Нові процесори Intel Core Ultra. Які особливості вони мають?
13.05.24
Перед інженерами завжди стоїть завдання: як поліпшити техніку, зробити її ще більш технологічно просунутою. Сьогодні перед усіма постає завдання інтеграції штучного інтелекту. Адже скоро він з’явиться в кожній кавовій машині та зубній щітці.
Щоб техніка працювала, її потрібно оснастити процесором з абсолютно новою архітектурою – потужною та ефективною. Щоб вона могла вирішувати навіть найскладніші завдання за допомогою штучного інтелекту та виконувати робочі процеси в режимі багатозадачності.
При створенні нової архітектури процесорів Intel® Core™ Ultra інженери від Intel використовували вже перевірену та успішну стратегію. Замість одного кристала чи мікросхеми, вони використали комбінацію з чотирьох модулів. Кожен модуль має свою конкретну функцію, але всі вони працюють разом для забезпечення більшої продуктивності й енергоефективності.
Обчислювальний модуль
Оновленні ядра P-core (продуктивні), E-core (енергоефективні) та технологія Intel® Thread Director раціонально спрямовує робочі навантаження на потрібне ядро в потрібний час. Таким чином значно підвищується загальна продуктивність.
Модуль ГП
Графіка Intel® Graphics дає змогу виконувати повсякденні задачі, оптимізує відображення мультимедійних файлів та роботу з ними (включаючи кодування/декодування).
Вбудований графічний процесор Intel® Arc™ замість Intel® Iris® Xe у деяких процесорах серії H1 забезпечує до двох разів більшу продуктивність 3D-графіки.
Модуль інтегральної системи (SoC)
Нові енергоефективні ядра E-core допомагають зробити процесори Intel® Core™ Ultra наденергоефективними.
В систему інтегрували Intel® AI Boost — систему ШІ яка створена, щоб забезпечити розширені можливості ШІ без впливу на ресурс акумулятора. Продуктивність більша – акумулятор працює довше.
Модулі підключення
Модулі забезпечують передові можливості підключення завдяки інтеграції технології Thunderbolt™ 4.
Інноваційне модульне компонування
Щоб забезпечити ефективну роботу чотирьох спеціалізованих модулів, які об’єднані в один чіп, потрібно створити компактну та оптимальну архітектуру з ефективними маршрутами між ними. Це подібно до планування поверхового плану будинку: простір обмежений, і потрібн прокласти шляхи, які оптимально поєднують кімнати.
Для досягнення цієї мети, компанія Intel розробила технологію тривимірного компонування Foveros. Ця технологія дозволяє компактно розмістити модулі на чіпі та створити ефективні маршрути зв’язку між ними, що забезпечує оптимальну продуктивність та енергоефективність.
То що конкретно дає ця нова технологія Foveros?
Компактність:
Foveros дає змогу компактно розміщувати чотири обчислювальні модулі вертикально, а не горизонтально.
Максимальна ефективність:
Покращення створення енергоефективних маршрутів між модулями, щоб забезпечити оптимальну продуктивність та мінімальне енергоспоживання. Наприклад, модуль графіки може отримувати доступ до пам’яті без виконання додаткових обчислень.
Обчислювальний модуль:
Ядра E-core беруть на себе багатопотокові робочі навантаження, кодування відео у фоні, звільняючи ядра P-core для виконання вимогливіших завдань. Ядра P-core забезпечують неймовірну продуктивність без перерви в іграх та інших легких і однопотокових робочих навантаженнях.
Коли будете на поличках магазинів шукати ноутбуки з процесорами Intel® Core™ Ultra, зверніть увагу, що щойно випущена лінійка процесорів має нове маркування з якою процесори Core™ 5/7/9 не мають літери «i».
Отже, нова архітектура процесорів Intel® Core™ Ultra є наступним кроком в створенні надпродуктивних ноутбуків і забезпечує оптимальне співвідношення продуктивності та енергоефективності для ігор, створення контенту і роботи в дорозі.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд TWS-навушників Oppo Enco Air4: новіші
У компанії Oppo вимальовується досить різноманітне портфоліо Bluetooth-навушників. Подивимося, що пропонують нові доступні TWS-навушники Oppo Enco Air4
Планшет Huawei MatePad Pro 13.2 (2025) з дисплеєм 2,8K 144 Гц оснащений акумулятором 10100 мАг Huawei планшет
Huawei представила новий флагманський планшет MatePad Pro 13.2 (2025), який пропонує збільшений дисплей та значно покращену продуктивність
Ще одна дійна корова? OpenAI сплачуватиме податки в Україні події в Україні штучний інтелект
OpenAI повідомила українських користувачів платної підписки ChatGPT про те, що з 1 січня 2025 почне нараховувати ПДВ на свої послуги