Китайська NVIDIA RTX 4090D отримає 48 ГБ відеопам’яті
14.08.24
У Китаї з’явилася нова версія відеокарти NVIDIA RTX 4090D із збільшеним обсягом пам’яті до 48 ГБ, розроблена для обходу експортних обмежень США. Про цю відеокарту повідомив інсайдер @bdsqlsz, який отримав доступ до платформи хмарних обчислень, де такі пристрої вже встановлено. Основне призначення цих відеокарт – навчання великих мовних моделей та інших генеративних моделей ІІ, які вимагають не лише значної обчислювальної потужності, а й збільшеного обсягу пам’яті.
Хоча інсайдер не надав фотографії чи інших фізичних доказів, він підтвердив, що пропускна спроможність пам’яті RTX 4090D становить 937 ГБ/с, що відповідає швидкості GDDR6X. Збільшений об’єм пам’яті до 48 ГБ реалізований з використанням графічного процесора AD102, який зазвичай використовується в робочих станціях RTX ADA, але з підтримкою більш швидкої пам’яті.
Модифікація відеокарти є відповіддю потреби у збільшеному обсязі пам’яті завдань ІІ. RTX 4090D, що спочатку підтримує лише 12 модулів пам’яті, була модернізована з використанням плат RTX 3090 Ti, які підтримують до 24 модулів, що дозволило подвоїти обсяг пам’яті. Ймовірно, такі модифіковані відеокарти активно використовуються на китайських серверах підвищення ефективності обчислень у сфері штучного інтелекту.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 – доступні флагманські технології



У Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 однаково гарні дисплеї, великі акумулятори, є підтримка оновлень софту протягом 6 років. Розкажемо докладніше, чим ще вони цікаві.

Електромотоцикл Verge TS Pro встановив рекорд запасу ходу електротранспорт
Фінський стартап Verge встановив новий світовий рекорд щодо дальності ходу електричного мотоцикла на одному заряді
Google визнана судом США винною у монополізмі на ринку онлайн-реклами Google пошук суд
Позов був ініційований Міністерством юстиції США та коаліцією окремих штатів та стосувався роботи рекламної екосистеми Google