SSD Solidigm має рекордно велику ємність 122,88 ТБ. Він коштує $12400
02.06.25
Компанія Solidigm, дочірнє підприємство південнокорейської SK Hynix, анонсувала твердотільний накопичувач D5-P5336 із рекордною ємністю 122,88 ТБ. Пристрій орієнтований на корпоративний сегмент, включаючи завдання, пов’язані зі штучним інтелектом, машинним навчанням та зберіганням великих обсягів даних.
За інформацією виробника, SSD-накопичувач призначений для застосування в дата-центрах та серверних системах ІІ. За рахунок високої щільності зберігання даних пристрій може замінити дев’ять стандартних стійок, займаючи лише одну, а також скоротити енергоспоживання таких систем на 90%.
Основні характеристики SSD Solidigm:
- Інтерфейс: PCIe 4.0
- Форм-фактор: U.2 (вже доступний) та E1.L (у розробці)
- Тип пам’яті: 192-шарова QLC NAND
- Витривалість: 0,6 повного перезапису на день (еквівалентно 134,3 ПБ за 5 років)
- Випадкове читання: до 930 000 IOPS
- Послідовне читання: до 7,4 ГБ/с
Вартість моделі з максимальною ємністю становить $12400.
На тлі твердотільних накопичувачів PCIe 5.0, що передають дані зі швидкістю до 15 ГБ/с, новинка від Micron виглядає справжнім стрибком: модель 9650 Pro показала результат 30,25 ГБ/с при послідовному читанні та запису. Проте йдеться не про серійний пристрій, а про інженерний прототип.
Прототип SSD був помічений журналістами на стенді Astera Labs в рамках виставки Computex 2025. Накопичувач використовувався в демонстрації можливостей комутаторів PCIe 6.0 нового покоління і програмного забезпечення. Пристрій встановлений у масивний металевий корпус і підключений через карту розширення – формфактор явно відрізняється від звичних рішень типу M.2.
Зараз накопичувач знаходиться на етапі EVT3 (Engineering Validation Test 3) – це стадія, на якій відбувається налагодження продуктивності та перевірка сумісності. Попереду – тести DVT (валідація проектної документації) та PVT (валідація виробничого процесу). Про споживчий запуск поки не йдеться.
Важливий нюанс: на даний момент жоден масовий процесор не підтримує PCIe 6.0, а сертифікація PCI-SIG очікується не раніше кінця 2025 року. Це означає, що навіть у теорії використовувати такі накопичувачі в реальних системах поки що неможливо — не вистачає сумісних чіпсетів, материнських плат та платформ.
Інтерес до демонстрації пов’язаний не лише з рекордною швидкістю. Рішення на базі PCIe 6.0 дозволяють передавати дані між накопичувачами та іншими компонентами безпосередньо без участі центрального процесора, тим самим знижуючи навантаження на систему.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Ugreen Uno RG Gan – зарядка 100 Вт із посмішкою



Мені подобається, як воно заряджається, швидко, не сильно гріється, ще й усміхається. Ймовірно, така ситуація була у голові у співробітників компанії Ugreen, коли вони розробляли нову модель Ган-зарядки.

Apple CarPlay отримав новий дизайн та розумні віджети Apple автомобіль
У числі нововведень Apple CarPlay – перероблений інтерфейс у стилі “Liquid Glass”, що характеризується прозорими та багатошаровими елементами
Asus та Microsoft представили портативну консоль ROG Xbox Ally Asus Microsoft Republic of Gamers
На Xbox Games Showcase 2025 Microsoft офіційно анонсувала Xbox Ally – нову портативну консоль, створену у співпраці з Asus ROG. Раніше пристрій був відомий під кодовою назвою Project Kennan.