російська федерація почала запускати безпілотники, підключені оптоволокном. Таким чином вони уникають РЕБ
25.08.24
На полі бою в Україні було зафіксовано поодинокі випадки застосування російськими силами FPV-дронів, які працюють з використанням оптоволоконних кабелів. Ці безпілотники стійкі до систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), що відкриває новий розділ у так званій “війні дронів” між Україною та росією.
Перше підтвердження того, що росія використовує такі дрони, з’явилося ще у березні, коли українським силам вдалося захопити один із прототипів. Однак лише цього місяця почали з’являтися відеозаписи, де нібито показані системи з оптоволоконними кабелями, які використовуються у бою.
Деякі з таких відеозаписів, які демонструють атаки цих безпілотників на українські сили, було опубліковано у відкритих джерелах через розвідувальні облікові записи у соціальних мережах.
Платформа United24, що займається збором коштів на розробку безпілотників, заявила, що в Курську були помічені дрони з оптоволоконним наведенням. Ця подія стала першим відомим використанням подібної зброї у бою.
Однією з головних особливостей таких дронів є їхня стійкість до засобів РЕБ та глушення радіосигналу, а також стабільний зв’язок з оператором навіть у складних умовах. Проте залишається незрозумілим, чи будуть такі дрони поставлені на масове виробництво, хоча відомо, що деякі іноземні компанії раніше експериментували з розробкою подібних безпілотників, оснащених кабельними котушками.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 – доступні флагманські технології



У Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 однаково гарні дисплеї, великі акумулятори, є підтримка оновлень софту протягом 6 років. Розкажемо докладніше, чим ще вони цікаві.

Електромотоцикл Verge TS Pro встановив рекорд запасу ходу електротранспорт
Фінський стартап Verge встановив новий світовий рекорд щодо дальності ходу електричного мотоцикла на одному заряді
Google визнана судом США винною у монополізмі на ринку онлайн-реклами Google пошук суд
Позов був ініційований Міністерством юстиції США та коаліцією окремих штатів та стосувався роботи рекламної екосистеми Google