У Києві відкрили інтерактивну виставку “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”
25.04.23
У вестибюлі метро “Золоті ворота” презентували інтерактивну виставку “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”, яка буде представлена з 24 квітня по 24 травня з безкоштовним входом для всіх відвідувачів Метрополітену
Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві. Після презентації на метро “Золоті Ворота” виставку планують провести у 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.
Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями, завдяки чому всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.
При цьому XR-виставка дуже проста в організації. Для її проведення у своїй організації чи установі достатньо:
-
Залишити заявку на сайті edAR.app;
-
Роздрукувати постери;
-
Повісити роздруковані постери в доступному для відвідувачів місці, де є мобільний інтернет;
-
Завантажити додаток edAR з AppStore чи PlayMarket;
-
Навести смартфон на постери;
-
Досліджувати виставку у зручному темпі українською та англійською мовами.
ХR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне – показує, до чого це може призвести на прикладах російсько-української війни.
Таку виставку можна провести в школі чи інституті, в культурній чи громадській інституції, на події в підтримку України, в будь-якій країні де сьогодні є українці. Тому організатор виставки Валерій Коршунов сподівається, що цю ініціативу радо підтримують освітяни та активісти.
Плакати для неї були спеціально створені Валерієм Коршуновим з використанням штучного інтелекту, навченого шляхом аналізу великого масиву даних в інтернеті. Таким чином плакати поєднуються з платформою, через яку найбільше ширяться фейки.
Над змістом виставки працювала засновниця ініціатив “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, відома фактчекерка Альона Романюк, яка проводить інтерактивні антифейкові ігри у школах та університетах України. Наразі матеріали виставки представлені українською та англійською мовами, найближчим часом має з’явитись ще 7 мов для презентації в інших країнах.
Щодня ворог витрачає колосальні ресурси на інформаційну війну проти України: маніпуляції, фейки, куплені медіа та політики – все це є невід’ємною частиною гібридної війни, що сьогодні відбувається не тільки в Україні. Ми маємо шукати нові формати та залучати сучасні технології для протидій інформаційним атакам росії та захисту населення не тільки в Україні, але й за кордоном.
Якщо вас зацікавило проведення виставки у вашому закладі або події, ви можете долучитись до проведення, просто залишивши заявку на сайті edAR.app. Приєднуйтесь до національного челенджу з протидії пропаганді!
Виставка розроблена командою ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з з Альоною Романюк (ініціатива “НотаЄнота”) в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики і підтримці КП “Київський метрополітен”.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Huawei повністю відмовиться від Android у 2025 році на користь своєї Harmony OS Next Huawei Андроід операційна система
Harmony OS Next не підтримує Android-програми, що означає, що Huawei активно працює над створенням власної екосистеми.
Генеральний директор Samsung – єдиний кореєць у топ-100 бізнес-лідерів світу Samsung
Генеральний директор Samsung залишається у компанії таких відомих бізнесменів, як генеральний директор Tesla Ілон Маск та директор NVIDIA Дженсен Хуанг