Вікіпедія поповнилась записами української класичної музики
09.06.15
На сторінках Вікіпедії нещодавно з’явились нові аудіозаписи вокальних творів українських класиків: Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Якова Степового, Дениса Січинського. Це стало можливим завдяки дозволу від Ukrainian Art Song Project на опублікування записів, створених в рамках згаданого проекту, на умовах ліцензії Creative Commons.
Ось один із записів: Микола Лисенко. «Реве та стогне Дніпр широкий». Виконують Павло Гунька (бас-баритон) та Albert Krywolt (фортепіано). Ліцензія cc by-sa 4.0. Прослухати запис можна за посиланням: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/transcoded/3/37/Mykola_Lysenko_-_The_Dnieper_River_Rages.flac/Mykola_Lysenko_-_The_Dnieper_River_Rages.flac.ogg.
Поява студійних записів української класичної музики наразі, нажаль, є рідкісним явищем. Унікальним у цьому контексті є проект «Ukrainian Art Song Project» (Українська мистецька пісня), засновником якого є оперний співак українського походження Павло Гунька. Завдяки цій ініціативі світ побачив, серед іншого, CD-антології пісень Миколи Лисенка (6 CD), Кирила Стеценка (2 CD), Якова Степового (2 CD), та галицьких композиторів — від Січинського до Людкевича (6 CD).
Місією проекту, за словами Павла Гуньки, є «записати всю українську [класичну] мистецьку пісню, щоб дати світові антологію цього явища, яке зможе, таким чином, зайняти своє належне місце на світовій сцені й у музичній літературі. Коли всі ці твори будуть опубліковані, Україна зможе презентувати себе себе як розвинену, культурну націю на рівних із Німеччиною, Францією чи Італією».
Нещодавно проект Ukrainian Art Song Project надав дозвіл на опублікування частини записів, випущених на CD, у Вікісховищі на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора – Розповсюдження на тих самих умовах 4.0 Міжнародна». Завдяки цьому не лише українська Вікіпедія, а й будь-яка інша мовна версія вільної енциклопедії отримали можливість розмістити професійні студійні записи української класики безпосередньо у статтях.
Записи опубліковано у форматі FLAC, який зберігає оригінальну аудіодоріжку у якості, ідентичній CD audio без втрат, пов’язаних зі стисненням файлу. При прослуховуванні у веб-переглядачі використовується файл меншого розміру у форматі OGG, але, перейшовши на сторінку файлу, кожен охочий може завантажити FLAC-файл у максимальній якості.
«Українська Вікіпедія швидко звернула увагу на внесок, який робить Ukrainian Art Song Project, на культурну вартість класичної мистецької пісні, її інтимну історію, її вираз української душі. Кожна пісня — це оповідь, яка є частиною багатого історичного досвіду української цивілізації», — зауважив Павло Гунька.
Як і всі інші матеріали, розміщені у Вікісховищі, згадані записи є вільними до використання й поширення як у Вікіпедії, так і поза нею, будь ким. При використанні необхідно лише дотримуватися декількох простих умов ліцензії: належним чином вказувати авторів, виконавців і ліцензію, а також використовувати ту саму ліцензію при створенні похідних робіт.
Хоча Вікіпедія продовжує поповнюватися записами української класики, у вільній енциклопедії все ще бракує багатьох статей як про українську класичну музику, так і про класичну музику загалом; і саме ви можете стати автором будь-якої із них.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Топ смартфонов с беспроводной зарядкой
Возможность заряжать цифровые устройства бесконтактным образом – бесценна. С этим согласятся если не все, то многие пользователи. Посмотрим какие смартфоны с беспроводной зарядкой можно купить сегодня.
Смарт-очки позволили получать информацию обо всех окружающих людях
безопасность дополненная реальность очкиДва студента Гарвардского университета, Анфу Нгуєн и Кейн Ардайфио, разработали смарт-очки, которые могут автоматически идентифицировать людей в поле зрения
Шлем-гарнитура 7Sense SuperBrain 1 позволяет слепым почувствовать окружение, превращая изображение в тактильные сигналы
медицина разработка стартапЭстонский стартап 7Sense представил инновационное устройство под названием SuperBrain 1 — телехаптический шлем, который переводит визуальную информацию в тактильные ощущения