Огляд ноутбука ASUS ROG Strix G513: графіка стає ближче
28.06.21Навесні цього року ми познайомилися із новою лінійкою ігрових ноутбуків ROG Strix G15. Знайомство почалося відразу з дуже добре підготовленою моделлю оснащеною топовим процесором AMD Ryzen 9 5900HX і дискретною відеокартою RTX 3070. Загалом це традиційний стан справ, так як NVIDIA починає випускати нові покоління відеокарт, починаючи згори. Високо ми оцінили модель ROG Strix G513QR. У поєднанні з відмінною продуктивністю, у нього виявився досить ергономічний, хоч і типово незграбний корпус, що відповідає геймерській моделі. З виходом більш доступних графічних рішень, нам стало цікаво, чи збережеться магія естетичного та функціонального рішення чи місце високих значень fps займуть кривляння та застереження. Перевіримо це із моделлю ROG Strix G513.
Дизайн
Зовні модель G513 нічим не відрізняється про G513QR. Ноутбук має діагональ екрану 15,6 дюймів з вузькими рамками з боків та зверху. Він встановлений на досить «високих» петлях, щоб піднімати кришку над потовщенням у задній частині основи. Веб-камери немає і, якщо що, її потрібно буде докуповувати окремо. Підйом також не дає розкрити кришку з дисплеєм, але для використання за столом цього кута достатньо. Загалом, такою стала вартість поліпшення роботи системи охолодження, що дуже добре у випадку топових комплектуючих.
На кришці є невеликий виступ, щоб було зручно розкривати ноутбук. Низ важкий, так що це виявилося досить просто зробити однією рукою. У розкритому вигляді під дисплеєм видно білі індикатори роботи системи: живлення, зарядка, робота накопичувача та активність авіа-режиму.
При закритій кришці між нею і надбудовою основи залишається проріз, в якому видно згадану індикацію. Сітка в сірій частині має довільні, на перший погляд отвори. У кутку потовщення знаходимо ще один логотип “ROG”.
Увага до деталей – один з головних моментів, який ми відзначаємо в дизайні ігрових ноутбуків ASUS. На зовнішній стороні кришки ноутбука, крім помітного логотипу з підсвічуванням Republic of Gamers, у правому верхньому кутку нанесені дрібні символи “R”, “O”, “G”. Такі ж і в тій же області є всередині на полі клавіатури.
Основа складається з двох площин — перфорованої та суцільної, які реалізовані на різних рівнях. Ніжки, на які ставиться пристрій, утворюють невеликий підйом корпусу клином. Задні поздовжні ніжки, сіра з гаслом For those who dare і чорна, із закликом Back on top – найвищі. Найближчі до користувача ніжки найбільше видаються за межі площини основи. Посередині встановлені ще дві, з цифрами «18-15-07 06/06» та написом «Republic of Gamers».
Решітки відведення гарячого повітря в цій моделі винесені на правій, лівій та задній стороні і знову ж таки тут не обійшлося без «Великодня». Задні прорізи зроблені симетрично, проте лише одні з них утворюють символи «MMVI» (2006 рік створення бренду ROG).
Аудіо-компоненти продовжують радувати. Стереодинаміки досить чисто та збалансовано відтворюють середні та високі частоти. Інженерам також вдалося досягти об’ємності звучання і навіть деяких басів. В іграх спецефекти вже відчуваються набагато повноцінніше.
Роз’єми поміщені на ліву та задню грані. Права звільнена для користувачів-правшей, які використовують мишу. Щоправда, там все одно досить відчутно гріє руки повітря із вентиляції.
На лівому торці виведено два USB Type-A версії 3.2 Gen 1 та гібридний роз’єм з можливістю підключення гарнітури з мікрофоном. Задній торець має «стаціонарні» підключення – живлення, Ethernet, повнорозмірний HDMI, USB Type-C 3.2 Gen 1 з підтримкою Display Port і ще один швидкісний USB-A.
Клавіатура виконана із символами у фірмовому шрифті компанії. Яскраве підсвічування, що настроюється, синхронізоване зі світлодіодною смугою під ноутбуком. Кирила трохи приглушена за рахунок того, що зміщена в правий нижній кут кожної з кнопок. Чого ми тут недорахувалися, так це активації сенсорного цифрового блоку на полі тачпада.
Круто, що модель з більш доступними комплектуючими не втратила більшість особливостей. Тут і повний набір найрізноманітніших портів, і гарні зовнішні динаміки і ті самі милі дизайнерські вишукування.
Дисплей та комплектуючі
У ноутбуці встановлена матриця IPS роздільною здатністю 1920 х 1080 із матовим покриттям. Такий варіант у поєднанні з діагоналлю 15,6 дюймів має сприятливо впливати на продуктивність в іграх. Так, колірне охоплення екрану, який у нашому випадку має частоту 144 Гц, без калібрування не дозволить працювати з медіа контентом у професійних цілях. Але для неігрових завдань, на кшталт щоденної офісної роботи та редагування аматорського контенту, ноутбук стане зручним рішенням.
Поєднання підвищеної роздільної здатності в цій діагоналі і плавна картинка, забезпечена середньою по ринку частотою – більш ніж оптимально. Дисплей стає максимально універсальним наскільки це можливо для ігрового ноутбука. Він однаково добре підходить і для одиночних ігор з крутою графікою, і MMO, де хочеться мати перевагу в реакції та сприйнятті інформації. Що ще забезпечує комфорт в іграх?
У ROG Strix G513 встановлений процесор AMD Ryzen 7 5800H, який належить до сімейства Cezanne. Він має 8 ядер на основі мікроархітектури Zen 3 із тактовою частотою 3,2-4,4 ГГц і підтримує SMT (16 потоків). Чіп виготовлений за сучасним 7-нм техпроцесом на TSMС.
Нова мікроархітектура Zen 3 пропонує значно вищий рівень IPC (кількість інструкцій на такт) порівняно з Zen 2. Крім восьми ядер, цей процесор також має інтегровану відеокарту AMD Radeon RX Vega 8 з 8 обчислювальними блоками та частотою до 2000 МГц. Двоканальний контролер пам’яті підтримує стандарт DDR4-3200 МГц та енергоефективну пам’ять LPDDR4-4266. Крім того, на чіпі є 16 МБ кеш-пам’яті третього рівня.
При змішаних діях (браузер, редактор зображень, офісні програми та трохи повного навантаження у професійному софті) температура процесора коливалася в діапазоні від 40 до 70 °C.
Інтерес викликала відеокарта GeForce RTX 3050 Ti, що порівняно недавно вийшла. Нагадаємо, ноутбук також доступний у конфігурації з відеокартами NVIDIA GeForce RTX 3060 та 3070.
У складі десктопної версії графічного процесора GA107, що стала основою для моделі GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU, використовуються 2560 ядер CUDA, 80 тензорних і 20 RT-ядер. Заявлений діапазон робочих частот GPU становить від 1035 до 1695 МГц. Відеокарта отримала 4 ГБ відеопам’яті GDDR6 із підтримкою шини 128 біт.
GeForce RTX 3050 Ti забезпечує набагато вищий рівень продуктивності порівняно зі своєю попередницею – GeForce GTX 1650 Ti. Завдяки підтримці ІІ-згладжування DLSS новинка може забезпечити більше 60 FPS навіть в іграх із трасуванням променів. Для бюджетних ноутбуків це дуже непоганий результат. У чому ми переконалися, провівши ряд вимірів у синтетичних тестах.
Що стосується ігор, тут вдало використана матриця роздільною здатністю Full HD, що дозволяє запускати ігри на налаштуваннях близьких до максимальних. В результаті фреймрейт виходить комфортним.
У ROG Strix G513QR встановлено бездротовий адаптер Intel AX200, який підтримує Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.1. у нашому випадку.
Щодо автономності, то вона типова для ігрових моделей. За рахунок достатньо ємної батареї, в офісних задачах ми отримуємо 4-5 годин. Грати, використовуючи лише батарею можна, але відеокарта в такому випадку працює на потужності 20-25 Вт замість робочих 80 Вт у нормальному режимі та 95 Вт у режимі Турбо.
У фірмовому ПО ASUS Armoury Crate реалізовано безліч налаштувань, адже ноутбук – це комп’ютерний комплекс, логічно, що і внутрішнє та зовнішнє оснащення піддається налаштуванню. У звичному інтерфейсі, який ми бачили для периферії, наприклад, реалізовано налаштування безлічі елементів системи. В цілому, все ідентично моделі яку ми тестували. раніше.
Враження
Модель ASUS ROG Strix G15 G513 – представник порівняно легких та практичних ігрових ноутбуків. Дизайн сподобався нам ще в тесті більш просунутої моделі з відеокартою RTX 3070. Тоді ми оцінили поєднання суворих чорних та сірих елементів, які за бажання можна розбавити яскравими елементами оформлення. Довершує образ цікавого оформлення нижня частина із застосуванням настроюваного RGB-підсвічування.
Сам факт існування огляду такої комплектації як у цьому тесті показує, що лінійка стане дуже різноплановою та універсальною – для завдань та ігор різного рівня. Набір поєднань процесор-відеокарта-пам’ять справді чималий.
Весрія з AMD Ryzen 7 5800H з NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti за співвідношенням ціна/продуктивність, забезпечує достатньою кількістю кадрів в іграх на середньо-високих налаштуваннях і при цьому не змусить викласти майже в півтора рази більше зароблених кровних за додаток в 10-15 fps. Тим більше, що популярні MMO і зовсім чудово запустяться на максималках. Це не вирішальний фактор, але такий рівень компонентів до того ж вимагає такого потужного охолодження і в результаті більш комфортний у плані шуму.
Всі моделі з екранами 144 Гц характерні невеликими охопленнями sRGB, що може бути критичним для деяких сценаріїв використання. У будь-якому випадку, перед нами збалансоване ігрове рішення, що відповідає досить високою вимогою незалежно від жанрових переваг.
Характеристики ASUS ROG Strix G15 G513 (90NR0512-S00020) |
|
Процесор: | AMD Ryzen 7 5800H, 8 ядер, 16 потоків, 3,2-4,4 ГГц |
Відеоприскорювачі: | AMD Radeon RX Vega 8, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4 ГБ GDDR6 (до 95 Вт) |
ОЗУ: | 16 ГБ DDR4-3200 |
Накопичувач: | SK Hynix HFM512GD3JX013N, 512 ГБ |
Дисплей: | 15,6”, 1920х1080, IPS, 144 Гц |
Комунікації: | Wi-Fi 802.11ax (2×2), Bluetooth 5.1 |
Роз’єми: | 3x USB Type-A 3.2 Gen 1, 1x USB Type-C 3.2 Gen 1 (Display Port + Power Delivery), 1х HDMI 2.0b, Ethernet, 3,5 мм аудіо |
Веб-камера, мікрофон: | ні, так |
Додатково: | Підсвічування клавіатури, корпусу |
Акумулятор: | 56 Вт·год, Li-ion |
Габарити: | 354 x 259 x 27,2 мм |
Вага: | 2,1 кг |
Постачальник: | Предст-во ASUS в Україні |
Ціна: | ~$1400 |
Оцінка:
+ Співвідношення дозволу та діагоналі
+ дизайн та ергономіка
+ продуктивність/ціна
-ні NumLk у тачпаді
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Wargaming представила нову гру Steel Hunters – мех-шутер у жанрі королівської битви Wargaming ігри
Wargaming анонсувала свою нову оригінальну гру Steel Hunters – безкоштовний хутряний шутер, що поєднує механіки королівської битви, режиму Extraction і PvPvE.
Viber на росії тепер немає. Роскомнагляд обмежив використання месенджера Viber блокування війна
Про блокування заявив Роскомнагляд, посилаючись на нібито “порушення вимог законодавства”, яке, як стверджує влада, необхідне для боротьби з екстремізмом