Огляд смартфона Oppo A98 5G: основні задачі
03.07.23
Смартфон Oppo A98 є представником середнього високого класу. Він має сучасний процесор із оптимізованим енергоспоживанням, цікавий дизайн тильної панелі корпусу та непогані задатки у камер. Модель нещодавно тільки вийшла на український ринок тому цікаво дізнатися про нього більше.
Зміст
Дизайн
Модель виконана у класичному дизайні моноблоку. Візуально корпус складається з сендвіча кількох шарів – захисного скла дисплею, бічної рамки та задньої кольорової панелі із невеликим заокругленням. За рахунок того що торцева частина дисплею не захована під бічну рамку, її товщина не здається великою. Округлі краї задньої панелі зручні для долоні, а окрема рамка по периметру цупка для пальців. В одній руці модель тримається добре. Смартфон дійсно відчувається в руках ергономічним, в тому числі, за рахунок неоднорідних шарів матеріалів.
Рамки довкола екрану не великі. Але традиційно зверху та знизу вони трохи більші ніж по боках. З заводу на захисне скло наклеєна ще й захисна плівка. Вона має вирізи під фронтальну камеру та датчики над екраном.
По боках у смартфона розосереджені кнопки та слот для карток. Праворуч – кнопка живлення із вбудованим дактилоскопічним сенсором. Ліворуч – дві кнопки регулювання гучності та лоток для nanoSIM і microSD-карт. На верхньому торці лише один отвір мікрофону, а знизу аудіо-порт, другий мікрофон, роз’єм USB Type-C та динамік. Останній дуже гучний, тому якщо ви не вимикаєте звук, сповіщення про повідомлення, дзвінки, застосунки та повітряні тривоги точно не пропустите.
Задня панель традиційно для сучасних смартфонів є найцікавішою з точки зору зовнішнього вигляду. Об’єктиви камер помістили в велику витягнуту круглу надбудову. У верхньому колі розташовано об’єктив основного модуля камери, а в нижньому два допоміжних та спалах. Обидві зони описані колами з засічками, що переливаються на світлі. Доречним був би комплектний чохол-бампер, які були у моделей бренду свого часу, так як модулі камер дуже швидко подряпаються.
Зона камер візуально підтримана глянсовою зоною із візерунком та написом «innovative ai camera». Сама ж тильна панель має матове покриття, але з градієнтом кольорів що переливаються на світлі. Такий блакитний хамелеон вигідно вирізняє модель з далеку. Є і класичне чорне забарвлення корпусу.
Оснащення
Смартфон отримав 6,72-дюймовий дисплей. Він побудований на базі матриці, що виконана по технології IPS. Роздільно здатність дисплею Full HD+. Підтримується підвищена частота оновлення картинки 120 Гц. В той же час частота сенсорного шару 240 Гц, що на практиці означає що реакція на дотики не змушує на себе чекати. Динамічний контент виглядає плавним. Дисплей має захисне загартоване скло Panda 1681. Як ми вже зазначали, поверх нього вже з коробки нанесено додаткову захисну плівку. Кольори та контрастність гарні, в налаштуваннях можна вибрати колірну температуру (холодну-теплу) обрати якими виводити відтінки – яскраві чи природні. Є режим захисту очей з послабленням концентрації синіх тонів.
Oppo A98 працює на базі процесора Qualcomm Snapdragon 695. Чіп виготовляється за 6-нанометровим техпроцесом. Він має 2 ядра Kryo 660 Gold (Cortex-A78) з робочою частотою 2200 МГц та 6 ядер Kryo 660 Silver (Cortex-A55) з робочою частотою 1800 МГц.
Якщо порівнювати з попередником Snapdragon 690, то з ним на 15% підвищено продуктивність процесорної частини, а графічний вбудований чіп став швидше на 30%. В певному сенсі Snapdragon 695 більше схожий на платформи лінійки Snapdragon 700.
Особливістю Snapdragon 695 також є вбудований 5G-модем X51. В Україні доступ до мереж цього покоління є лише у тестовому доступі, однак ряд наших операторів досягли домовленостей згідно яких українські користувачі за кордоном вже можуть використовувати мережі п’ятого покоління у роумінгу.
Встановлено 8 ГБ оперативної пам’яті типу LPDDR4X яку можна доповнити за рахунок швидкого накопичувача ще на 8 ГБ.
Для зберігання файлів та роботи операційної системи використовується накопичувач в 256 ГБ. Варто зауважити що сама ОС, велика кількість встановлених заздалегідь програм та ігор і позика 8 гігабайт для оперативної пам’яті скоротили цей об’єм до 223 ГБ.
Встановлена Android 13 та фірмова програмна оболонка ColorOS 13. Розробка від Oppo виглядає досить непогано і відносно лаконічно. Немає реклами чи якихось дивних анімацій та візуальних ефектів. Принаймні у тих частинах інтерфейсу де найчастіше буває користувач. Але треба бути готовим присвятити певних час тому щоб позбавитись програм, що встановлені. Серед них гра Genshing Impact, наприклад, цікава і популярна, так, але чому не можна дати можливість скачати тільки тим хто грає в неї?
Акумулятор та автономність
Живиться пристрій від великого акумулятора на 5000 мА·год. Він підтримує швидку фірмову зарядку SUPERVOOC потужністю 67 Вт, відповідний блок живлення є у комплекті. Така ємність дозволяє переглядати відео протягом 16 годин і користуватися смартфоном дві доби в помірному робочому режимі (інтернет, месенджери, соціальні мережі) без підзарядки на ніч.
За 20 хвилин акумулятор заряджається наполовину, а ще за хвилин 25 він набирає другу половину ємності. Це дуже швидко і в реаліях використання смартфона для дзвінків, інтернету, перегляду відео та інших часто повторюваних навантажень, швидка зарядка є дуже зручною. Фактично не потрібно ставити смартфон заряджатися на ніч, якщо в нього є 20-30 відсотків, бо за час ранкових процедур він встигне зарядитися повністю.
Тим не менш у налаштуваннях є оптимізаційні можливості Battery Health Engine які зупинятимуть заряд на 85 відсотках та будуть оптимізувати його використання, щоб зберегти ресурс батареї. Заявлено що акумулятор розраховано на 1600 циклів без втрати ємності. Іншими словами компанія заявляє що з використанням цих алгоритмів ресурс акумулятора буде збережено протягом 4 років. Це приблизно і відповідає терміну при зарядці акумулятора щодня з певним запасом (1600 циклів ділимо на 365 днів і отримуємо 4,3 роки). З іншої сторони, сучасні смартфони встигають морально застаріти вже за два-три роки, але 4 це дійсно максимальний і оптимальний строк для мобільного пристрою.
Камери
У верхній частині екрана розмістили отвір із фронтальною камерою на 32 Мпікс. Вона має режими для зйомки фото із розмитим фоном, функції покращення текстур на фото, керовані штучним інтелектом. Смартфону вдається робити гарні портретні фото при достатньому освітленні і відносно непогані при легкому затемненні.
Основна камера отримала три датчики. Основний – на 64 Мпікс та два по 2 Мпікс з різними оптичними параметрами. Один відповідає за оцінку відстані до об’єкта, а інший дозволяє знімати фото із наближенням 20 та 40 разів – задіяти так званий режим мікроскопа. Крім того є режими прискореної та уповільненої зйомки, портретна, панорама, одночасна робота тильного та фронтального модулів, професійний режим.
Фронтальна і основна камера може знімати влоги та відео з максимальною роздільною здатністю Full HD при 30 кадрах на секунду. Електрона стабілізація доступна з цими ж параметрами. Уповільнена зйомка доступна при розмірі кадру 7200p на частоті 120 кадрів на секунду.
Як виглядають фото у різних режимах, можна оцінити в галереї нижче:
Нічний режим:
Режим мікроскопу (об’єкт – 20х – 40х):
Враження
Смартфон Oppo A98 5G є достойним представником середнього класу. Цим він завдячує цікавому дизайну корпусу, гарному оснащенню процесорної частини та великого об’єму швидкої пам’яті. Відмітимо що він має гарну якість збірки корпусу, приємні на дотик панелі та ергономіку. Хіба що не вистачає мінімального захисту від вологи та пилу, хоча стрес-тести на якість та надійність, смартфони проходять на заводі.
Є всі необхідні комунікації, в тому числі NFC. Камера дозволить отримати якісні світлини при достатньому освітленні та зняти якісні селфі. Вже у хоча б трохи не сприятливих умовах освітлення, вона помітно втрачає у якості фото та відео. Цікавою перевагою є наявність підтримки мереж п’ятого покоління та швидкої зарядки, яка дозволяє і без того немалий за ємністю акумулятор заряджати дуже швидко. Все це робить Oppo A98 5G вдалим смартфоном для щоденного користування, споживання контенту і роботою з месенджерами, інтернетом та популярними застосунками.
Характеристики смартфона Oppo A98 5G (CPH2529)
Зв’язок: | GSM: 850/900/1800/1900 МГц
WCDMA: діапазони 1/2/4/5/6/8/19 LTE FDD: діапазони 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66 LTE TDD: діапазони 38/39/40/41 5G NR: n1/n3/n5/n7/n8/n20/n28/n66/n38/n40/n41/n77/n78 |
ОС: | Android 13 + ColorOS 13.1 |
Екран: | 6,72”, 1080×2400, IPS, 120 Гц |
Процесор: | Qualcomm Snapdragon 695, 2×Cortex-A78 + 6×Cortex-A55, 2,2 ГГц + 1,8 ГГц |
Графіка: | Adreno 619 |
Пам’ять оперативна + накопичувач | 8 (+8 ГБ віртуальної), LPDDR4X + 256 ГБ, UFS 2.2 |
Основна камера: | 64 Мпікс, f/1.7, 79°; об’єктив 6P; автофокус
2 Мпікс, f/2.4, 89°; об’єктив 3P 2 Мпікс, f/3,3, 65°; об’єктив 3P, 5.5м , 20x/40x збільшення |
Фронтальна камера: | 32 Мпікс, f/2.4, 89°; об’єктив 5P ; FF |
Слот для карток: | 1×nano-SIM + 1×Micro SD |
Комунікації: | Wi-Fi 5 802.11ac, NFC, Bluetooth 5.1, аудіо 3,5 мм |
Навігація: | A-GPS, GPS, Beidou, Galileo |
Роз’єм: | USB Type-C |
Датчики: | Акселерометр
Гіроскоп Датчик освітлення Датчик наближення |
Захист: | ні |
Акумулятор: | 5000 мА·год |
Потужність зарядки: | 67 Вт |
Габарити: | 165,6×76,1×8,2 мм |
Маса: | 192 г |
Постачальник: | Компанія Oppo AED Україна |
Ціна: | $430 |
Оцінка:
+ ергономіка та дизайн корпусу
+ швидка зарядка
+ автономність
-немає захисту від вологи та пилу
Читайте також:
Огляд смартфона Tecno Spark 10 Pro: новий рівень
Огляд смартфона Xiaomi 11T: флагман для народу
Apple iPhone 13 Pro Max через місяць використання: дива не сталося?
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Топ смартфонів з бездротовою зарядкою
Можливість заряджати цифрові пристрої безконтактним чином безцінна. З цим погодяться якщо не всі, то багато користувачів. Подивимося, які смартфони з бездротовою зарядкою можна купити сьогодні.
Смарт-окуляри дозволили отримувати інформацію про всіх навколишніх людей
безпека доповнена реальність окуляриДва студенти Гарвардського університету, Анфу Нгуєн та Кейн Ардайфіо, розробили смарт-окуляри, які можуть автоматично ідентифікувати людей у полі зору
Шолом-гарнітура 7Sense SuperBrain 1 дозволяє сліпим відчути оточення, перетворюючи зображення на тактильні сигнали
медицина розробка стартапЕстонський стартап 7Sense представив інноваційний пристрій під назвою SuperBrain 1 – телехаптичний шолом, який переводить візуальну інформацію в тактильні відчуття