Імпортери телекомунікаційного обладнання обговорили нові можливості та умови імпорту
19.03.15
18 березня 2015 року відбулася робоча зустріч народного депутата України Олександра Данченка з представниками виробників-імпортерів телекомунікаційного обладнання. Темою зустрічі стало декілька питань, серед яких взаємодія компаній із Державною митною службою (ДМС) та Державною фіскальною службою (ДФС), нові правила ввезення та експлуатації на території України телекомунікаційного обладнання згідно проекту закону № 1888 та умови подальшої співпраці.
На зустрічі були присутні представники компаній: Iskratel, Alcatel-Lucent, «HP-Україна», TTC Marconi, ZyXEL Ukraine, «Ericsson-Україна», D-Link, ZTE, Huawei та ін.
Перший блок питань обговорювався в рамках роботи Олександра Данченка у спеціальній Комісії з розслідування фактів зловживань у ДФС та ДМС. «Окрім виконання прямих нормотворчих завдань, моя мета як представника ринку у владі – працювати над тим, аби створити максимально зручні та прозорі умови роботи для усіх гравців ІКТ-ринку. Виробники та постачальники телекомунікаційного обладнання є фундаментом цього ринку. Отже, я розумію, наскільки важливо створити для них вигідні умови імпорту обладнання. Прозорість в першу чергу залежить від роботи митної та фіскальної служб. Аби запобігти порушенням у цій сфері та створити зрозумілі правила, необхідна співпраця держслужбовців та учасників ринку», – наголосив Олександр Данченко.
Ондрей Форманек (TTC Marconi) та Ігор Дрозд (ZyXEL Ukraine) зазначили необхідність спрощення процедур ввозу обладнання в першу чергу через спрощення вимог до технічних умов, які регламентує чотири нормативно-правові акти.
Імпортери визнають сертифікацію як один з елементів можливої корупції та пропонують змінити чинне законодавство та визнати в Україні висновки європейських центрів сертифікації. В першу чергу це побажання викликане тим, що в Європі такі центри є більш технологічними та сучаснішими, а вимоги до обладнання – суворішими. Наразі вимоги вітчизняних центрів сертифікації відрізняються від європейських, і цей фактор призводить до різноманітних колізій. Вирівнювання умов значно б спростило та здешевило вартість продукту на локальному ринку.
З огляду на необхідність дерегуляції, Олександр Данченко презентував основні пункти законопроекту № 1888, які стосуються надання адміністративних послуг регулятором – НКРЗІ та його структурним підрозділом Укрчастотнаглядом. Електронні заяви, скорочення терміни розгляду заяв вдвічі, скорочення кількості документів, що подаються для розгляду, відміна видачі дозволу на експлуатацію – всі ці пункти мають на меті спростити імпортерам шлях від виробника до замовника. Олександр Данченко закликав імпортерів уважно вивчити законопроект та надати зворотній зв’язок. «Ці норми будуть виноситися на обговорення до парламентської зали лише за умови, що вони потрібні ринку», – зазначив він.
Представники компаній у свою чергу наголосили на тому, що вендори пішли на те, аби змінити логістичні умови для внутрішнього ринку, готові приймати участь у розробці нових правил та вимог до імпорту, однак виключно за умови прозорості та незмінності цих правил.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор мышки Logitech M196: немного и надолго
Мышка Logitech M196 предназначена для работы, доступная по цене, удобна при своих размерах, беспроводная, и работает целый год от батарейки. Что еще нужно?
Samsung выпустит новое устройство смешанной реальности (XR) в 2025 году
Samsung виртуальная реальность дополненная реальностьНовая гарнитура Samsung XR разрабатывается в партнерстве с Google и Qualcomm. Согласно неподтвержденным данным, устройство будет оснащено процессором Snapdragon XR2+ Gen 2, 16 ГБ оперативной памяти
Игру Doom запустили на будильнике Nintendo Alarmo
Doom игрыЭнтузиасты, запускающие культовый шутер DOOM на самых необычных устройствах, не перестают удивлять своими креативными экспериментами