Перемога курсантів ВІТІ у Другому Національному оборонному хакатоні
06.06.19
Протягом п’яти днів змагань команди представлені Військовим інститутом телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут разом з іншими ІТ-спеціалістами, представниками Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України та ряду військових навчальних закладів, за участю експертів НАТО працювали над розробкою інноваційних архітектурних та програмних рішень для вирішення актуальних питань оборонно-безпекової сфери.
Шляхом тісного співробітництва з ІТ-компаніями та експертами НАТО хакатон надає платформу, де представники сектору безпеки і оборони в форматі тристоронньої дискусії обговорюють актуальні питання покращення взаємосумісності між складовими сектору безпеки і оборони у сфері розробки програмних рішень із залученням експертизи ІТ-сектору та досвіду НАТО.
ВІТІ представив чотири команди, “MITI XERUSES” (26 курс) та “MONOLIT” (25 курс), які брали участь у секції – “Програмування”; “MITI MOONY Pandas” (26 курс) – секція “Моделювання” та “SQUADOVERFLOW” (27 курс) – секція “Комбінована задача”.
27 травня другий Національний оборонний хакатон відкрили – Віце-премєр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе; заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко; голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО Александер Вінніков; керівник секції стандартів взаємосумісності відділу федеративної взаємосумісності Управління вимог розвитку спроможностей Командування ОЗС НАТО з питань трансформації Террі МакКой; менеджер проекту з обміну знаннями Трастового фонду Україна-НАТО з питань командування, управління, зв’язку та комп’ютеризації (С4), Агенції НАТО зі зв’язку та інформації Джейсон Оффігон; директор Центру стратегічних комунікацій “СтратКом Україна” Оксана Горбач.
Загалом у Хакатоні брали участь три види команд: синя, зелена та біла.
Сині команди – це групи програмістів учасників конкурсу, які працювали у секторі безпеки і оборони України. Головним завданням синіх команд було вирішувати та презентувати запропоновані конкурсні задачі.
Зелені команди – це групи програмістів з України та НАТО, які не брали участі у змаганні. Їхня головна мета полягала в тому, щоб вирішувати та презентувати запропоновані задачі. Зеленим командам дозволялося консультувати Сині команди, якщо ті просили про допомогу.
Біла команда – була контролюючою, яка не брала участі у змаганнях. Її головним обов’язком було забезпечення ефективного проведення хакатону та чесності конкурсу. Білій команді було дозволено обрати одну задачу та презентувати її рішення.
Ментори, члени журі та експерти НАТО спілкувалися з командами та оцінювали учасників.
В останній день проведення хакатону команди-учасниці презентували свої підходи до вирішення обраної раніше задачі з моделювання, кодування чи комбінованого типу.
Задача на моделювання передбачала розробку інноваційних методів, засобів візуалізації, архітектурних моделей або прийомів під задану бізнес-ситуацію. Втілювався принцип “вбудованої інтероперабельності” (Interoperability by Desing).
Задача на програмування стосувалася конкретної бізнес ситуації, яка випливала із попередньої задачі на моделювання та передбачала розробку новітніх рішень на базі програмного або апаратного забезпечення на підтримці принципу “вбудованої інтероперабельності”.
Комбінована задача полягала у поєднанні задач із задач моделювання та програмування.
Таким чином командам було запропоновано розробити низку архітектурних, програмних та процесуальних рішень, які б дозволили складовим сектору безпеки і оборони України ефективно впоратися із питаннями взаємосумісності.
Командам нашого вишу “MITI XERUSES” (26 курс) та “MONOLIT” (25 курс), які брали участь у секції – “Програмування”, необхідно було розробити додаток для ведення оперативної обстановки (формування та використання тактичних знаків для ведення оперативної обстановки). Як показали підсумки змагань, курсанти виконали поставлене завдання, а команда “MITI XERUSES” реалізувала мобільний додаток для зображення для відображення тактичної обстановки у доповненій реальності. У своїх номінаціях команда “MITI XERUSES” (26 курс) посіла 1 місце, а команда “MONOLIT” (25 курс) посіла 2 місце.
Задача команди “MITI MOONY Pandas” (26 курс) – секція “Моделювання”, полягала у створенні системи розробки, доведення, відпрацювання наказів і розпоряджень та роботи з документами. В основі концепту запропоновано систему, яка у реальному часі дозволяє відслідковувати процес виконання наказу або завдання, а також окремі етапи роботи з документом. Окрім цього концепт дозволяє надавати доступ до документів у довіреному контурі за відповідними правами користувача. Вирішена проблема із кількістю копій, під час редагування, а також повернення до необхідної версії документа. Архітектура програмного додатку була виконана із застосуванням хмарного підходу. Система є гнучкою, легко розширювальною та безпечною. Для захисту інформації була використана класифікація інформації у документі. Дані зберігаються у розподіленому відмовостійкому сховищі. Також у роботі реалізоване ЕЦП на етапах автентифікації, авторизації, реєстрації і завірення документу. Запропоновано використовувати сертифікат, що отриманий у довіреному центрі. Усі поставлені перед командою проблемні питання були вирішені, а також даний концепт має часткову програмну реалізацію. У представленій категорії наша команда посіла 3 місце.
“SQUADOVERFLOW” (27 курс) – секція “Комбінована задача”. Під час виконання обраної задачі вирішене питання забезпечення можливості імпорту/експорту даних про оперативну обстановку від/для систем країн-учасниць НАТО згідно із стандартами специфікації ADEM. Дана команда зайняла 1 місце у своїй номінації.
Окремої уваги заслуговує курсант Сергій Горбенко, який проявив відмінні результати під час проведення змагань та отримав Сертифікат учасника “ТIDE Hackathon 2020”, що відбудеться в місті Мюнхен, Германія.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Лучшие устройства 2024 года: выбор редакции hi-tech.ua
Познакомимся с топ устройств года Среди них флагманские дорогие модели и бюджетные девайсы. Лучшие смартфоны, наушники и ноутбуки 2024 года по версии редакции hi-tech.ua.
Корпус Antec Performance 1 M для Mini-ITX позволяет настраивать крепление компонентов комплектующие корпус
Компания Antec анонсировала поступление в продажу корпуса Performance 1 M, предназначенного для сборки компьютеров на базе материнских плат Mini-ITX. Корпус выполнен из стали и алюминия, обеспечивая сочетание прочности и легкости.
Телевизоры LG QNED evo с True Wireless 4K поддерживают AMD FreeSync Premium AMD LG телевизор
Телевизоры LG поддерживают True Wireless 4K потоковую передачу с частотой 144 Гц, ранее доступную только в премиум-сегменте, а модели серии, включая QNED9M