Похідний кінотеатр: огляд проектора XGIMI CC Aurora
24.06.19Проектори за останні роки все частіше використовуються як домашні пристрої, іноді складаючи неабияку конкуренцію телевізорам. Це зумовлено кількома чинниками. З погляду інсталяції – для проектора досить світлої, в ідеалі білої стіни та дивана навпроти неї. Зважаючи на популярність квартир-студій, це особливо легко реалізований формат. У технічному плані, проектори дозволяють отримати зображення у великій діагоналі – від 100 до 180 дюймів. Вартість матриць аналогічних розмірів все ще перевищує розумні рамки, а іноді не пропонується зовсім. Звичайно, зворотним боком є не така хороша передача кольору. Однак технології в проекторах активно розвиваються і за оптимальних умов можна отримати картинку непоганої якості. Залишається момент із підтримкою мультимедіа, але і тут, завдяки всюдисущому Android, у виробників проекційної техніки розв’язані руки.
Фінальним пунктом критики проекторів може стати складність їхнього транспортування та встановлення. У цьому плані проектор XGIMI CC Aurora, що розглядається, помітно виділяється вже серед своїх побратимів. Це компактний та ергономічний пристрій у вигляді невеликого кубика вагою півтора кілограма. При лаконічному дизайні на корпусі є все необхідне управління ним. На верхній площині розташовані сенсорні кнопки керування гучністю та відтворенням мультимедіа. Над ними проходить ручка для транспортування.
На фронтальній стороні є шторка, що зсувається, за якою розташована світлодіодна лампа. На задній частині виведено два порти USB та один HDMI для підключення накопичувачів та зовнішніх джерел мультимедіа. Там же знаходиться аудіо-роз’єм 3,5 мм. Своя пам’ять у проектора теж є і вона має обсяг 16 ГБ.
Проектор можна вмикати за допомогою відповідної кнопки на комплектному пульті або просто зсунувши шторку. У нього також вбудована аудіо-система від JBL з досить гучним і чистим звучанням, тому гострої необхідності підключення зовнішніх колонок немає. Якщо шторку не відкривати та увімкнути проектор – він працюватиме в режимі мобільної колонки. Окремо проектор підтримує режим караоке.
Девайс заточений на часті поїздки та подорожі. Навряд чи його братимуть із собою далекі поїздки, але гастролюватимуть між вечірками та кіно-паті з друзями – однозначно можна і зручно. Кубічний корпус упакований у сумку із жорсткими стінками. Також туди поміщається пульт та блок живлення. У результаті виходить набір мобільного кінотеатру.
Свій акумулятор у проектора також є. За нашими вимірами його вистачає на 5-6 годин роботи під час перегляду кіно та на 8-9 годин при прослуховуванні музики. Заявлені виробником показники на кілька годин більше забезпечуються активацією енергозберігаючого режиму. Тобто в будь-якому випадку акумулятора на 20 000 мА·год достатньо для перегляду одного-двох фільмів.
Проектор дозволяє виводити картинку максимальної діагоналі 180 дюймів при розміщенні на відстані 4-5 метрів від стіни. Він підтримує автоматичне налаштування фокусування та геометрії трапеції зображення. На вирівнювання картинки потрібні кілька секунд і функція дозволяє зовсім не морочиться з ручним налаштуванням. Звичайно, якщо проектор розташувати помітно нижче середини картинки, що виводиться, зображення може мати трапецієподібну форму і тоді потрібно продумати місце для його установки. Також можна налаштувати зображення в меню налаштувань. При цьому необов’язково вішати спеціальну полицю або кріплення під стелею. Цілком можна обійтися штативом для якого в основі корпусу є різьблення. Так проектор можна буде легко прибирати, коли він не потрібний.
XGIMI CC Aurora – мультимедіа-проектор, що означає підтримку відтворення файлів прямо з нього. Для цього компанія розробила оболонку GMU, яка функціонує на базі операційної системи Android 5.1.1. Те, що це не одна зі свіжих версій – не критично, тому що підтримка всіх відомих форматів реалізована і ми не знайшли жодного файлу з яким би проектор не впорався. Працює проектор із кодеком H.265.
Крім використання накопичувачів з контентом, проектор можна підключити до Wi-Fi і дивитися онлайн відео на YouTube, користуватися браузером та завантажувати програми. Є навіть ігри. Управління в них та заповнення текстових полів реалізовано за допомогою пульта д/в. Також USB можна підключити клавіатуру.
З коробки можна переглядати текстові файли за допомогою WPS office. По суті, з погляду софту, тут є все, що можна знайти в базовому смартфоні. До того ж, прямо в меню налаштувань можна оновити прошивку «по повітрю».
Якщо в плані “проекційної” частини та підтримки файлів проектор сподобався, то з програмною частиною не все гладко. Перше що впадає у вічі – не найякісніша локалізація пунктів меню російською мовою. Як альтернативу можна включити англійську мову інтерфейсу.
Інший момент пов’язаний з роботою пульта д/в в ролі мишки. Після натискання відповідної кнопки на екрані з’являється курсор і здійснювати навігацію у веб-браузері та на віртуальній клавіатурі можна водячи пультом перед проекцією. Працює такий метод не стабільно та програмна оболонка проектора регулярно підвисає. Іноді оболонка коректно розпізнає поля для введення та дозволяє перемикатися між ними за допомогою кнопок на пульті. Але через неоднакову веб-верстки виходить так не завжди.
Ще одна дивина спостерігалася з додатками, які чомусь вимагають авторизації в сервісах, які не представлені офіційно у нас. Наприклад, при запуску TuneIn запитується логін для входу до облікового запису Amazon.
Залишається сподіватися, що перераховане вище – огріхи тестового зразка і в найближчих програмних оновленнях вони будуть виправлені.
Повторимося, що все, що реалізовано в XGIMI CC Aurora в частині виведення картинки та відтворення мультимедіа – реалізовано добре. Для перегляду фільму на всю стіну достатньо зрушити кришку, вставити флешку та запустити файл.
Процесора і пам’яті достатньо для того, щоб багатогігабайтний Blu-Ray файл запускався швидше, ніж готувався поп-корн у мікрохвильовій печі. Додаткові функції виступають швидше приємним бонусом і, чесно кажучи, гострої необхідності в них ми не бачимо. Тому назвати мінусами нестабільність роботи курсору або епізодичні перебої роботи оболонки в нестандартних для проектора додатках ми не можемо.
У плані управління та ергономіки проектор також сподобався. Він компактний, добре зібраний і універсальний в частині сценаріїв використання. Можливість автономної роботи робить її цікавим варіантом для виїзних вечірок.
Якість картинки виводиться на відмінному рівні. Їй звичайно потрібно затемнене приміщення, але повного темного дотримуватися не потрібно. Для такого компактного корпусу і невеликої лампи показник яскравості цілком достатній.
Ціна за основну функціональність, файлову всеїдність та якість виконання також на хорошому рівні і таке рішення можна сміливо рекомендувати як варіант для перегляду кіно та серіалів удома чи в гостях.
Пристрій наданий компанією FlyTechnolodgy
XGIMI CC Aurora | |
Лампа, яскравість: | LED, 350 люмен (30 000 годин) |
Дозвіл: | 1280х720 |
Сумісна роздільна здатність: | Full HD, 2K, 4K (180 дюймів) |
Кодек: | H.265 |
Процесор: | Cortex A53, 1,5 Гц |
ОЗУ: | 1 ГБ |
Пам’ять: | 16 ГБ |
Інтерфейси: | 2xUSB, 1 HDMI, 3,5 мм аудіо |
Комунікації: | Wi-Fi 802.11ac 2.4/5 ГГц, Bluetooth 4.0 |
Акумулятор: | 20 000 мА·год |
ОС: | GMU 5.1.1 на базі Android 5.1.1 |
Вага: | 1,5 кг |
Габарити: | 138x135x119 мм |
Ціна: | $690 |
Оцінка:
+ компактність та ергономіка
+ вбудований акумулятор
+ вбудована колонка
+ підтримка більшості форматів файлів
-якість локалізації інтерфейсу
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!


Огляд мікрофона Ugreen CM769: студійний звук недорого



Розкажемо про ще один цікавий мікрофон для запису подкастів та відеоблогів. Ugreen CM769 – бюджетна модель, подивимося, як вона справляється із записом голосу та звуків.

Asus Vivobook 18 отримав великий 18,4″ екран 144 Гц та процесор AMD Ryzen 7 260 AMD Asus ноутбук
Asus представила новий ноутбук Vivobook 18, орієнтований як на робочі завдання, так і мультимедійні розваги. Модель оснащена 8-ядерним процесором AMD Ryzen 7260
Нові монітори Samsung Odyssey отримали OLED-матриці, підтримку 3D без окулярів та частоти від 144 Гц 3D OLED Samsung монiтор
У лінійку увійшли моделі з передовими технологіями, серед яких Odyssey 3D з автостереоскопічним екраном та Odyssey OLED G8, перший в індустрії монітор з 4K-роздільною здатністю і частотою оновлення 240 Гц.