Китайці розробляють рельсотрон для запуску космічних кораблів із екіпажем
31.03.24
У Китаї розробили проект, який має стати альтернативою запуску космічних кораблів за допомогою ракет.
Вчені Піднебесної пропонують розігнати космічний корабель вздовж гігантської електромагнітної стартової траси до швидкості 1,6 маху (а в перспективі — до 5 махів), а далі запустити вже власні двигуни. Далі він залишить земну атмосферу, прискорившись до показників, які приблизно 7 разів перевищують швидкість звуку.
Науково-дослідний інститут технологій літальних апаратів Китайської аерокосмічної науково-промислової корпорації (CASIC) вже збудував двокілометровий тестовий трек у Датуні, провінція Шаньсі.
Інший аспект у тому, що з прискорення транспортного засобу масою, аналогічною космоплану, до 5 Махов, знадобиться дуже багато енергії. Китайський рельсотрон, наприклад, використовує 121 МДж для розгону винищувача до швидкості 241 км/год. Проте задля досягнення швидкості 5 Махов знадобиться разючих 50 000 МДж.
Космоплан, ймовірно, матиме набагато більшу масу, отже, необхідна енергія буде значно вищою. Це означає, що для розгону космоплану до такої швидкості знадобиться потужніший і ефективніший метод прискорення, ніж рельсотрони, що використовуються на авіаносцях.
Тобто для роботи такої електромагнітної гармати знадобиться атомна електростанція, яка генеруватиме гігаджоуль в секунду, а для накопичення енергії знадобиться зовсім новий суперконденсатор.
Це до речі вже не перше застосування рейсотрона у китайських вчених. Раніше повідомлялося, що китайський рельсотрон, оснащений штучним інтелектом, здатний виробляти 120 залпів без втрати точності та відсутності необхідності у проведенні ремонтних робіт.
Такий підхід робить його схожим на ствольну артилерію, адже штучний інтелект керує пострілом та параметрами зброї. Рейкова гармата в Китаї оснащена значною кількістю сенсорів, зокрема сотнями тисяч датчиків, що допомагає поліпшити ефективність і точність стрільби.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 – доступні флагманські технології



У Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 однаково гарні дисплеї, великі акумулятори, є підтримка оновлень софту протягом 6 років. Розкажемо докладніше, чим ще вони цікаві.

Перша квантова система навігації виявилася в 50 разів точнішою за GPS навігація
Австралійська компанія Q-CTRL вперше публічно продемонструвала власну квантову навігаційну систему під назвою Ironstone Opal, яка працює повністю автономно і не потребує GPS.
Audi A6 Sedan випускатиметься у версії м’якого гібрида Audi автомобіль
Audi A6 Sedan з класичним для бізнес-класу кузовом доповнила представлену раніше у березні A6 Avant і, як і універсал, побудована на платформі Premium Platform Combustion (PPC).