігріти її до 85-87 ° C тривалим максимальним навантаженням та високою кількістю кадрів. Система при цьому шумить відчутно, але від цього нікуди не подітися. Загалом, внутрішній простір та компоненти теж помітно гріються. Загалом ми отримали очікуваний рівень шуму в іграх із топовою графікою, який можна заглушити аудіо або навушниками.
До того ж йде хороший набір пам’яті. По-перше, встановлено максимальний обсяг оперативних 32 ГБ типу DDR4 із робочою частотою 3200 МГц. По-друге, у нашому розпорядженні виявилася просто козирна версія відразу з двома накопичувачами, причому обидва – твердотільні. Це моделі від WD на 1 ТБ виконані у форм-факторі M.2 з інтерфейсом NVMe та підключенням PCIe 3.0х4. Що сказати, швидко і ємно, а за бажання можна зробити на їх базі RAID-масив для підвищення безвідмовності системи.
Стежити за показниками системи можна через фірмову утиліту Lenovo Vantage. У ній зібрані розділи по всіх компонентах ноутбука: від процесора та пам’яті до профілів енергоспоживання та відтінків підсвічування клавіатури. До речі, окрема кнопка, яка швидко перемикала режими роботи кулерів, тепер реалізована в інтерфейсі утиліти.
Автономність
У цій моделі встановлений більш ємний акумулятор – на 80 Вт-год замість 60. У тесті автономності з виконанням офісних завдань ми отримали додаткову годину без підзарядки. Вимірювання відбувалося у збалансованому режимі живлення, включеному Wi-Fi, середньою яскравістю підсвічування екрану та мінімальною яскравістю підсвічування клавіатури. П’ять годин замість чотирьох можна назвати загалом хорошим результатом, якщо вам треба провести зайву годину очікування в аеропорту або далеко від розетки.
Ноутбук поставляється з адаптером живлення на 300 Вт, але якщо навантажувати його більш легкими завданнями, де відеокарта не задіяна, то через порт USB-C з позначкою «PD» можна заряджати батарею блоками живлення потужністю до 95 Вт.
Враження
Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H можна назвати актуальним та важливим оновленням лінійки середньорозмірних ноутбуків компанії. Так чи інакше, але користувачі будуть прагнути переходу на більш продуктивні пристрої. А враховуючи, що сценарії віддаленої роботи не втрачають своєї актуальності, портативні комп’ютери ще довго будуть на коні.
Модель отримала лаконічне та стримане оформлення корпусу, яке однаково добре виглядає в офісі та вдома. На ділових зустрічах пристрій не буде виразно виділятися, привертаючи непотрібну увагу, поки не запуститься орієнтований на відеокарту додаток. Але і тоді можна бути спокійним за те, що проект успішно буде зібраний за осудний час.
Ергономіка корпусу загалом теж сподобалася. Є всі необхідні рознімання, а бічні панелі дозволяють не тримати руки під потоками гарячого повітря. Приємним розмаїттям може стати підсвічування клавіатури, яке навіть будучи різнобарвним, не надто строкатим і все також практичним.
Продуктивність з використанням Ryzen 7 5800H та RTX 3070 більш ніж актуальна для середини 2021 року. Для деяких вона може стати навіть зайвою, не в останню чергу з огляду на ціну. Залишається дочекатися моделей з більш збалансованими мобільними відеокартами, на кшталт RTX 3050, 3050 Ti. Тоді лінійка ігрових та професійних ноутбуків розкриється повною мірою.
Для порівняння раніше протестованої моделі та нашого сьогоднішнього учасника, наводимо порівняльну таблицю специфікацій.
Характеристики | Lenovo Legion 5i 15IMH05 (82AU00ELRA) | Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H (82JQ0015RU) |
Процесор: | Intel Core i5-10300H | AMD Ryzen 7 5800H |
Інтегрована графіка: | Intel UHD Graphics 630 | Radeon Graphics |
Дискретна графіка: | NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti | NVIDIA GeForce RTX 3070 8 ГБ, 140 Вт |
ОЗУ, макс.: | 8 ГБ DDR4 2933 МГц, 16 ГБ | 32 ГБ DDR4 3200 МГц |
Накопичувачі: | 128 ГБ SSD + 1000 ГБ HDD (5400 об/хв) | 2xSSD 1024 ГБ M.2 NVMe |
Дисплей: | 15,6” IPS, Full HD | 16”, IPS, 2560×1600, 165 Гц |
Комунікації: | Bluetooth 5.0, Intel Wi-Fi 6 AX201 | Bluetooth 5.0, Intel Wi-Fi 6 AX201 |
Роз’єми: | 4хUSB Type-A 3.2 Gen1, 1xUSB Type-C 3.2 Gen1, 1xHDMI, Ethernet, 3,5 мм аудіо 2-в-1, Kensington | 4хUSB Type-A 3.2 Gen1, 2xUSB Type-C 3.2 Gen1, 1xHDMI, Ethernet, 3,5 мм аудіо 2-в-1 |
Веб-камера, мікрофон: | Так, так | Так 720р, так |
Акумулятор: | 60 Вт·год | 80 Вт-год |
Додатково: | Кнопка зміни енергорежиму, біле підсвічування клавіатури | Кнопка вимкнення веб-камери, кольорове підсвічування клавіатури |
ОС: | Windows 10 Home | Windows 10 Pro |
Габарити: | 363x259x26 мм | 356х264,4х26,85мм |
Вага: | 2,3 кг | 2,45 кг |
Постачальник: | Предст-во Lenovo в Україні | Предст-во Lenovo в Україні |
Ціна: | $940 | від $1200 |
ОцінкаLegion 5 Pro 16ACH6H:
+ продуктивність процесора та відеокарти
+ достатня система охолодження
+ підсвічування клавіатури, що настроюється
+ висока частота дисплея
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Asus Zenbook S 16 (UM5606): нова хвиля
Новий ноутбук Asus Zenbook S 16 виконаний у корпусі з незвичайного металу, побудований на базі свіжої платформи AMD, адаптованої для ІІ, та має відмінну автономність. Розкажемо про цей преміальний ноутбук детальніше
Чотири нові планшети Acer Iconia Tab почали продаватися в Україні. Відомі ціни Acer планшет
Acer представила в Україні нову лінійку планшетів Iconia Tab, оснащену сучасними процесорами MediaTek та мультимедійними функціями
Microsoft Teams зможе перекладати розмови учасників конференцій дев’ятьма мовами Microsoft оновлення переклад
Microsoft представила нову функцію Interpreter для Microsoft Teams, яка дозволяє користувачам клонувати свої голоси і перекладати мову в реальному часі дев’ятьма мовами