Тато Масяні Олег Куваєв: «Я все-таки аніматор хреновий:)»
20.11.07Біографію яскравої та веселої Масяні знають усі, хто дивився мульти за її участю(див. hi-Tech PRO 8/2007, стор. 94). А ось її творець Олег Куваєв — людина скромна, тому часто незаслужено залишається у тіні. Але коли нам таки вдалося виловити Олега у невеликій перерві між роботою та подорожами, він погодився докладніше розповісти про себе. Отже, слово пану Куваєву.
У вас були шанси стати не-художником? Ким міг би стати Олег Куваєв, «якби не»?
Не тільки були, а й усе навпаки йшло, що художником мені не бути:). Спочатку я навчався на фізматі, перед тим у англійській школі. Загалом, я малював у дитячому садку і малював для себе, але ніколи не збирався зробити це професією. Спочатку я хотів вступати до медичного інституту, стати дохтором:). Але мене туди не взяли. І я після фізмату вирушив до Ленінградського інституту авіаприладобудування на факультет радіотехніки. Там, значить, усілякі схеми паяли, комп’ютери. Потім у мене були різні там наміри стати музикантом, бо з Сашком Васильєвим та гуртом «Сплін» починали у моїй квартирі. Але в якийсь момент я таки зрозумів, що треба робити вибір, і вирішив стати художником і, звісно, про це не шкодую.
Яка зі сфер художньої діяльності найулюбленіша?
Ну, щиро кажучи, я найбільше люблю скульптури робити. Жахливо приємне заняття, коли ти маєш справу з об’єктом, який ти власними руками обмацував. Хоча ось робити мультфільми теж здорово, навіть, може, в деяких моментах краще, ніж робити скульптури, бо те, що ти робиш, ще й бігає, ворушиться, розмовляє, гамкає і веселиться. Щоправда, я кілька разів уже вбивав Масяню і намагався зав’язати з мультфільмами, оскільки я таки аніматор хреновий:). Може, й умію робити мультфільми флеш, але цього не вчився.
Перш за все ви відомі як творець Масяні. А що, на вашу думку, повинні знати про Куваєва «домасянського періоду»?
Я сам уже багато не пам’ятаю того, що було до Масяні, бо займався багатьма справами. Те, що я відомий здебільшого як творець Масяні, в цьому немає нічого ненормального. Масяня дійсно подобається набагато більшій кількості людей, ніж, припустимо, мої мальовничі чи скульптурні роботи. Що природно, то не потворно, правильно? 🙂 Я просто веселився і відтягувався зі своїми друзями, один одному пересилали такі флешки, маленькі і веселі, а потім виявилося, що всім іншим вони теж подобаються. Ну і здорово, малюватиму в задоволення, а якщо люди ще й в задоволення дивляться, то у нас виходить чудова кооперація.
Як скоро на Мульт.ру розгорнуться ваші проекти?
На Мульт.ру «Масяня» зараз повністю відновлена, там є всі серії, більше ста штук. Є ще проекти, які з’являться, сподіваюся, вже за півроку. Але це зовсім масштабні проекти.
А як би Маська поставилася до ідеї засвітитися на великому екрані? Наприклад, у кіно за мотивами короткометражок?
Дуже багато було пропозицій щодо великого екрану. Приходили всякі мужички, товсті, худі, з грошима чи без, і пропонували такі речі. Ми завжди відмовлялися, і я вважаю, що принаймні поки що це зовсім не потрібно. Досі жоден проект із тих великих екранних втілень мені не сподобався. Ну хороші фільми більш-менш, але це радше ідеї, орієнтовані на короткі форми. А велика форма – це скоріше якийсь комерційний крок. Поки що я не бачу сенсу робити такий комерційний крок із Масянею, а там видно буде.
Зрозуміло, що Масяня не з’явилася б, чи не сядь ви за ПК. А коли комп’ютер вас зацікавив як робочий інструмент?
Ну я вже казав, коли я ще до інституту авіаційного приладобудування вступив, це було наприкінці 80-х років. Там сиділи з такою величезною машиною і вже тоді намагалися на ній якісь штуки вимальовувати за допомогою хрестиків та нуликів. Тоді це, звичайно, було досить наївно, порівняно з тим, що відбувається з комп’ютерами зараз. Потім з’явився такий чудовий дрібний комп’ютер ZX Spectrum, без моніторчика, тільки така клавіатурка і все. Там все було дуже серйозно, і іграшки, і графіка, і програми вже були загалом з ним теж працював. І не вважаю ПК чимось антихудожнім. Це просто зручний робочий інструмент.
Бує час, вільний від творчості? Якщо буває, чим зазвичай займаєтесь? Чи є у вас хобі, пов’язане з технікою, чи ви, навпаки, від неї відпочиваєте?
Справа в тому, що я завжди прагнув того, щоб це все було разом – і хобі, і робота в одному флаконі. Насправді з Масянею, з флеш-мультами воно так і вийшло, що робота та захоплення – це одне й те саме. Звичайно, вільний час у мене рідко буває, але переважно я або книжки читаю, або на морі катаюся. Тобто голова – це таки теж робочий інструмент, але треба вміти його провітрювати та розслаблювати. Але не настільки розслабляти, щоб детективи Донцової читати чи дивитися серіали, звичайно, ні:)
Яке середовище вам цікавіше – віртуальне чи реальне? Чому?
Ну це те саме, це міф поки що – віртуальна реальність. Адже поява телефонів, скажімо, не призвела до появи якоїсь альтернативної реальності, як і з комп’ютером. Це одна з форм прояву тієї ж звичайної реальності, це таке ж спілкування, як по телефону або перекрикування через вулицю або написанням листів, просто Інтернет дав можливості спілкуватися трохи ширше.
У вашому Живому Журналі, на відміну від багатьох блогів відомих людей, ніколи не буває нудно. Що для вас онлайн-щоденник? Як давно ви їм набули?
Обзавівся я їм дуже давно, ще на початку 2000-х років, але спочатку не вів, тому що у нас на сайті був свій форум і не було часу спілкуватися ще десь. А потім, коли він зник, я поступово перемістився на . Користування від нього насправді. Скільки разів мені допомагали через ЖЖ, уже не перерахувати. Ну і крім того ти можеш знати, що відбувається з усіма твоїми друзями, не зідзвонюючись із ними, а переглянувши френдстрічку. Тобто, просто дуже зручний інструмент.
Часто зустрічаєш гнівні промови під загальним девізом «Інтернет – зло». Якщо ви хоча б частково згодні з цим, то що в Інтернеті найгірше і як із цим боротися?
Нічого поганого нема в Інтернеті! 🙂 Хіба що велика кількість порнографії, можливо, якісь фільтри треба будувати. Хоча у мене, наприклад, є дитина, виросла на Інтернеті і жодним збоченцем не стала. Тому я особливого гріха в Мережі не бачу, крім того, що люди пропадають там зовсім. Але це одна з найпрогресивніших речей, яка чудово поєднує світ, і просто база загальної інформації.
Що б ви хотіли побажати читачам hi-Tech PRO?
По-перше, робіть менше речей, які вам самим шкодять. По-друге, не заважайте іншим:). Не заважайте сусідові, не заважайте колезі – не заважайте! Займайтеся своєю справою та вмійте радіти за інших людей, у яких щось вийшло. Давайте у нас у всіх щось буде чудово виходити! Ну все, дякую, до побачення, поки що!
Повну версію інтерв’ю з Олегом Куваєвим у форматі MP3 шукайте на hi-tech DVD.
Повна версія статті у форматі PDF>>
Web-droid редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Генеральний директор Samsung – єдиний кореєць у топ-100 бізнес-лідерів світу Samsung
Генеральний директор Samsung залишається у компанії таких відомих бізнесменів, як генеральний директор Tesla Ілон Маск та директор NVIDIA Дженсен Хуанг
Серед автовиробників Tesla вбиває найбільше людей Tesla
Нове дослідження, проведене автомобільною пошуковою системою iSeeCars, показало, що автомобілі Tesla беруть участь у більшій кількості аварій зі смертельними наслідками, ніж будь-які інші марки.