Samsung виходить на ринок розумних окулярів: представлений гаджет на Android XR
23.07.26
На захід Galaxy Unpacked компанія Samsung офіційно представила своє перше покоління розумних окулярів. Пристрій створений у співпраці з Google і Qualcomm і працює під керуванням нової платформи Android XR, а ключовим елементом досвіду користувача став штучний інтелект Google Gemini. На відміну від AR-шоломів, орієнтованих на професійні завдання, новинка розрахована на щоденне використання та має стати доповненням до смартфону, а не його заміною.
Дизайн створювали спільно з відомими брендами
При створенні окулярів Samsung зробила ставку не лише на технології, а й зовнішній вигляд пристрою. Для цього компанія залучила двох відомих виробників оправ – Gentle Monster та Warby Parker.
Кожен бренд запропонував власне дизайнерське виконання. Gentle Monster підготувала мінімалістичну чорну оправу з суворішими лініями, тоді як Warby Parker наголосила на класичному силуеті в коричневому кольорі. При цьому Samsung зазначає, що робота не обмежилася вибором дизайну: інженери спільно з виробниками коригували конструкцію, щоб досягти максимально зручної посадки при тривалому носінні. Особлива увага приділялася розподілу ваги та точкам зіткнення з особою.
Android XR та спеціалізований процесор Qualcomm
Апаратна частина пристрою побудована на платформі Snapdragon AR1 Gen 1, розробленої Qualcomm спеціально для електроніки, що носиться подібного класу. За програмну складову відповідає Android XR – нова операційна система Google для пристроїв доповненої та змішаної реальності.
У корпус вбудовані камера, кілька мікрофонів, динаміки та сенсорні панелі, розташовані на дужках. Користувач може керувати пристроєм кількома способами: голосом, торканням, жестами або через сполучені пристрої екосистеми Galaxy.
Окуляри здатні працювати спільно зі смартфонами, смарт-кільцем Galaxy Ring та годинником Galaxy Watch. Однак керування жестами реалізовано лише при використанні Galaxy Watch 9 та новіших моделей.
Gemini отримав доступ до того, що бачить користувач

Головна відмінність новинки від звичайних смарт-окулярів полягає в тісній інтеграції зі штучним інтелектом Google Gemini. Завдяки вбудованій камері помічник отримує доступ до зображення, яке бачить юзер, і вживає цей візуальний контекст при обробці запитів.
Такий підхід дозволяє системі не просто відповідати на питання, а враховувати навколишнє оточення. Наприклад, Gemini може розпізнавати об’єкти, допомагати з навігацією, надавати інформацію про предмети навколо користувача або аналізувати побачений текст.
Крім того, окуляри вміють переказувати довгі повідомлення, виділяючи найважливіші моменти, озвучувати їх через вбудовані динаміки та виконувати переклад іноземних мов практично в режимі реального часу. Якщо користувач наведе камеру на документ або нотатку, текст можна зберегти в Samsung Notes без необхідності фотографувати окремо.
Samsung також заявляє, що Gemini здатний враховувати попередні дії користувача та пов’язувати між собою різні запити. Завдяки цьому відповіді повинні бути більш послідовними та враховувати поточний сценарій використання.
Окуляри зможуть замінити смартфон у деяких повсякденних завданнях
Ще однією особливістю пристрою стала підтримка відеодзвінків із трансляцією зображення безпосередньо з камери окулярів. Під час розмови співрозмовник зможе бачити те, що відбувається очима користувача, при цьому руки залишаться вільними.
Крім фірмових сервісів Samsung, пристрій підтримує програми Google. На старті заявлено сумісність з Google Maps, Google Translate, Samsung Notes, Spotify та YouTube Music. Ймовірно, що після запуску список доступного програмного забезпечення буде поступово розширюватися.
Автономність

За інформацією Samsung, вбудований акумулятор забезпечує до дев’ятої години роботи при змішаному сценарії використання.
Для збільшення автономності передбачено зарядний футляр, який здатний повністю зарядити пристрій ще сім разів. Таким чином, загальний запас енергії розрахований на тривале використання без постійного доступу до розетки.
Дата виходу
Вартість нових розумних окулярів Samsung поки що не розкриває. Компанія також не називає конкретної дати початку продажів, обмежившись заявою, що пристрій з’явиться на ринку до кінця року.
Покупцям буде доступна можливість замовити версію з лінзами, що коригують. Крім того, Samsung вже підтвердила плани з розширення лінійки – у майбутньому виробник має намір представити додаткові варіанти оправ та нові дизайнерські виконання пристрою.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A6 Pro: амбітний
Новий смартфон Oppo A6 Pro – середнячок з функціональністю смартфонів преміум-класу. Виробник наділив його кількома характеристиками, властивими більш дорожчим телефонам. Але не обійшлось і без компромісів. Як саме збалансований Oppo A6 Pro – розповімо в огляді.
Logitech Signature Comfort Plus Combo MK880: пріоритет на комфорт
Logitech Signature Comfort Plus Combo MK880 – бездротовий набір з клавіатури та миші, в якому акцент зроблений на комфорті під час багатогодинної роботи, причому не лише за рахунок ергономіки корпусу, а й конструктивних доповнень
Samsung виходить на ринок розумних окулярів: представлений гаджет на Android XR
Компанія Samsung на заході Galaxy Unpacked представила свої перші інтелектуальні окуляри для повсякденного використання.
Synthetic Video Detector від NVIDIA допоможе ЗМІ боротися з дипфейками
Компанія NVIDIA представила Synthetic Video Detector – новий інструмент на базі штучного інтелекту, призначений для виявлення відео, створених нейромережами.


