«Київстар», Vodafone та lifecell планують купити нові ліцензії на 4G у діапазоні 2,3 ГГц
17.02.24
«Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell висловили зацікавленість у придбанні ліцензій на додатковий діапазон частот 4G, а саме 2,3 ГГц, де є 40 МГц вільного спектру.
На основі аналізу попиту регулятор – НКРЗІ запропонує Кабінету міністрів затвердити розмір плати за ліцензію на умовах аукціону для кожного з діапазонів, включаючи 2,1 ГГц та 2,6 ГГц, які також перебувають у розгляді.
Номінальна ціна за 1 МГц у діапазоні 2355-2400 МГц наразі становить 985 тис. гривень у кожному регіоні. З урахуванням розміру діапазону в 40 МГц та наявності 27 регіонів вартість ліцензії на 5 п’ять років перевищує 1 млрд гривень.
Крім того, є одна заявка на діапазон 26 ГГц. “Кейбл ТВ Фінанси”, дочірня компанія Vodafone Ukraine, запросила НКРЗІ анулювати свою ліцензію на застарілу технологію “Мультисервісний радіодоступ” в діапазоні 2575-2610 МГц і оформити нову ліцензію в тому ж діапазоні для розвитку сучасних технологій мобільного зв’язку. У разі перевищення попиту на цей діапазон однією заявкою також буде проведено тендер.
До 15 лютого регулятор приймав заявки на зацікавленість у частотах у діапазоні 2,1 ГГц, які раніше належали 3G оператору «Тримоб».
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Огляд килимка з бездротовою зарядкою Logitech G Powerplay 2



Logitech має чудові бездротові мишки, а ще є килимок з бездротовою зарядкою G Powerplay 2, який дозволить тримати їх зарядженими прямо під час використання.

Миша з трекболом Ploopy Classic 2 та корпусом надрукованим на 3D принтері коштує $145 3D мишка принтер
Канадська компанія Ploopy, що спеціалізується на розробці open-source аксесуарів, представила Classic 2 – оновлену версію трекболу.
Apple та SpaceX активно конкурують за послуги супутникового зв’язку Apple Ілон Маск телеком
Apple та SpaceX вступили в конкурентну боротьбу за лідерство у сфері супутникового зв’язку для мобільних пристроїв. Обидві компанії прагнуть усунути зони без покриття стільникового зв’язку за допомогою супутникових технологій