Молдовські урядовці зацікавилися досвідом України у боротьбі з контрабандою та сірим імпортом мобільних терміналів
21.04.15
В Українському державному центрі радіочастот відбулася зустріч з питань двостороннього співробітництва між Республікою Молдова та Україною у сфері телекомунікацій.
Молдовську сторону на переговорах представляли заступник Міністра інформаційних технологій та зв‘язку Республіки Молдова Дмитро Парфєнтьєв та радник Посольства Молдови в Україні Даніела Цуркану.
Від України у зустрічі взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, Державної служби спеціального зв‘язку та захисту інформації України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, ДП «Український державний центр радіочастот».
Серед основних питань, які були винесені на обговорення питання координації використання радіочастот у смугах частот І і ІІ «цифрових дивідендів», плани щодо переходу від аналогового до цифрового телевізійного мовлення, радіомовлення та використання радіочастот передавачами в прикордонних районах Молдови та України.
Керівник молдовської делегації, зокрема, заявив, що за його прогнозами перехід від аналогового до цифрового мовлення може зайняти у Молдови 2–3 роки.
Також значний інтерес молдовської сторони викликав досвід України у боротьбі з контрабандою та контрафактом мобільних терміналів за допомогою створення бази даних кодів ІМЕІ.
Українська сторона поінформувала, що у 2008 році на ринку мобільних терміналів України склалася критична ситуація: 93-95% обсягу ринку становив «сірий імпорт». Щоб вирішити цю проблему вже у 2009 році державним підприємством «Український державний центр радіочастот» було за власні кошти створено та введено в промислову експлуатацію узагальнену базу даних кодів ІМЕІ.
Це дало суттєвий економічний ефект: якщо у 2008 році офіційно, зі сплатою всіх податків, в Українуі ввозилося 670 тис. апаратів, а продавалося ж від 8,7 до 9,5 млн мобільних терміналів на рік, то вже у ІІ півріччі 2009 року, з моменту впровадження контролю над ІМЕІ-кодами, законно було ввезено 5,4 млн шт. При цьому до впровадження системи надходження до бюджету України (до 1 червня 2009 року) становили близько 60 млн грн. За перші півроку після її запуску надходження склали 570 млн грн, а за 2013 рік бюджет країни поповнився на 1,3 млрд грн.
Молдовська делегація висловила вдячність українській стороні за плідну і конструктивну розмову та можливість ознайомитися з українським досвідом.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Топ смартфонов с беспроводной зарядкой
Возможность заряжать цифровые устройства бесконтактным образом – бесценна. С этим согласятся если не все, то многие пользователи. Посмотрим какие смартфоны с беспроводной зарядкой можно купить сегодня.
Новый Volkswagen Tayron — семиместный кроссовер с дизельными, бензиновыми и гибридными двигателями
Volkswagen автомобильVolkswagen Tayron построен на платформе MQB evo и имеет колесную базу около 4,8 метров. Он оснащен множеством передовых технологий
Серверные процессоры AMD EPYC 5-го поколения имеют до 192 ядер Zen 5c
AMD процессор серверы события в миреAMD официально представила процессоры следующего поколения EPYC с кодовым названием Turin, которые основаны на новой архитектуре Zen 5 и предлагают значительное увеличение количества ядер