SpaceX запустила перші апарати Starlink v2 Mini зі збільшеною в 4 рази пропускною здатністю

Starlink v2 Mini

 

SpaceX в межах місії Starlink Group 6-1 запустила на низьку навколоземну орбіту ще 21 супутник зв’язку Starlink. В нову хвилю входять перші апарати V2 Mini.

 

Ракета Falcon 9 з новими супутниками стартувала з космодрому SLC-40 на мисі Канаверал о 01:14 ночі 28 лютого. Цей запуск став 13-м з початку року — за весь 2023-й компанія планує здійснити близько 100 запусків.

 

Для запусків Starlink v2, які значно більші (з двома сонячними панелями довжиною 20 метрів) та важчі (від 1250 кг до 2000 кг), ніж актуальне Starlink v1.5 з лазерними міжз’єднаннями (десь 295 кг), потрібен Starship, який тільки готується до першого тестового польоту.

 

Тому SpaceX створила проміжний компактніший варіант Starlink v2 Mini з двома “крилами” із сонячних панелей довжиною 12,8 м кожне та масою близько 800 кг, щоб продовжувати використовувати Falcon 9 до готовності Starship до виведення повноцінних Starlink v2.

 

Starlink v2 Mini

 

Starlink V2 Mini використовують потужніші фазовані антенні решітки та підтримують додатковий E-діапазон зв’язку, що своєю чергою забезпечує приблизно вчетверо більшу пропускна здатність, якщо порівнювати з Starlink v1.5. Це означає, що 21 супутник V2 Mini дасть на 50% більше пропускної спроможності, ніж 60 супутників V1.5.

 

Нові  Starlink V2 Mini не так сильно заважитимуть астрономам та їхнім спостереженням завдяки поліпшеній конструкції, яка краще блокує відбиття сонячного світла та робить апарати менш яскравими.

 

Водночас загальна кількість запущених пристроїв такого типу перевалила за 4000. Для досягнення цієї позначки проекту знадобилося 5 років. Нагадаємо, перші тестові супутники були запущені у лютому 2018 року.


Не пропустіть цікаве!

Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *





Статті & тестиArticles

Огляд смартфона Oppo A6 Pro: амбітний Oppo A6 Pro (CPH2799)

Новий смартфон Oppo A6 Pro – середнячок з функціональністю смартфонів преміум-класу. Виробник наділив його кількома характеристиками, властивими більш дорожчим телефонам. Але не обійшлось і без компромісів. Як саме збалансований Oppo A6 Pro – розповімо в огляді.


Ігрове кермо Logitech G29: спорткар на столі Logitech G29 Driving Force Racing Wheel

Розповімо про ігрове кермо Logitech G29 для ПК та PlayStation, а також доповнення у вигляді 6-ступінчастого перемикача передач Driving Force Shifter.


НовиниNews
| 10.07
Карти пам’яті microSD можуть повернутися до смартфонів через подорожчання пам’яті DRAM   
Fortnite SanDisk microSDXC

Швидке зростання вартості оперативної пам’яті ускладнює утримання привабливих цін на смартфони.

| 06.55
Monobank запустив monoбазар – конкурента OLX?  
monoбазар

Monobank представив сервіс monoбазар – платформу для купівлі та продажу вживаних речей, яка поки що працює у форматі бети