Контент HBO може офіційно стати недоступним в Україні з 2023 року
02.11.22
Кабельний канал HBO і стримінговий сервіс HBO Max офіційно не працюють в Україні, тому українські OTT-сервіси співпрацюють з ліцензіатами, які мають права на їхній контент. Раніше це був російський сервіс Amediateka, з яким співпрацювали Oll.TV (Медіа Група Україна), і Megogo, який отримав права від Медіа Група Україна.
Цього літа Рінат Ахметов ухвалив рішення про вихід із медіабізнесу і передав ліцензії на свій медіахолдинг “Медіа Група Україна”, внаслідок чого Oll.TV припинив роботу.
Материнська компанія HBO WarnerMedia після повномасштабного вторгнення росії в Україну заявила про “припинення операцій” у РФ. У червні співпрацю відновили, але лише на певний час: влітку російський сервіс дійшов згоди з американським правовласником щодо відпрацювання дійсного контракту, термін якого спливає наприкінці 2022 року. Відповідно, співпраця Медіа Група Україна і Megogo з Amediateka теж закінчується наприкінці 2022 року.
Залишається лише Megogo, але сервіс відмовляється співпрацювати з Amediateka. “Компанія Megogo не співпрацює з країною-агресором рф. Американський контент від правовласника HBO ми отримуємо через українського дистриб’ютора Медіа Група Україна, і цей контракт діятиме до кінця 2022 року. Надалі ми показуватимемо контент HBO тільки в тому разі, якщо контрагентом буде не російська компанія“, – відповіли в Megogo на запит The Village Україна.
Megogo планує напряму співпрацювати з HBO, тому заявив про бажання взяти участь у тендері та чекає на офіційне запрошення від правовласника. В іншому разі вже з наступного року українці втратять легальний доступ до контенту HBO.
Крім того команда медіасервісу Megogo розказала, як із початку широкомасштабної війни з росією змінились вподобання українців у споживанні контенту.
Починаючи з 2021 року кількість переглядів фільмів українського виробництва зросла вп’ятеро.
Щодо найпопулярніших українських фільмів, то з початку року найбільше переглядів отримали такі кінострічки: «Ціна правди», «Зірки за обміном», «Черкаси», «Захар Беркут» та «Скажене весілля 2». При цьому лідером у 2022 році скоріш за все стануть «Снайпер. Білий ворон» та «Я працюю на цвинтарі» — вже кілька тижнів ці стрічки є топовими за кількістю переглядів.
Водночас у Megogo звертають увагу, що міжнародні студії та правовласники все ще відносять Україну до країн колишнього СНД, де поки переважає російська мова. Тому часто фільми та серіали передаються правовласниками з аудіодоріжками мовою оригіналу та російською озвучкою.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Американська інвестиційна компанія купує розробника шпигунських програм Paragon бізнес розробка
Ізраїльська компанія Paragon, відома розробкою шпигунського програмного забезпечення, була придбана американською інвестиційною компанією AE Industrial Partners
Renault 5 Turbo 1980-х років випустять в електричній версії Renault автомобіль електротранспорт
За інформацією французького видання L’argus, серійна версія Renault 5 Turbo 3E вийде на ринок у 2026 році.