Система закупівель Prozorro щодо роботи в поточних умовах
02.03.22
Представники системи закупівель Prozorro повідомили, що закупівлі проходять, а платформа буде працювати в незалежності від важкості умов. Представники також розказали про деякі особливості функціонування та перебігу закупівель.
У таких умовах забезпечення потреб українського війська та українських міст і сіл, допомога потерпілим від дій загарбників лишається важливим пріоритетом. І усе це потребує швидких закупівель від органів влади та місцевого самоврядування.
Надалі текст звернення до користувачів:
Нам відомо, що вже підготовлені і мають бути проголосовані зміни до Закону “Про публічні закупівлі”, які на час дії воєнного стану звільняють замовників від обов’язку дотримуватись його норм. Як тільки буде офіційна інформація про щодо набрання чинності цих змін, ми вас обов’язково поінформуємо.
Але навіть до отримання цієї офіційної інформації, ми вважаємо, що чим швидше замовники зможуть закуповувати все необхідне, тим швидше ми зможемо вигнати рашистських окупантів з нашої землі. І якщо вам потрібно провести закупівлі для посилення оборони нашої країни, медичної допомоги потерпілим, ліквідації наслідків війни, то це варто робити якнайшвидше, прямими договорами. Це офіційна позиція Prozorro.
Також в системі Prozorro вже з’явився новий тип звіту «war for freedom» — для тих, кому терміново треба щось закупити, але хто хоче лишатися прозорим. Працюватиме як звичайний звіт про закупівлі. Для тих же, хто хоче і може — система Prozorro продовжує працювати, і повністю здатна витримати будь-які атаки.
Важливо. Замовники, що проводять відкриті закупівлі наразі не можуть отримувати довідки МВС від Постачальників, через те що Міністерство внутрішніх справ зараз нищить загарбників. Просимо поставитися із розумінням та не відхиляти постачальників за цією підставою.
Зокрема, прийнято постанову щодо закупівель в умовах воєнного стану.
Відповідно до статті 64 Конституції України, статті 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану”, пункту 3 частини першої статті 4 Закону України “Про оборонні закупівлі”, Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що в умовах воєнного стану:
1) оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”;
2) переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються:
- для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони України — рішенням державних замовників у сфері оборони;
- для інших закупівель — рішенням органу управління державним майном суб’єкта господарювання державного сектору економіки;
3) замовники під час здійснення передбачених цією постановою закупівель повинні відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та забезпечувати оприлюднення укладеного договору в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів після його підписання. Зазначений строк продовжується на час неналежного функціонування електронної системи закупівель, підтверджений її адміністратором. Договір, не оприлюднений в електронній системі закупівель у встановлений строк, є нікчемним;
4) державні замовники у сфері оборони під час здійснення передбачених цією постановою закупівель повинні відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі” дотримуватися принципів здійснення оборонних закупівель.

вологість:
тиск:
вітер:

Огляд планшета Oppo Pad Air (OPD2102A): достатній



Oppo відома преш за все смарфтонами та навушниками, але й «великі екрани» у компанії є. Розкажемо про планшет Oppo Pad Air

Valve випустила бета-версію Steam VR 2.0
Valve віртуальна реальністьValve випустила бета-версію Steam VR 2.0. Оновлена SteamVR 2.0 отримала більшість функцій Steam та Steam Deck.
Amazon інвестує до $4 млрд у ШІ-стартап Anthropic — конкурента чат-боту OpenAI ChatGPT
Amazon бізнес штучний інтелектКомпанія Amazon оголосила про намір інвестувати до $4 млрд у ШІ-стартап Anthropic, заснований колишніми співробітниками OpenAI.