Прес-конференція ІНАУ «Інтернет в небезпеці»
10.02.16
9 лютого 2016 року Інтернет Асоціація України провела прес-конференцію, присвячену Міжнародному дню безпечнішого Інтернету та сучасним загрозам вільному доступу до мережі Інтернет. Майже 10 років поспіль ІнАУ в цей день організовує подібні заходи для привернення уваги суспільства до сучасних проблем та загроз у віртуальному просторі.
«Ми розробили власну стратегію боротьби за безпечний інтернет-простір, яка спрямована на максимальне забезпечення демократії, свободи слова в Інтернеті та складається з трьох основних складових: профілактичні заходи, захист від протизаконного контенту під час надання послуг мережі Інтернет та, власне, видалення цього контенту. Але ми повинні пам’ятати, що безпечність Інтернету – це не лише безпека для користувачів, а й безпека доступу до інформаційних ресурсів. ІнАУ постійно виступає проти будь-яких законодавчих спроб обмеження доступу», – повідомила заступник голови Правління ІнАУ Тетяна Попова. «Наразі Верховною Радою України в першому читанні прийнято законопроект «Про підтримку кінематографії», який регламентує процедуру блокування контенту на інтернет-ресурсах за заявкою власників прав на контент. Ми нічого не маємо проти розвитку українського кінематографу, його підтримки і боротьби з піратством. Проте ми виступаємо категорично проти визначеного законопроектом механізму, яким описується процедура блокування ресурсів в Інтернеті, тому що вона не є процедурою видалення шкідливого контенту за принципом «Notice and take down»», – сказала вона.
«Для того, щоб уберегти дітей від шкідливого контенту, потрібно, в першу чергу, виховувати в них моральні цінності – зазначив Іван Пєтухов, голова Комітету ІнАУ з питань ІКТ в освіті – а навчання безпечного використання Інтернету необхідне скоріше для майбутніх батьків і для дітей молодшого шкільного віку. Діти віком від 9 років вже добре вміють використовувати сучасні інформаційні технології та фільтрувати шкідливий і небезпечний контент. Тому давайте називати речі своїми іменами – всі ці шкідливі законопроекти спрямовані лише на контроль над Інтернетом та блокування «небажаного» контенту. Представники влади намагаються інструментами минулого десятиріччя регулювати новітні технології – це не дає жодних позитивних результатів».
За словами голови Комітету ІнАУ з питань електронної комерції Олександра Ольшанського, механізм блокування контенту, що описаний у законопроекті про кінематографію, не відповідає європейським нормам. «В ЄС діє норма, згідно з якою хостер повинен блокувати контент за запитом правовласника, проте останній у визначені строки зобов’язаний звернутися до суду і довести обґрунтованість своїх претензій. Це є досудовою процедурою захисту авторських прав на контент. В Україні ж пропонується запровадити позасудову процедуру блокування та видалення інформації. А щоб не повторилися події від 16 січня 2014 року, телеканалам «платять за мовчання» 0,2 % від Державного бюджету. Тобто пропонується надавати безповоротні субсидії на підтримку вітчизняної кінематографії як українським медіагрупам, так і нерезидентам. В Україні нема жодної галузі, що таким чином підтримується державою», – наголосив Олександр Ольшанський.
Позицію ІнАУ підтримав і голова комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко: «Всі правки до законопроекту підготовлені спільно з ІнАУ та представниками галузі, підтримані Комітетом. Ключові моменти – це 48 годин на вирішення проблеми, якщо у того, хто вважає себе правовласником, є претензії; 10 днів на досудове розслідування; оператори зв’язку, що не мають відношення до хостингу та не є власниками контенту, жодної відповідальності нести не повинні; у разі недостатньої доказової бази особа, яка звернулася з вимогою блокування контенту, повинна відшкодувати всім учасникам процесу збитки, яких було заподіяно», – зазначив голова Комітету. Також Олександр Данченко запропонував як представникам правовласників, так і постачальникам контенту об’єднати свої зусилля задля пошуку компромісного рішення щодо законодавчого регулювання захисту авторського права та забезпечення вільного доступу до інформації.


Огляд джерела безперебійного живлення PowerWalker VFI 2000 AT: такі часи



Джерела безперебійного живлення стали як ніколи актуальними цієї зими. Про досвід використанням в умовах квартири з автономним опаленням, розкажемо на прикладі моделі PowerWalker VFI 2000 AT

Електровелосипед Acer ebii отримав штучний інтелект, який слідкує за безпекою пересування
Acer електротранспорт штучний інтеллектНалаштування реалізовані за допомогою фірмового застосунку ebiiGO: тут можна отримати інформацію про час автономної роботи, рекомендовані маршрути, розблокувати і заблокувати велосипед
Xiaomi представила смартфони серії Redmi Note 12 в чотирьох версіях для європейського ринку
Android MediaTek Qualcomm Redmi Xiaomi смартфонМоделі Redmi Note 12 для китайського ринку подекуди мають відмінності технічного плану і помітно дешевші