Тест ноутбука ASUS Zenbook Duo 2024: подвійний
06.05.24
Еволюція двох екранних ноутбуків компанії ASUS досить різноманітна. Якщо попередні пристрої були ближчими до концептів і ризикували не отримати визнання користувачів, то сьогоднішній пристрій – вже сформований, жодного разу не експериментальний варіант.
ASUS з лютого 2024 року почала продавати в Україні Zenbook Duo UX8406. Він став першим у світі пристроєм із двома 14-дюймовими OLED-сенсорними екранами. Є й клавіатура, що кріпиться магнітами. Які варіанти використання такої конструкції та чи зручна вона – розповімо у нашому огляді та проведемо ряд тестів.
Зміст
Ергономіка
У складеному вигляді ноутбук мало чим відрізняється від класичних моделей. Хіба що нижня половина помітно масивніша за верхню і загальна товщина «якась не сучасна».
Кришка має матове покриття, аналогічне до бізнес-моделей компанії, фірмового темно-синього кольору. На ньому є гравірування з ліній, що утворюють літеру “А”.
З боку видно сендвіч із двох половин, між якими є ще щось. При розкритті ноута, знову ж таки бачимо класичну конструкцію з екраном зверху, клавіатурою знизу. А ось далі можна вже дивувати оточуючих і себе. Легким зусиллям клавіатура знімається з місця і відкриває погляду ще один OLED-дисплей. Без клавіатури отримуємо конструкцію з подвійним екраном та сенсорним введенням. Її можна розташовувати у різних орієнтаціях, програмний інтерфейс адаптується.
На днищі корпусу є велика підставка і кілька гумових ніжок, для кращої чіпкості та на торцях є гумові демпфери, які дозволять не ковзати розкритому корпусу.
Умовна клавіатурна частина має систему магнітів. Вони чітко визначають, як клавіатура має бути приєднана. Тому повернути клавіатуру верх-ногами або зсунувши – не вийде. До того ж, клавіатура хоч і підключається через Bluetooth, має пропрієтарний роз’єм живлення. Її можна підключити кабелем USB Type-C до ноутбука.
Цікаво, що клавіатура є універсальною і нею можна скористатися в поєднанні з будь-яким пристроєм підключивши по Bluetooth. Незважаючи на свою тонкість, вона працює на одному заряді повний робочий день і при цьому має відмінну ергономіку і хід клавіш 1,4 мм.
Незважаючи на компактність і корпус товщиною 14,6 мм, новий Zenbook Duo пропонує гарний набір портів: два Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI 2.1 (TMDS) та 3,5 мм аудіо роз’єм . Все що треба для офісної роботи та підключення додаткових моніторів, хоча, здавалося б, значно більше. Крім того, корпус ноутбука пройшов сертифікацію за тестами MIL-STD-810H.
Над верхнім екраном встановлена веб-камера з модулем 1080p. Поруч є датчики для роботи системи розпізнавання обличчя Windows Hello. Тобто в більшості випадків таки доведеться відстежувати, де верх, а де низ біля ноутбука. Дублюючих камер та датчиків немає.
Кнопка увімкнення встановлена біля верхнього краю – як би між екранами. Поруч із нею є світлодіод роботи та батареї. Інтуїтивно все зрозуміло і як увімкнути ноутбук питань не виникає. Помилкових спрацьовувань теж немає, тому що кнопка знаходиться зовсім окремо і від клавіатури, що знімається, і від краю екрану. Хіба що іноді хочеться натиснутися на ліву частину з лампочкою, в очікуванні того, що це включить або вимкне підсвічування дисплея, аж надто панелька схожа на розділену клавішу.
Трансформації
Якоюсь мірою Zenbook Duo 2024 — це насамперед пристрій із двома з’єднаними та однаковими екранами. Щоб користуватися ними, можна вибрати кілька режимів або орієнтацій, відповідно виставивши під різними кутами опору, яка є в основі нижньої половини.
Якщо цю опору трохи відхилити, на 20-30° – вийде вертикальна конструкція, де один екран стоїть над іншим. Зазначимо, що показувати дитині відео на верхньому екрані та одночасно працювати на нижчому – цілком можливо. Під час тесту жодна дитина не втомлювалася.
Також можна виставити підніжку майже перпендикулярно корпусу та поставити корпус ноута на бік. Тоді обидва екрани переорієнтують інтерфейс на вертикальний і будуть зручні для перегляду Tik Tok (жарт?) та стрічок месенджерів (ні, не жарт). На одному все також зручно набирати текст, а на другому можна запустити якийсь медіа-програвати і стрічку соціальної мережі.
В обох конфігураціях фізична клавіатура лежить перед вами. Але можна зовсім без неї.
На нижній екран можна вивести сенсорну клавіатуру – для цього торкаємося дисплея шістьма пальцями (так, 1 рука + 1 палець). Першим варіантом, що відкрився, стане сенсорна клавіатура з великим тачпадом.
Якщо ще раз торкнутися екрана 6 кінцівками – екранна клавіатура стане компактнішою та тачпада не стане. Можливий варіант з маленьким тачпадом, він розміститься праворуч, як у моделей двух-екранних Zenbook Pro Duo.
Хоча Windows 11 здається відносно відшліфованою операційною системою, з кількома екранами вона працює своєрідно. Тому в ASUS створили окрему програмну надбудову, що контролює виведення картинки на два дисплеї, її перебудову при повороті та встановленні ноутбука на 90 градусів, а також у різних режимах виведення – клонування та розширення дисплеїв.
Оснащення
ДисплеЇ
Що важливо, незважаючи на компактність пристрою та невелику діагональ кожного з дисплеїв, вони максимально гарні для контенту та роботи з графікою. Характеристики OLED-панелей Zenbook DUO (2024) ідентичні. Їхня пікова яскравість – 400 кд/м², охоплення діапазону DCI-P3: 100 %, контрастність 1 000 000:1, є сертифікація VESA HDR True Black 500 та Pantone. Час відгуку 0,2 мс.
Частота поновлення 120 Гц. У версії де матриці мають розмір Full HD – частота 60 Гц. Сенсор обох дисплеїв підтримує стілус ASUS Pen з 4096 рівнями натискання. Покриття як наслідок глянсове та лише висока яскравість нівелює це будучи на сонці.
Комплектуючі
За продуктивність відповідає процесор Intel останнього покоління Core Ultra 9 H-серії, поєднанні з оперативною пам’яттю LPDDR5x до 32 ГБ. Встановлено твердотільний накопичувач від WD з PCIe 4.0 ємністю 2 ТБ. Є також версія, де пам’яті вдвічі менше – 16 ГБ ОЗУ та 1 ТБ ПЗУ.
Встановлений Intel Core Ultra 9 185H виготовлений по 7 нм техпроцесу, використовує максимально доступну конфігурацію 16 ядер та 22 потоки та функціонує на частоті до 5,1 ГГц. Його оснащення також включає 24 мегабайти L3-кешу, графічний блок Xe-LPG, а номінальний рівень TDP дорівнює 45 Вт.
У мережі ходило багато розмов про те, що нова архітектура Meteor Lake потенційно може змінити розклад у лінійці процесорів компанії. Насамперед за рахунок оптимізації роботи великих і малих ядер у багатопотокових процесах.
За фактом, так Core Ultra 9 185H випереджає в багатопоточному режимі Core i7-13800H на помітні 15%, але вже Core i9-13900H випереджає новинку приблизно на 10%. У однопотоковому режимі новинка швидше Core i5-13500H, але повільніше Core i7-13800H. Meteor Lake має більш продуктивний iGPU і це видно на ігровій складовій пакеті бенчмарків.
Формально TDP Core Ultra 9 185H та Core i7-13800H однаковий і становить 45 Вт. Попередньо змушені констатувати, що помітного приросту продуктивності від переходу на нові архітектури не трапилося.
Крім сучасних адаптерів бездротового зв’язку, в моделі встановили оновлену аудіосистему. Два динаміки розташовані в основі нижньої частини. Вони мало того, що гучні також отримали програмне доповнення, яке активно працює з низькими частотами. Як результат, при перенасиченні басами вони просто мінімізуються і «не замикають».
Змащений ефект виходить від того, що вони лише в одній половині пристрою і коли ноутбук стоїть на бічній грані, звук виразно доноситься ліворуч або праворуч – аудіо-сцена перестає бути симетричною і трохи псує вау-ефект.
ASUS Zenbook Duo 2024 має в комплекті рюкзак, чохол з функцією підставки, фірмову GuN-зарядку на 65 Вт та стілус ASUS Pen.
Автономність
Оновлений акумулятор високої ємності працює довше і підтримує на 20% більше циклів заряджання, ніж моделі попереднього покоління. Zenbook DUO відповідає вимогам сертифікації Intel Evo Edition.
Приємно здивувала велика ємність акумулятора. Вона становить 75 Вт год і це показник, який забезпечить повноцінний робочий день та залишиться запас.
З одним активним дисплеєм у нас вийшло 11-12 годин, а з двома – трохи більше ніж 13 годин у режимі синтетичного навантаження в PC Mark. Так, саме з двома активними екранами у нас вийшли оберненні показники. Навіть після повторних вимірювань. Імовірно, більше енергії ніж другий OLED-екран забирало живлення клавіатури та підключення через Bluetooth.
За 50 хвилин акумулятор набирає 60% заряду.
У будь-якому випадку це один із найкращих показників у наших тестах. Клавіатура при змодельованому активному використанні пропрацює 7-8 годин, чого знову-таки вистачить на один, а по-хорошому, на два робочі дні.
Скріншоти вимірювання автономності з двома активними екранами (зверху) і одним дисплеєм з Bluetooth-клавіатурою (знизу):
Враження
ASUS Zenbook Duo (2024) – напрочуд багатогранний девайс. З часом, поки працюєш з двома екранами, його і ноутбуком не хочеться називати. Це справді багаторежимний пристрій. Клавіатура сприймається опцією. Звісно, формулювання залежить від погляду. У нас зміцнилася асоціація, що головними в пристрої є пара з’єднаних дисплеїв, що утворюють самостійний пристрій. Ними цілком можна скористатися без фізичної клавіатури. У когось може виникнути аналогія з еволюцією ноутбуків-трансформерів, де клавіатура від’єднувалася зовсім, залишаючи для роботи класичний планшет.
Такий шлях від першого концепту Project Precog на Computex 2018, який ми бачили особисто, до сьогоднішнього гостя цього огляду.
При цьому не потрібно думати про те, що в одній частині пристрою встановлений процесор і пам’ять, в іншій батарея і при їх від’єднанні перемикається, перезапускається або ще щось. Ні. Вся робота з ASUS Zenbook Duo (2024) абсолютно безшовна і не вимагає пауз при зміні орієнтації екрана або вимкнення клавіатури. Можна припустити, що згодом, виробник зможе встановити веб-камеру і датчики десь між екранами і тоді зовсім не матиме значення, де у ноуту верх, а де низ.
Теж стосується і динаміків, якщо їх зможуть розмістити ближче до «середини» або продублювати в умовній кришці, враження від звучання буде ще кращим.
В Україні ноутбук ASUS Zenbook Duo (2024), як уже зазначалося, продаватиметься у двох конфігураціях. У топі, наша версія, з процесором Intel Core Ultra 9 185H, 32 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X та SSD ємністю 2 ТБ. У молодшої встановлюється Core Ultra 7 і вдвічі менші обсяги оперативної пам’яті та накопичувача. Зазначимо, що їхня ціна на рівні топових бізнес-ноутбуків компанії. На наш погляд, хоча поточні ціни на ноутбуки дуже високі, саме цей екземпляр має виправданий цінник. Але й технологій у нього вкладено помітно більше, ніж у класичні лептопи з карбоновими панельками та трек-поінтами.
Характеристики ASUS Zenbook Duo 2024 (UX8406)
Дисплей: | 2×14”, OLED, 2880×1800, 16:10, 120 Гц, 0,2 мс |
Процесор: | Intel Core Ultra 9 185H, 2,3 ГГц (кеш 24 МБ, до 5,1 ГГц, 16 ядер, 22 потоки) + Intel AI Boost NPU |
Відеоадаптер: | Intel Arc 2,35 ГГц |
Оперативна пам’ять: | 32 ГБ, LPDDR5 |
Накопичувач: | 2048 ГБ, WD, SSD M.2 NVMe, PCIe 4.0 x4 |
Роз’єми: |
|
Веб-камера/мікрофон/LAN: | так/так/ні |
Зчитувач карток пам’яті: | ні |
Дактилоскопічний сенсор: | ні |
Бездротові комунікації: | Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.2 |
Захист: | MIL-STD 810H |
Підсвічування клавіатури: | біла |
Акумулятор: | 75 Вт·год, 4-елементи Li-ion |
Додатково: | стилус, шторка веб-камери, адаптер Ethernet-USB-C |
Операційна система: | Windows 11 Pro |
Габарити: | 313×217×14-20 мм |
Вага ноутбука: | 1,65 кг |
Вага клавіатури: | 0,3 кг |
Постачальник: | Уявлення компанії ASUS в Україні |
Ціна: | орієнтовно $108 499 грн. |
Оцінка:
+ ергономіка конструкції
+ безшовність при зміні форм-фактору
+ продуктивність, екрани та обладнання
-зміщене джерело звуку при бічній орієнтації
-глянцеве покриття дисплеїв
Читайте також:
Історична добірка:
- Перший Android на Full HD: огляд Asus Transformer Infinity TF700T
- Про планшет-ноутбук ASUS Transformer Book T100 Chi на Windows
- Порівняння ASUS Transformer Book T100TAM та Lenovo Miix 2 10. Чим хороший планшет на Windows?
Актуальні огляди:
- Огляд Acer Chromebook 314 (CB314-4H): легше!
- Тест ноутбука ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304V) : твердий топ
- Тести та огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X13 Yoga Gen 4 : на всі боки
- Огляд ноутбука-трансфоміра ASUS ExpertBook B7 Flip: багатопрофільність
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Samsung Galaxy Flip6: подарунок поколінь або чим цікавий смартфон-розкладачка у 2024 році?
Samsung Galaxy Flip – не зовсім іміджева історія. Компактний у складеному вигляді та практичний і класичний у розкладеному – він здається повноцінною альтернативою сучасним мобільним апаратам. Розберемося чи це так
Acer випустила нові Wi-Fi маршрутизатори для геймерів та офісу
Acer Wi-Fi роутерКомпанія Acer розширює свою лінійку мережного обладнання, представивши нові маршрутизатори, які підтримують Wi-Fi 6E та 4G LTE. Ці пристрої вже доступні в Україні або скоро з’являться на ринку.
Смартфон iQOO Neo 10 Pro отримав 6,78-дюймову OLED-панель та процесор MediaTek Dimensity 9400
MediaTek смартфонСмартфон iQOO Neo 10 Pro отримав 6,78-дюймову OLED-панель з роздільною здатністю 1,5K та частотою оновлення 144 Гц. Усередині пристрою буде встановлено процесор MediaTek Dimensity 9400