Європа відмовляється від WhatsApp та Signal: чому уряди впроваджують свої месенджери

Європейських чиновників поступово переводять із WhatsApp і Signal на власні державні месенджери. Як пише Politico, уряди прагнуть відійти від платформ, над якими вони не мають контролю, щоб зменшити стратегічну залежність від американських технологій. WhatsApp належить корпорації Meta, а Signal розроблений американською некомерційною організацією.

Пошук стратегічної автономії та кіберзахист

Шість європейських країн — Франція, Німеччина, Польща, Нідерланди, Люксембург і Бельгія — вже почали впроваджувати власні месенджери для обміну конфіденційною інформацією між посадовими особами. НАТО вже має власне рішення, а Європейська комісія планує завершити перехід до кінця року. Цей зсув зумовлений необхідністю контролювати метадані та канали зв’язку у світі, де технології стали інструментом влади.

Питання кібербезпеки відіграли ключову роль. Минулого місяця повідомлялося, що російські хакерські групи атакують політиків через популярні месенджери за допомогою фішингу. Ризики стали особливо очевидними у Брюсселі, де Європейська комісія наказала низці топчиновників закрити групи в Signal, щоб уникнути потенційних витоків даних.

Суверенні рішення та питання прозорості

Бельгія стала однією з останніх країн, яка представила власний захищений месенджер BEAM. Чиновникам, включно з прем’єр-міністром Бартом де Вевером, рекомендується використовувати цей застосунок, який за функціоналом подібний до WhatsApp і Signal, але повністю контролюється державою. Хоча наскрізне шифрування залишається «золотим стандартом», державним органам потрібні додаткові функції — обмеження чатів визначеним колом осіб і контроль логів викликів.

Темпи локалізації прискорилися на тлі зовнішньополітичних факторів і інфраструктурних збоїв. Повернення Дональда Трампа до влади у США, попередні скандали рівня Signalgate та масштабний збій Amazon Web Services у жовтні продемонстрували залежність Європи від закордонних технологічних гігантів. Крім того, цей перехід пов’язаний із питаннями прозорості влади: активісти нагадують про справу Урсули фон дер Ляєн, чия переписка з CEO Pfizer щодо мільярдних контрактів на вакцини була недоступна через використання приватних сервісів.


Не пропустіть цікаве!

Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *





Статті & тестиArticles

Огляд смартфона Oppo A6 Pro: амбітний Oppo A6 Pro (CPH2799)

Новий смартфон Oppo A6 Pro – середнячок з функціональністю смартфонів преміум-класу. Виробник наділив його кількома характеристиками, властивими більш дорожчим телефонам. Але не обійшлось і без компромісів. Як саме збалансований Oppo A6 Pro – розповімо в огляді.


One UI 8.5: нове життя старих смартфонів Samsung — що дає оновлення?

One UI 8.5 дає старим смартфонам Samsung Galaxy функції, які ще зовсім недавно були ексклюзивом тільки для нових флагманів. Але чи справді це оновлення здатне зробити Galaxy S22, S23 і S24 ближчими до рівня Galaxy S26? Розбираємося, що саме змінюється після встановлення нової прошивки.


НовиниNews
| 20.37
MSI на Computex 2026: ноутбуки з RTX 5090, ШІ-комп’ютери, монітори 5K та нова екосистема для локального ШІ

На виставці Computex 2026 компанія MSI влаштувала одну з наймасштабніших презентацій за останні роки.

| 19.04
Інженер створив лазерну систему з ШІ для автоматичної боротьби з комарами

Ентузіаст розробив експериментальну систему, яка використовує штучний інтелект, комп’ютерний зір та лазер для автоматичного виявлення та знищення комах.