Українці представили найкращі мобільні застосунки в Барселоні на MWC Barcelona 2023
07.03.23
З 27 лютого по 2 березня вперше в Барселоні українська делегація представила вісім стартапів в рамках виставкового павільйону 4YFN, MWC Barcelona 2023, найбільшого та найвпливовішого конгресу з мобільних технологій у світі. Український стартап DeHealth увійшов до п’ятірки найкращих в премії від European Connected Health Alliance Group та стартап BEHOLDER увійшов у ТОР 50 4YFN Awards.
Участь української делегації на 4YFN 2023 відбувається у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством економіки України, Ukrainian Startup Fund за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
MWC найвпливовіша і найбільша подія у сфері мобільних технологій, яка підтримується національними урядами. Згідно з розрахунками організаторів MWC 2023 року повинен принести близько 350 мільйонів євро економічної вигоди та 7400 тимчасових робочих місць у регіоні. У рамках заходу пройшла виставка останніх досягнень галузі, а також відбулися анонси та прем’єри технологічних новинок.
Українські стартапи були представлені в рамках 4YFN Barcelona — найбільшої світової події, присвяченої продуктам і послугам індустрії мобільних технологій.
- Numo ADHD — програма для підтримки та підвищення продуктивності для людей із синдромом порушення активності та уваги;
- Zeely — мобільний вебмагазин і розробник реклами на основі штучного інтелекту;
- XSight — ігрова AR-платформа з елементами соціальної мережі;
- Finmap — інструмент управління грошовими потоками для малого та середнього бізнесу;
- SUITSME — фешн-гра, яка пропонує спробувати себе в ролі стиліста;
- DeHealth — децентралізований застосунок на основі ШІ та медичних даних;
- Vanongo — платформа, що діджиталізує процеси роздрібної доставки;
- Saldo Apps — фінтех-платформа для самозайнятих осіб і мікробізнесу.
На MWC 2023 багато уваги приділялося темі Healthcare. Український стартап DeHealth увійшов до п’ятірки найкращих в премії від European Connected Health Alliance Group, глобальної структури в сфері цифрового здоров’я. Додаток працює на основі штучного інтелекту та медичних даних і допомагає безпечно зберігати, обмінювати, керувати та монетизувати деперсоналізовані дані.
Український стартап BEHOLDER увійшов у ТОР 50 4YFN Awards. Стартап допомагає проводити дистанційне сканування складу земної поверхні з супутників, за допомогою технологій AI.
На стенді української технологічної екосистеми відвідувачі за допомогою VR-окулярів змогли побачити в яких реаліях працюють українські стартапи. На відео показано зруйновані будинки Бородянки, Гостомеля, Києва, Харкова, Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя, Ізюму, Катюжанки, Чернігова, Вінниці, Співаківки.
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков взяв участь у сесії GovTech Empowering Tech for Peace та розповів про цифровізацію України, підтримку стартап-екосистеми і спільну роботу держави та бізнесу заради досягнення єдиних цілей.
“Україна — країна стартапів. Це не далеке майбутнє — це наше сьогодення. Наша країна має надзвичайно потужний технологічний потенціал і сьогодні українська стартап-екосистема — яскравий цьому доказ. Попри війну вона продовжує розвиватись, народжуються та масштабуються нові інноваційні проєкти.
Такі події які 4YFN 2023 — це можливість розповісти світові про технологічну, інноваційну Україну. Нам є чим пишатись”, — зазначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації.
Згідно з даними Міністерства бізнесу та праці Каталонії, з 2006 року завдяки участі у Конгресі компанії подвоїли свій оборот і збільшили заповнюваність на 38% порівняно з їх першою участю MWC, а стартапи змогли потроїти свій оборот і зростити бізнеси в декілька разів.
“Уряд сподівається, що інвестиції в інновації та технології стануть одним із важливих елементів повоєнної відбудови. Ми вже зараз спостерігаємо, як українська інноваційність, креативність та здатність створювати нестандартні рішення викликають суттєву зацікавленість бізнес-спільноти — зокрема, в межах ініціативи Advantage Ukraine. Тож такі події-каталізатори екосистеми цифрового підприємництва як 4YFN здатні надати новий поштовх українським технологіям для інтеграції в європейський ринок, розширення зв’язків та контактів з потенційними інвесторами”, — заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.
На події зібралися фонди, корпорації, холдинги, що шукають потенційні єдинороги- стартапи для інвестицій у новітні технології.
“Стартап-екосистема України невпинно розвивається завдяки талантам ІТ спеціалістів та спроможності знайти нестандартні рішення. 8 українських стартапів були представлені на українському стенді та мали можливість запітчити свої ідеї в рамках 4YFN. Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує участь українських стартапів у найбільш впливових міжнародних заходах, що є ефективними майданчика для налагодження контактів з клієнтами, партнерами та інвесторами”, — зазначила Керівниця Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” Олеся Залуська.
“Українські стартапи вперше мали нагоду представити свої проєкти на конференції 4YFN в рамках культового Mobile World Congress 2023. Серед 8 прогресивних команд делегації варто відзначити та FINMAP.online, що днями оголосив про залучення $1,2 млн інвестицій від міжнародного VC фонду. Підвищений інтерес до рішень українських команд на міжнародних подіях підтверджує, що український tech сектор — це драйвер для економіки, інновації для армії у сфері military tech та рішення для відновлення країни.” — Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів.
- Barcelona Activa оголосили про запуск послуги Mentor in Residence, яку просувають організації-члени Barcelona Deep Tech Node. Ця підтримка допомогає стартапам як у розвитку бізнесу, продукції, отриманні фінансування, так і в покращенні внутрішньої організації консультування;
- Banco Sabadell, який інвестував 1000 мільйонів євро в «стартапи» за 10 років представив BStartup. Це проєкт, створений каталонським банком для розвитку фінтек стартапів;
- MWC Open Innovation Challenge 2023 — зустрічі корпорацій/інвесторів та підприємців;
- Також учасники отримали можливість поспілкуватися з Bit2Me, провідної біржі на іспанському ринку, зареєстрованої в Банку Іспанії, яка належить Inveready Venture Capital, фонду з найвищою прибутковістю. Red.es та ICEX Spain Export and Investment, та іншими. Інвестори і корпорації з Індії, Південної Кореї, Японії і т.д.
- Hotelbeds і Wayra також запустили свій перший стартап-челлендж. Фонд 40 000 євро від Hotelbeds
Українська делегація отримала зацікавленість інвесторів у подальшій співпраці.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Топ смартфонов с беспроводной зарядкой
Возможность заряжать цифровые устройства бесконтактным образом – бесценна. С этим согласятся если не все, то многие пользователи. Посмотрим какие смартфоны с беспроводной зарядкой можно купить сегодня.
Процессор MediaTek Dimensity 9400 для смартфонов получил ускоренную трассировку лучей
MediaTek процессор смартфонMediaTek Dimensity 9400 пропонує значні поліпшення продуктивності завдяки дизайну All Big Core другого покоління з ядрами Cortex-X925, Cortex-X4 і Cortex-A720.
Смарт-очки позволили получать информацию обо всех окружающих людях
безопасность дополненная реальность очкиДва студента Гарвардского университета, Анфу Нгуєн и Кейн Ардайфио, разработали смарт-очки, которые могут автоматически идентифицировать людей в поле зрения