64% світового інтернет-трафіку генеруються смартфонами

smartphones

Статистика давно показує, що люди все частіше виходять в інтернет за допомогою смартфонів та планшетів, обминаючи стаціонарні комп’ютери та ноутбуки. Нові дані підтверджують цю тенденцію та встановлюють новий рекорд.

За останнім звітом Statcounter, опублікованим порталом TechGaged, у травні 2025 року мобільні пристрої генерували 64% всього світового веб-трафіку – це максимум за всю історію спостережень. Зростання триває вже вісім кварталів поспіль. Для порівняння, десять років тому частка мобільного трафіку становила близько 31%.

За операційними системами Android займає близько 73% трафіку, iOS – приблизно 26%, решта платформ – незначну частку. По регіонах лідирують Африка з 69% та Азія з 65%, а в Європі та Північній Америці мобільний трафік становить близько половини загального обсягу (49% та 48% відповідно). В Океанії цей показник нижчий – 39%. Окремо відзначається Польща із 53% мобільного трафіку.

Інтернет-трафік зі смартфонів по континентах:

  • Африка – близько 69% трафіку припадає на смартфони
  • Азія – 65%
  • Південна Америка – 51%
  • Європа – 49%
  • Північна Америка – 48%
  • Океанія – 39%

Ключовими причинами зростання називають доступність недорогих смартфонів, поширення мереж 5G, особливо в Азії, та розширення використання мобільних пристроїв для різних завдань – від розваг до фінансових операцій.

Експерти очікують, що частка мобільного трафіку зростатиме і в 2026 році перевищить 70%, оскільки все більше користувачів вибирають смартфони як основний спосіб виходу в інтернет.

График роста трафика. Источник: Statcounter

Графік зростання трафіку. Джерело:Statcounter


Не пропустіть цікаве!

Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *





Статті & тестиArticles

Огляд смартфона Oppo A6 Pro: амбітний Oppo A6 Pro (CPH2799)

Новий смартфон Oppo A6 Pro – середнячок з функціональністю смартфонів преміум-класу. Виробник наділив його кількома характеристиками, властивими більш дорожчим телефонам. Але не обійшлось і без компромісів. Як саме збалансований Oppo A6 Pro – розповімо в огляді.


One UI 8.5: нове життя старих смартфонів Samsung — що дає оновлення?

One UI 8.5 дає старим смартфонам Samsung Galaxy функції, які ще зовсім недавно були ексклюзивом тільки для нових флагманів. Але чи справді це оновлення здатне зробити Galaxy S22, S23 і S24 ближчими до рівня Galaxy S26? Розбираємося, що саме змінюється після встановлення нової прошивки.


НовиниNews
| 22.02
Готель із роботами відкриється в Китаї на штучному острові

Китай готується відкрити футуристичний готельний комплекс під керівництвом роботів та фізичного штучного інтелекту. Вся робота – від ресепшену до ресторанної кухні – виконуватиметься автономними пристроями Pudu Robotics.

| 19.08
ChatGPT не винен: криза академічної чесності

Згідно з новими дослідженнями, 47% старшокурсників Гарварда зізналися у порушенні правил академічної чесності.