Нюанси та особливості, які варто знати при виборі синтезатора
03.08.23
Про синтезатори чули багато людей, але мабуть не всі знають, що вони бувають аналоговими та цифровими і вони випускаються у кількох форматах. Ймовірно, і ви коли небудь задумувалися над тим щоб придбати його для навчання чи музичних експериментів, а от як вибрати синтезатор, це питання досить непросте. На випадок, якщо ви початківець чи тільки думаєте над тим щоб почати грати на синтезаторі, розкажемо якомога докладніше.
Що таке синтезатор
В загальному розумінні синтезатор це електронний пристрій, який синтезує звук за допомогою одного чи кількох електричних генераторів коливань. Різні звуки, що генеруються, отримані регулюванням властивостей електричного сигналу, у випадку аналогових синтезаторів, або зміною параметрів центрального процесора, в варіанті цифрових синтезаторів.
Форм-фактор
З точки зору формату, синтезатори оснащуються стандартною або зменшеною клавіатурою. Перша – схожа за габаритами на ту яку використовують в фортепіано. Міні-клавішні, так їх теж називають, синтезатори найкраще підходять для малих дітей або музикантів, які знають що їм потрібні саме такі специфічні розкладки.
Клавіші
Різниця між кількістю клавіш у синтезатора, дещо перегукується з різними форматами клавіатур – різна кількість під свої задачі та стиль. В синтезаторах може бути 49, 61, 73-76 або 88 клавіш. Вони охоплюють від 4 до 7 октав і по суті як раз і представляють градацію від найпростіших до складного, біля фортепіанного, досвіду виконання.
Типи клавіатур
Продовжуючи аналогію з клавіатурами які мають різні зворотні відчуття, клавіатури синтезаторів також бувають 3 типів:
- базова або пасивна;
- динамічна або активна – звук стає голоснішим по мірі підвищення сили натискання;
- динамічна з післядотиком – дозволяють змінювати тембр синтезатора, при довшому натисканні клавіші.
Відповідно форма клавіш також може бути звичайною та більш схожою на «піанінну». З практичної точки зору це не так критично, але ергономіку і звички теж ніхто не відміняв.
Внутрішні характеристики
Підтримувана глибина поліфонії означає, скільки звуків може відтворити інструмент одночасно. Сучасні синтезатори тим не менш мають складну систему генерування звуків, тому одна клавіша може видавати кілька звуків. Головне тут запам’ятати, що чим більша поліфонія – тим це краще.
Для початкових моделей бажано, щоб кількість тембрів була не меншою за 400. Іноді виробники роблять акцент не на їх кількості, а якості звучання тембру.
Також можлива опція автоакомпанементу, який дозволить грати мелодію на фоні записаного у пам’ять ритму (вони можуть бути передзаписані або завантажені). Початковою кількістю вважається 100 ритмів, а просунутою – 200.
Синтезатори можуть вміти записувати кілька аудіо-доріжок. Їх кількість варіюється від 1, 2 до 5, 6 і 16. Таким чином з’являється можливість створювати аранжування, додавати партію другої руки або кількох записів інструментів.
Серед роз’ємів обов’язково має бути зовнішнє живлення та навушники. Аналогові аудіо, USB, лінійні виходи – це вже опції які підбираються для конкретної задачі.
Найвідомішими виробниками є Casio, Korg, Roland та Yamaha.
Добре коли є сайти, які маючи відносно вузький профіль, можуть запропонувати пристрої різного рівня, як от secunda.com.ua. На ньому можна знайти синтезатори різних класів та обрати найефективніший для вас. Також спеціалісти радять вибирати інструмент в офлайн-магазині.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
Концепт Honda 0 SUV отримає серійну версію вже у 2026 році Honda автомобіль
Рік тому компанія Honda представила концепт-седан Honda 0 Series Saloon Concept, який натякав на можливий напрямок розвитку електромобілів бренду
HMD OffGrid – кишеньковий модем для супутникового зв’язку HMD мобільний зв'язок
Компанія Human Mobile Devices (HMD) представила новий пристрій HMD OffGrid, який забезпечує супутниковий зв’язок для смартфонів у місцях, де відсутні мобільні мережі