Створюємо перший проєкт на С++: що треба знати початківцю
14.04.23
С++ – це мова програмування загального призначення, для якої характерна статична типізація та компілятивність. Історія її почалася з 1985 році, причому з самого початку розроблялася в якості доповнення до мови Сі для розширення її можливостей. Сьогодні С++ широко використовується в сфері розробки ПЗ і є однією з найбільш популярних серед програмістів всього світу. На ній пишуть ОС, різні прикладні програми, ігри, драйвери тощо. Наприклад, саме на С++ чи з її використання написана більшість ПЗ Microsoft: Windows, Microsoft Office, Internet Explorer, IDE Visual Studio. Ця мова лежить в основі ігрового CMS Unity, і на ній створені продукти додатку Adobe: Photoshop, Illustrator, Premier Pro.
Основні принципи С++ полягають в наступному:
- Орієнтовно-об’єктний підхід. В цій мові можна створювати класи, наслідки та об’єкти, завдяки чому код виходить структурованим та чистим.
- Використання шаблонів для написання універсального коду.
- Використання посилань та вказівників для роботи з даними в пам’яті, завдяки чому можна створювати складні структури.
- Використання стандартної бібліотеки С++.
- Робота з пам’яттю. Програміст має великі можливості для її використання, проте несе відповідальність за управління пам’яттю, тобто, якщо фахівець не буде дотримуватися правил, то з’являться помилки.
- Використання виключень для роботи з помилками.
- Використання поліморфізма. Цей принцип дозволяє писати гнучкий код, який здатний працювати з об’єктами різних типів.
- Використання багатопоточності. Цей принцип дозволяє створювати більш масштабований та продуктивний код.
Підготовлено за підтримки освітнього маркетплейсу BUKI: https://buki.com.ua/ru/tutors-online/prohramuvannia/cplus/
Зважаючи на популярність цієї мови серед розробників і тих, хто тільки починає свій шлях до ІТ, вона є однією з пріоритетних для вивчення.
Як вивчити С++ в Україні
Освоїти цю мову програмування сьогодні можна різними способами: самостійно, на курсах чи з репетитором.
Своїми силами навчитися кодити на рівні джуніора досить складно, особливо для тих, хто тільки починає свій шлях в розробці і немає ще базових знань. Тому цей метод підходить лише тим, хто вже знається на програмуванні і освоює С++ з метою прокачки скілів чи в якості додаткового напрямку для професійного розвитку. Щоб здобути впевнені знання та чітко зрозуміти особливості роботи з нею, краще вивчати мову під керівництвом фахівця: на курсах чи з ментором.
Ці методи є популярними в Україні, але суттєво відрізняються по принципу навчання:
Критерій | Репетитор | Курси |
Для кого підходить | Можна як початківцям, так і тим, хто має базові знання | В залежності від програми. Є курси для початківців з 0, є для прокачки технічних скілів. |
Вартість | Від 400 грн/год. | Від 5 000 тис грн/міс |
Тривалість навчання | В залежності від досягнень учня | 4-6 міс. |
Організація навчального процесу | Індивідуальний підхід | Навчання в групі |
Важливо відмітити, що нерідко після курсів потрібна додаткова допомога ментора. Наставник-викладач допоможе поглибити знання, може вказати на помилки та порадити шляхи їх виправлення.
Як використати С++ для створення власного проєкту
Створення pet-project є не тільки практикою для розробника, а й свого роду портфоліо його роботи, на яке зважають роботодавці. Тож, щоб створити проєкт на С++, перш за все треба встановити на власний ПК програму для створення середовища для написання коду. Це може бути сучасні версії Visual Studio чи Dev C++.
Далі треба створити файл і можна приступати до написання коду. Серед ідей з чого почати, можна набрати наступну комбінацію:
- #include <iostream>
- #include <cstdlib>// для system
- using namespace std;
- …
В цій комбінації #include є важливою директивою для підключення файлів в код, а #include <iostream> замінить зміст файлу <iostream.h>, який виводить та вводить дані на екран.
Інші команди вибираються вже відповідно від мети та суті проєкту. Головне при цьому враховувати принципи С++ та користуватися стандартними бібліотеками.
Роль ментора при підготовці проекту
Написати більш-менш вдалий код, який би допоміг показати знання розробника і при цьому без помилок міг би розгортатися початківцям досить не просто. Вміння, особливо отримані на курсах, досить поверхневі і загальні, тоді як для створення робочого проєкта важливий креатив і більш розвинуті практичні навички. В їх опануванні якраз і допоможе репетитор.
Викладач допоможе виправити помилки, пояснить причину їх виникнення. Також ментор складе road-map з напрямками, які потрібно розвивати та освоювати, щоб писати код та поглиблювати знання.
Підводимо підсумки
Загалом, вивчити С++ можна і початківцю просто з нуля. Але важливий вплив на результат має компетентна допомога досвідченого фахівця, який не просто пояснить базову інформацію, а й дасть настанову для подальшого розвитку та покращення знань. Саме тому, розробникам, які вивчають С++ чи початківцям, які тільки мріють увійти в ІТ та обрали саме цю мову, як свою спеціалізацію, варто звернутися до ментора. Навіть після закінчення курсів. Репетитор допоможе структурувати отримані знання та створити перший проєкт, а також дасть настанову, як далі розвиватися в професії та підготує до співбесіди.
Детальніше про те, як вивчати С++ і що треба враховувати ми розповіли в нашій статті. Бажаємо продуктивного навчання та успіхів в працевлаштуванні на першу роботу розробником С++.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Xiaomi у 2025 році представить свій 3-нм чіп для конкуренції з Qualcomm та MediaTek процесор смартфон
Передбачається, що перший 3-нм чіп Xiaomi дебютує в одному з флагманських смартфонів, можливо, у Xiaomi 16
ШІ Google Gemini отримав підтримку голосових команд у Spotify для пошуку та відтворення музики Google Spotify штучний інтелект
Google удосконалює можливості голосового помічника Gemini, додаючи підтримку Spotify. Тепер користувачі можуть шукати, відтворювати та переглядати музику за допомогою голосових команд