Тест ноутбука Acer Swift Edge OLED SFA16-41: робочі моменти
12.06.23Компанія Acer має в своєму портфелі багато компактних та продуктивних моделей ноутбуків для роботи та творчості. Сьогодні розкажемо про модель Swift Edge OLED SFA16-41 яка помітно вирізняється з числа «робочих конячок» OLED-дисплеєм високої роздільної здатності та компактними габаритами. Що ще в ній цікавого – розкажемо далі.
Зміст:
Дизайн
Корпус Acer Swift Edge OLED SFA16-41 виконано зі сплаву магнію і це найпомітніша фішка в дизайні. На перший… та й другий дотик, він справляє враження пластикового, але міцного та такого що не прогинається. Заявлено що використання саме магнію, а не алюмінію дозволило знизити вагу на 20 %.
Покриття стійке до слідів пальців не тільки за рахунок кольору, а й текстури. Вона шершава та приємна на дотик. Колір, який ви бачите на фото, називається Glacier Blue з ефектом хамелеону. Дійсно, при зміні освітлення можна побачити різні відтінки.
В такому забарвленні виконані всі зовнішні панелі корпусу, та простір навколо клавіатури. Чорними лишились тільки кнопки клавіатури та рамки навколо дисплею. Існує ще чорна версія цієї моделі, де корпус має строге чорне матове забарвлення з легким відтінком зеленого (Olivine black).
Кришка дисплею легко відкривається однією рукою, не сильно хитається, а загальна ергономіка досить вдала – не в останню чергу за рахунок покриття та розташування всіх необхідних роз’ємів. Але певне відчуття дисонансу все ж виникає.
У Swift Edge OLED SFA16-41 досить великий дисплей і є багато вільного місця навколо клавіатури. При цьому у нього порівняно габаритний, але тонкий корпус та мала вага. Такі поєднання роблять модель дещо незвичайною для класу компактних ноутбуків.
Компонування
Набір портів достатній та вдало скомпонований. На лівій стороні – HDMI, один USB Type-A і два Type-C, а з правого – аудіо 3,5 мм і ще один USB Type-A. Праворуч також розмістилися світлодіодні індикатори і роз’єм для замку.
Над дисплеєм розташована веб-камера з модулем розміром Full HD.
Клавіатура має малу висоту і низькі клавіші, вони тихі і зручні для набору текстів. Однак по боках вистачає місця і блок цифрових клавіш, якого на наш погляд не вистачає, міг би тут вміститися. Є підсвічування білого кольору з двома градаціями яскравості.
З особливостей розкладки. Стрілки «вгору» та «вниз» – спарені між собою, бічні, при цьому, повнорозмірні. Лівий «Shift» стандартного розміру, а правий досить великий. Клавіші «Enter» та «зворотній слеш» також виконані поруч, здалеку можна подумати що «Ентер» як у класичних клавіатур Mitsumi.
Кнопка живлення суміщає в собі дактилоскопічний сенсор. Як і у іншого тайванського бренду, натиснути її випадково дуже просто – вона не має підсвічування і на дотик мало відрізняється від основних кнопок.
Тачпад досить великий, хоча пару міліметрів для його збільшення по боках начеб то є. Якщо врахувати, що цей ноутбук позиціонується для роботи (навіть програмування) та творчості, то ергономіку клавіатурного простору варто покращити.
Над клавіатурою є велика сітка динаміків зі звуком DTS, ще два динаміки є на дні корпусу.
Вище нього, на торці нижньої частини, можна побачити широкі прорізи для виведення гарячого повітря. Джерелом притоку повітря ззовні, в свою чергу, є довга прямокутна сітка на дні корпусу. Через неї можна також розгледіти один вентилятор для охолодження процесора. Щоб трохи підняти клавіатуру і водночас збільшити об’єм простору знизу – нижній торець кришки перебирає на себе роль підставки при відкриванні.
Оснащення
Основою дисплею Swift Edge SFA16-41-R4UN стала матриця виконана по технології OLED з роздільною здатністю 3840×2400 пікселів. Це більш ніж треба для робочих задач, але якщо перед користувачем стоять завдання де важлива висока щільність пікселів, то 4K це звісно максимально можливий топ. Інше питання де їх застосовувати. Для перегляду 4К-роліків в YouTube чи фільмів – так, а для промальовки графіки в 4K, а тим більше рендеру – буде вже недостатньо процесора. Співвідношення сторін – 16:10, тому у редакторах буде трохи більше місця по вертикалі. Система Windows автоматично пропонує 250 %-збільшення масштабу інтерфейсу, але треба бути готовим що він може працювати не всюди.
Частота оновлення матриці 60 Гц, а яскравість 500 кд/м2. Матриця має колірне охоплення у 100 % для простору DCI-P3. Контрастність та насиченість кольорів – на максимумі, як у всіх OLED дисплеїв. Мінімальний рівень яскравості підсвічування комфортний для використання в нічну пору, а вдень його доводиться робити максимальним, бо глянсове покриття сильно відбиває світло.
AMD Ryzen 5 6600U – процесор для сокету FP7, який має 6 ядер та 12 потоків. Його базова частота – 2900 МГц, але підтримка технології Turbo Core дозволяє автоматично розганятися до 4500 МГц. Розмір кешу 3-го рівня складає 16 МБ. Мінімальне енергоспоживання – 15 Вт, а максимальне – 28 Вт. В нашому випадку система працювала на рівні 18 Вт. Чіп має інтегровану графіку AMD Radeon 660M з TGP 15 Вт, яка працює на частоті 1500 МГц і може розганятися до 1900 МГц.
Якщо узагальнити – результати бенчмарків Ryzen 5 6600U знаходяться на рівні мобільних Intel Core i5 11-покоління. Інтегрована AMD Radeon Graphics досить продуктивна і часом показує кращі результати ніж Intel Iris Xe. Звісно цей ноутбук зовсім не для ігор, а саме для споживання та редагування контенту. Інтегрована відеокарта та велика роздільна здатність 4K екрану все ж таки не зовсім сумісні речі.
Маємо відмітити що Ryzen 5 6600U це мінімально можливий процесор в цій моделі. В режимі «економія енергії» він помітно зрізає потужність, хоча при максимальній швидкодії ми б не сказали, що зустрічаються якісь лаги. При великому навантаженні штатної системи охолодження вистачає. Ноут не «взлітає» і не перекриває шумом свої ж динаміки.
Окрім комплектного TPM-модуля для безпеки даних, є інтегрований у чіпи AMD Ryzen Pro 6000-серії безпековий процесор Microsoft Pluton. Але він є лише в процесорах з приставкою «Pro» в назві, такі є у інших комплектаціях цієї моделі.
В ноутбуці може бути від 8 до 32 ГБ оперативної пам’яті. В усіх версіях вона розпаяна на материнській платі тому апгрейду ноути не підлягають. В нашому семплі встановлені 8 ГБ, хоча для українського ринку пропонуються 16 та 32 ГБ і це набагато цікавіше. Відеочіп AMD бере частину оперативки для роботи, тому 8 ГБ, які і так є мінімумом для нормальної роботи, це не «робочий мінімум», а «споживчий кредит». Наче: «Поверну гігабайти як небудь потім, як зможу».
Накопичувач також представлений не одним, а кількома SSD по 512 ГБ, в нашому випадку. Обидві моделі виробництва Micron формату M.2 NVMe з інтерфейсом PCIe 4.0 x4 разом дають 1024 ГБ простору без врахування файлів комплектної ОС Windows 11 Home.
Автономність непогана, але не рекордна. При таких габаритах та зважених можливостях комплектуючих, біля 6-7 годин роботи в економному режимі – це все ж замало. Можливо, з дисплеєм меншої роздільної здатності можна виграти ще пару годин, але і продуктивність хочеться лишати на нормальному рівні, тому чудес не стається. В комплекті з ноутбуком постачається блок живлення на 65 Вт. Повний заряд акумулятор набирає з ним приблизно за 1,5 години.
Враження
Ноутбук Acer Swift Edge OLED SFA16-41-R4UN виглядає цікавою моделлю для повсякденних задач та роботи з контентом. Для цього в нього є класний дисплей на OLED-матриці та водночас відносно малі габарити і вага корпусу. Є достатній набір роз’ємів та їх вдале компонування на різних сторонах. Ергономіка загалом – великий плюс цієї моделі.
Сподобався дизайн – світло-блакитний колір має ефект хамелеону. Модель сподобається дівчатам та любителям нестандартних кольорів.
Разом із тим, не вистачає більшої клавіатури, або її версії з цифровим блоком. Якщо говоримо про робочі сценарії загалом, то тачпад можна замінити мишою, якщо про роботу в дорозі – тачпад варто збільшити.
Процесор – потужний, при максимальній швидкодії, SSD швидкий, а оперативки при її актуальному обсязі – вистачить на фонові застосунки та роботу відеочіпа. Продуктивність та оснащення відповідають вартості, тут ніяких переоцінених можливостей. Так, ціна у набагато більше тисячі доларів, за свого роду базовий, нормально оснащений ноутбук – це сучасні реалії.
Характеристики ноутбуку Acer Swift Edge OLED SFA16-41-R4UN (NX.KABEU.004)
Дисплей: | 16 дюймів, OLED, 3840×2400, 16:10 |
Процесор: | AMD Ryzen 5 6600U, 6 ядер, 12 потоків, 2,9-4,5 МГц |
Відеоадаптер: | AMD Radeon Graphics |
Оперативна пам’ять: | 8 ГБ, LPDDR5 |
Накопичувач: | 2х512 ГБ, Micron MFTDKBA512TFH, SSD M.2 NVMe, PCIe 4.0 x4 |
Роз’єми: | 2×USB 3.2 Gen 2 Type-A, 2x USB Type-C Thunderbolt 4 (PD), 1×HDMI 2.1 (TMDS), 1×3,5 мм аудіо, Kensigton Lock |
Веб-камера/мікрофон/LAN: | Full HD/так/ні |
Зчитувач карток пам’яті: | ні |
Дактилоскопічний сенсор: | так |
Бездротові комунікації: | Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2 |
Захист: | – |
Підсвітка клавіатури: | біла |
Акумулятор: | 54 Вт·год, 3-елемента Li-ion |
Додатково: | – |
Операційна система: | Windows 11 |
Габарити: | 356×242×14 мм |
Вага: | 1,17 кг |
Постачальник: | представ-во компанії Acer в Україні |
Ціна: | орієнтовно $1300 з 16 ГБ ОЗП |
Оцінка:
+ мала вага та габарити
+ якісний дисплей
+ набір інтерфейсів
+ колір
-глянсове покриття дисплею
-автономність
Читайте також:
Тест ноутбуку ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304V): твердий топ
Огляд ноутбуку Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5: в чому сіль?
Огляд ноутбуку ASUS Zenbook 14 OLED (UX3402Z): новий підхід
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Wargaming представила нову гру Steel Hunters – мех-шутер у жанрі королівської битви Wargaming ігри
Wargaming анонсувала свою нову оригінальну гру Steel Hunters – безкоштовний хутряний шутер, що поєднує механіки королівської битви, режиму Extraction і PvPvE.
Viber на росії тепер немає. Роскомнагляд обмежив використання месенджера Viber блокування війна
Про блокування заявив Роскомнагляд, посилаючись на нібито “порушення вимог законодавства”, яке, як стверджує влада, необхідне для боротьби з екстремізмом