Хмарні технології як інструмент для підвищення ефективності бізнесу
26.01.24
Хмарні технології – не єдиний, проте дуже ефективний спосіб оптимізації бізнесу. Вони здатні забезпечити стійкий ефект під час вирішення багатьох завдань. Не всі власники бізнесу розуміють, як саме цей інструмент допоможе, проте представники SoftwareOne розкажуть, як впровадити сучасні технології у свій бізнес.
Історія знає чимало прикладів, коли сучасні винаходи впливали на цивілізацію неодноразово. Тобто людям вдавалося відкривати все нові можливості при використанні вже, здавалося б, відомої технології. Просто на перших етапах існування інновацій користувачі не змогли знайти їм якогось зі способів застосування.
Наприклад, роботу електрики чи парового двигуна розуміли ще тисячі років тому. Проте такі винаходи знадобилися лише 200-300 років назад. Знадобився час, виникнення відповідної інфраструктури, щоб людство змогло оцінити всі переваги нових джерел енергії.
Фокусування на бізнес-процесах
Сучасні постачальники хмарних послуг пропонують своїм клієнтам сотні чи навіть тисячі процесів. Деякі рішення є дуже нестандартними та незвичними з технічної точки зору. Хоча далеко не кожна з сучасних розробок здатна вписатися в бізнес, який працює за старими процесами.
Зі свого боку клієнтам здається, що провайдер хоче зробити послуги доступними для всіх користувачів. Це правда лише частково – межі тонкого налаштування залежать від потреб самого клієнта, вони досить широкі, але не безмежні, навіть якщо їх пропонують світові лідери галузі.
Зрозуміти, про що йдеться, допоможе простий приклад: перехід людини від користування стаціонарним комп’ютером до застосування смартфона. Така трансформація повністю змінює робочі процеси та досвід. Спочатку такий перехід буде складним, лише згодом виявляться всі його переваги. Звісно, можна користуватися двома електронними пристроями одночасно, але перетворити один із гаджетів на інший неможливо.
Таке порівняння чимось схоже і на впровадження хмарних технологій. Однак головні проблеми полягають не у впровадженні інновацій, а в змінах площини мислення.
Головний та першочерговий момент – технологічні обмеження. Хмари – один із важливих та дуже ефективних робочих інструментів, але вони не є панацеєю.
Хмарні технології здатні докорінно змінити підхід у виборі IT-рішень. У пріоритет ставляться бізнес-процеси компанії, а не технологія чи бренд виробника. Неважливо, яке програмне забезпечення чи сервери використовує хмарний оператор. Головне, що за допомогою сервісу автоматизується або спрощується більшість рутинних завдань.
Перетворення пасивів на активи
Правильні хмарні технології дозволяють перетворити пасиви компанії на активи. Економія коштів також важлива, але це не головний чинник процвітання бізнесу.
Додаткова цінність хмарних технологій полягає в даних, які підприємство може або має зібрати. Хмари допомагають бізнесу зберігати програмне забезпечення та обчислювальні потужності, а також супутні послуги, які доступні в необхідний час в потрібному обсязі.
Підсумки
Необхідно підбити головні підсумки з усього вищесказаного. Серед них:
- для отримання максимальної віддачі від використання хмарних технологій необхідно переглянути власні бізнес-процеси;
- правильний підхід до ІТ-сфери дозволяє перетворювати пасиви, що потребують кошти на утримання, на активи, які забезпечують додану вартість;
- хмари здатні зробити бізнес компанії стійким та конкурентоздатним, підтримувати постійний темп розвитку.
Використання хмари – першочерговий та важливий крок для оптимізації бізнесу.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Ще один бренд капсом. Redmi оновлює логотип та стратегію розвитку компанії Redmi бізнес дизайн
Redmi, суббренд Xiaomi, представив новий логотип, написаний великими літерами “REDMI”, що символізує стратегічну трансформацію компанії
В Android 16 можна буде передавати звук через Bluetooth без сполучення Google Андроід
Google випустила першу версію Android 16 для розробників, і однією з помітних новинок стала функція обміну аудіо, яка дозволяє передавати звук на кілька пристроїв Bluetooth одночасно