Молдовські урядовці зацікавилися досвідом України у боротьбі з контрабандою та сірим імпортом мобільних терміналів
21.04.15
В Українському державному центрі радіочастот відбулася зустріч з питань двостороннього співробітництва між Республікою Молдова та Україною у сфері телекомунікацій.
Молдовську сторону на переговорах представляли заступник Міністра інформаційних технологій та зв‘язку Республіки Молдова Дмитро Парфєнтьєв та радник Посольства Молдови в Україні Даніела Цуркану.
Від України у зустрічі взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, Державної служби спеціального зв‘язку та захисту інформації України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, ДП «Український державний центр радіочастот».
Серед основних питань, які були винесені на обговорення питання координації використання радіочастот у смугах частот І і ІІ «цифрових дивідендів», плани щодо переходу від аналогового до цифрового телевізійного мовлення, радіомовлення та використання радіочастот передавачами в прикордонних районах Молдови та України.
Керівник молдовської делегації, зокрема, заявив, що за його прогнозами перехід від аналогового до цифрового мовлення може зайняти у Молдови 2–3 роки.
Також значний інтерес молдовської сторони викликав досвід України у боротьбі з контрабандою та контрафактом мобільних терміналів за допомогою створення бази даних кодів ІМЕІ.
Українська сторона поінформувала, що у 2008 році на ринку мобільних терміналів України склалася критична ситуація: 93-95% обсягу ринку становив «сірий імпорт». Щоб вирішити цю проблему вже у 2009 році державним підприємством «Український державний центр радіочастот» було за власні кошти створено та введено в промислову експлуатацію узагальнену базу даних кодів ІМЕІ.
Це дало суттєвий економічний ефект: якщо у 2008 році офіційно, зі сплатою всіх податків, в Українуі ввозилося 670 тис. апаратів, а продавалося ж від 8,7 до 9,5 млн мобільних терміналів на рік, то вже у ІІ півріччі 2009 року, з моменту впровадження контролю над ІМЕІ-кодами, законно було ввезено 5,4 млн шт. При цьому до впровадження системи надходження до бюджету України (до 1 червня 2009 року) становили близько 60 млн грн. За перші півроку після її запуску надходження склали 570 млн грн, а за 2013 рік бюджет країни поповнився на 1,3 млрд грн.
Молдовська делегація висловила вдячність українській стороні за плідну і конструктивну розмову та можливість ознайомитися з українським досвідом.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!

Samsung Galaxy A36 и Galaxy A56 — доступные флагманские технологии



У Samsung Galaxy A36 и Galaxy A56 одинаково хорошие дисплеи, емкие аккумуляторы, есть поддержка обновлений софта в течение 6 лет. Расскажем подробнее чем еще они интересны

Как рассчитать прибыльность ASIC-майнинга? криптовалюта майнинг Попросили разместить
Майнинг криптовалют с использованием специализированных устройств, таких как асик майнер, остаётся одним из самых популярных способов заработка на цифровых активах. Однако, прежде чем инвестировать в оборудование, важно определить его потенциальную прибыльность
Microsoft показала аксессуары для Xbox в дизайне DOOM: The Dark Ages Microsoft Xbox
В ожидании релиза DOOM: The Dark Ages компания Microsoft решила добавить еще немного ажиотажа и представила линейку аксессуаров для Xbox, оформленных в стиле новой игры.