Огляд розумних годинників Huawei Watch 3 Pro: самостійні
20.08.21
Huawei зіткнулася з незвичайними для індустрії ІТ моментами, внаслідок чого, популярність деяких її пристроїв під питанням. Йдеться, перш за все, про смартфони, але в епоху, коли балом правлять екосистеми, варто не забувати і про супутні девайси. У нашу тестову лабораторію приїхав розумний годинник Huawei Watch 3 Pro. Це флагманське рішення серед пристроїв з безліччю датчиків і функцій. Технічно – цікаво та перспективно. Як вийшло практично, розберемося далі.
Дизайн
Годинник Huawei Watch 3 Pro з дизайну та матеріалів однозначно говорить про високий рівень пристрою. Вони отримали корпус з титанового сплаву, який теоретично може витримати тягарі і негаразди активного життя і водночас доповнити діловий чи спортивний образ користувача.
Крім, зрозуміло, сенсорного дисплея у годинника всього дві «залізні» кнопки. Одна у формі коліщатка з насічками та логотипом виробника, друга, овальної форми – звичайна. Коліщатко натискається, допомагає прокручувати списки контенту і збільшувати/зменшувати область перегляду. При цьому воно дає зворотний тактильний зв’язок завдяки вібромотора. Між кнопками розташовані решітки динаміка, досить гучного. Дзвінок на годинник чути добре в будь-якій по шумності обстановці.
Скло дисплея візуально рівне і має фаску по периметру, яка органічно переходить у торець металевої частини. Фіксований безель запозичений із класичного годинника, де цифри навколо циферблату допомагають засікати час. Тобто зроблено натяк на те, що найкраще сюди підходять класичні теми циферблатів.
Відбитки пальців на склі залишаються, але легко стираються, а захисне напилення за пару тижнів використання принаймні не отримало видимих подряпин або потертостей. Годинник гасав щодня, у тому числі і під час активних занять спортом.
Тильна сторона корпусу виконана з прозорого матеріалу, що описується як кераміка сплавлена з лінзою із сапфірового скла для роботи датчиків. Тут зосереджено кілька із них – серцебиття, виміру насиченості киснем та температури тіла.
Загалом годинник на руці виглядає масивно, можливо навіть надмірно. Справа не стільки в товщині самого металу корпусу, скільки зворотної частини, що випирає, з датчиками моніторингу здоров’я. Вона додає пару міліметрів зазору між годинником та рукою. Складається враження, ніби в пристрій інтегрували більше фішок, ніж варто, і вони буквально роздулися.
У нашій версії годинник отримав шкіряний ремінець із рядком, що надає їм ще більш інтелігентний образ. Однак для водних процедур та активного спорту в цілому, до якого годинник готовий, хотілося б мати вибір між цим і металевим, а ще краще силіконовим варіантом. Зате кріплення мають стандартну ширину 22 мм, що дозволить підібрати більш витривалу заміну.
Окрім самого годинника, у коробці також є короткий посібник користувача та метровий кабель з док-станцією для зарядки у вигляді шайби. Годинник примагнічується до зарядки і не вимагає ніяких провідних підключень до живлення.
Обладнання
Зовні вже зрозуміло, що годинник повинен і вміє багато. Перш ніж перейдемо до питання про софт, що інтригує, позначимо, що вони можуть функціонально.
Дисплей виконаний за технологією AMOLED роздільною здатністю 466х466 пікс, що при діагоналі 1,43 дюйми означає щільність пікселів 326 ppi. На практиці – відмінна передача кольору, контрастність і хороший запас яскравості підсвічування. Небагато не вистачає хіба що при погляді під самим сонцем. Але тексти все одно залишаються читаними. Частота оновлення картинки 60 Гц, тому і анімації виглядають добре.
Дисплей завдяки матриці успішно може пародувати циферблати звичайного годинника зі стрілками і механізмами. Для цього в магазині програм є тисячі скінів. Але чи то для численних функцій, чи то в данина популярності кіберпанку, найінтуїтивніше за сприйняттям контенту вийшли цифрові дизайни головного екрану. На них можна вивести буквально всі показники, які годинник тільки може вважати і реєструвати – кроки, пульс, SpO2, калорії, набір висоти, рівень стресу та ін. . Але це якщо користувач зацікавлений у такому потоці даних, який, звичайно, складно візуалізувати в класичному «аналоговому» циферблаті.
Скини є платні та безкоштовні, сортування в магазині відбувається лише за типом графіки – цифрові, аналогові, гібридні та «про здоров’я». Є ще розділ «нові» та «спорт», а ось категорію виключно безкоштовних не зробили. Парочку платних ми все ж таки спробували наживо. Описи у всіх дуже мізерні, а очікування з приводу інтерактивності виявилися завищеними. Розробникам непогано було б додати гіфки під час перегляду, щоб можна було оцінити привабливість та зручність зчитування інформації.
Дисплей підтримує Always On. У ньому для вибраного скіна циферблата виводиться спрощений інтерфейс. Найчастіше залишаються час і дата, наприклад, а дані моніторингу ховаються. Якщо скін не має свого дизайну AoD, то виводиться один із стандартних варіантів, який також можна налаштувати.
Серед адаптерів є відразу кілька стандартних і не часто зустрічаються. Серед них: Bluetooth 5.2 та Wi-Fi (802.11n), є eSIM та NFC.
Використовуючи Bluetooth, можна підключатися не лише до смартфону, але й, наприклад, до навушників. Це дозволяє використовувати Huawei Watch 3 Pro як самостійний пристрій, наприклад слухати музику під час бігу. Можна і перенести музику прямо на згадку про годинник, але це працює тільки для пристроїв Huawei через власну програму Music.
NFC в даному випадку мало чим корисний, так як здійснювати платежі безконтактно немає можливості. Завдяки e-SIM смартфон, на час тренування чи прогулянки, можна залишити вдома, не втрачаючи при цьому зв’язку. Але в Україні поки що і цей пункт не приносить задоволення. У великій трійки стільникових операторів послуга eSIM є, але цей розумний годинник до списків підтримуваних пристроїв не входить. Хоча у lifecell парочка гаджетів, що носяться, все-таки є в списках. А так, годинник може приймати повідомлення про дзвінки, SMS, вібрувати при надходженні повідомлень у месенджерах та виводити тексти на дисплей.
Модуль навігації у поєднанні з автономними службами годинника дасть можливість стежити за вашим переміщенням під час тренувань на вулиці. Підтримуються всі популярні системи – GPS, Beidou, Galileo, ГЛОНАСС та QZSS.
Годинник розрахований і на екстремальний спорт. Можна активувати розпізнавання падіння та використовуючи програму для годинника SOS, відправляти сигнал лиха при падінні – зателефонувати заданому контакту, надіслати повідомлення або вибрати опцію, надіславши текст про те, що все гаразд.
Програмна гармонія?
Годинник працює на фірмовій операційній системі HarmonyOS 2. Щоб синхронізувати його зі смартфоном знадобиться актуальна версія програми «Здоров’я» від Huawei. Однак не та версія, яка є в Google Play, а завантажена через AppGallery за встановлених HMS (Huawei Mobile Services) Core. Принагідно доведеться давати доступи до файлів, контактів, оповіщень, налаштувань, загалом, всьому, що стосується управління не тільки розумним годинником і трансляцією контенту, а й внесенням змін на смартфоні, якщо він не Huawei.
Звичайно, Huawei Health насамперед призначений для відстеження спортивної діяльності. Але тут також можна змінювати циферблати, встановлювати програми, активувати відстеження сну, увімкнути постійний контроль пульсу, встановити будильник чи ввімкнути оповіщення для окремих програм, оновлювати прошивку. Незважаючи на все це налаштування годинника в мобільному додатку досить скромні. Більшість з них, у тому числі робота екрану, налаштовується на самому годиннику. Однак вибір програм, які можуть надсилати повідомлення, здійснюється зі смартфона. Чого в нашому випадку не вистачило, так це синхронізації з деякими додатками, наприклад Strava. Натомість вдалося зіставити результати активності на двох пристроях і переглянути розбіжності у вимірах.
З головного екрана годинника можна швидко перейти до ряду розділів. Свайп ліворуч і праворуч переводять до віджетів погоди, плиток активності, інструментів вимірювання пульсу, насиченості крові киснем та температури шкіри. Переміщення вниз відкриває оповіщення, а вгору – панель інструментів серед яких увімкнення/вимкнення адаптерів, звуку, режиму «не турбувати», робота дисплея як ліхтарик та виклик налаштувань.
У головному контекстному меню, що відкривається при натисканні на коліщатко, за замовчуванням виводиться сітка програм, як у Apple Watch. Якщо такий інтерфейс не звичний, можна перейти на макет у вигляді списку. Загалом навігація та іконки інтуїтивно зрозумілі, але спочатку потрібно буде трохи звикнути.
Втішно що, незважаючи на приналежність до іншої екосистеми сервісів, Huawei Watch 3 Pro дозволяють керувати відтворенням музики, наприклад, YouTube Music і Spotify.
Про спорт
Годинник підтримує під сотню видів спорту та моніторинг активності під час занять. Наприклад, йдеться про 12 видів тренувань на відкритому повітрі (біг, ходьба, альпінізм, піші прогулянки, біг по пересіченій місцевості, їзда на велосипеді, плавання на відкритій воді, тріатлон, лижі, сноуборд, лижні гонки та гольф) та 7 тренувань у приміщенні (ходьба, біг, їзда на велосипеді, плавання в басейні, вільні вправи, еліптичний та гребний тренажери). Усього охоплено шість категорій, розбитих на екстремальні, водні, з м’ячем, зимові, фітнес та на відпочинку. Автоматичне розпізнавання вправ працює для 6 видів вправ – біг на вулиці, ходьба на вулиці, ходьба у приміщенні, біг у приміщенні, еліптичний тренажер, гребний тренажер.
Що сподобалося в спортивній частині годин – графіки додатків моніторингу здоров’я. Так, деталі краще розглядати на смартфоні, але на дисплеї годинника вже можна приблизно оцінити динаміку і зрозуміти які значення були досягнуті. До речі, під час тренувань годинник озвучує проміжні досягнення, знову ж таки не потрібно постійно звірятися з показниками на екрані, його можна почути у фоні.
Корисними виявилися супутні індикатори, що виводяться під час тренування. Так, є визначення зон пульсу – розігріваюча, гаряча, аеробна, анаеробна та екстремальна. При інтенсивних поїздках велосипедом – незамінна річ.
Ці ж результати тренування у додатку:
Параметри частоти серцебиття, насичення крові киснем та температури у світлі останнього року можна назвати вкрай важливим бонусом. Вони можуть вимірюватися періодично протягом усього часу.
Пояснимо, що вимірювання температури здійснюється саме для шкіри, а не тіла. У супровідній документації йдеться про те, що зазвичай у здорової людини нормальна температура шкіри варіюється від 32 до 34°C. Але на замір впливають буквально всі зовнішні чинники, зокрема спосіб носіння годинника. У нашому випадку цей показник набирав значення і 28-29°C.
Так, це не медичний пристрій і претендувати на виняткову точність не може. Однак вчасно дізнатися про відхилення навіть з похибкою в 10-15% може бути корисним та сучасним. Зрештою, повторно переміряти сатурацію, якщо та раптом стрибнула надто низько, ніхто не заважає.
Щодо автономності. Виробник декларує, що годинник може пропрацювати 5 днів від повного заряду акумулятора при вимкненій навігації та півтори годині вправ на тиждень з постійним виміром пульсу.
Загалом так може вийти, але в нашому випадку активності було набагато більше. Три вело-заїзди на тиждень по дві-три години із включеною навігацією. Дисплей працював у режимі Always On та на автоматичному рівні яскравості. У результаті годин вистачало на півтора-два дні, рахуючи з дня, коли проходило тренування. Говорити про те, що це мало не доводиться, тому що це норма для смарт-годинника з таким дисплеєм та функціями. Зате на зарядку потрібна лише година. Підсумовуючи, годинник може порадувати автономністю, але вона зазвичай дається рахунок зменшення функціональності.
Враження та висновки
Huawei Watch 3 Pro вийшли гідним представником флагманських пристроїв, що носяться. Той випадок, коли є так багато можливостей, що всіма користуватися просто не встигаєш. Однак середньостатистичний мінімум ми змогли включити до сценарію щоденної експлуатації: тренування, замір показників протягом дня, управління аудіо, отримання повідомлень з деяких програм, трохи пустощі з циферблатами.
Зовні годинник виглядає добре, в міру стримано і в міру наворочено. Причому про останнє скоріше говорить датчик моніторингу стану організму, що випирає, ніж сенсорний дисплей з анімацією. Комплектний ремінець підкреслює класичний антураж, але коли справа стосується активного проведення часу з потом і водою, його стає шкода.
Виміри фізичної активності важко оцінювати з погляду достовірності. Наприклад, розбіжність у подоланій дистанції, середньої/максимальної швидкості з даними із Strava склали 5-10%. А ось у калоріях і ватах більше 20%, де годинах віри більше, вони таки враховували пульс та динаміку навантажень. Однак можливість отримати оцінку насичення крові киснем та динаміки пульсу – дуже важливо і як говорилося вище, якщо показання надто відхилилися, досить просто переміряти.
Приводить це до ще однієї думки щодо софту. З одного боку екосистема виробника розвивається, і пристрої поступово набувають нових функцій та додатків. Щоправда час у цьому випадку грає проти компанії, оскільки ринок вже перегрітий.
З іншого, хоча смарт-годинник робить однозначно вагомий внесок в еко-систему, в даному випадку можна припустити, що вони можуть стати повноправним компаньйоном смартфону з Google-сервісами.
При описі сценаріїв та спостережень, у нас все ж таки не виникло відчуття, що в них не вистачає чогось критичного, без чого неможливо обійтися. Хоча фанати ж марки вже обговорюють те, що нову HarmonyOS 2 могли б зробити і більш функціональною. Все-таки це не смартфон, куди підв’язані таксі, банки, сервіси, програми компаній, які найчастіше використовують або навігацію пошукової компанії, або інші її служби. Годинник цілком має право на самостійне життя з «чужим» смартфоном.
Нам їхніх можливостей видалося достатньо. Свої основні завдання годинник виконує і навіть більше. Коштують, правда, досить чимало, але такою може бути ціна добре захищеного корпусу, оснащення комунікаціями і непогано опрацьованої частини, що стосується спорту.
Характеристики Huawei Watch 3 Pro (GLL-AL01) | |
Дисплей: | 1,43”, 466×466, AMOLED |
Пам’ять ОЗУ+ПЗУ: | 2 + 16 ГБ |
ОС: | HarmonyOS 2 |
Датчики: | прискорення
гіроскоп геомагнітний оптичний датчик пульсу світла барометр температури |
Комунікації: | eSIM, Wi-Fi 4 (802.11n), Bluetooth 5.2, NFC |
Мережі: | UMTS: B1/B3/B5/B6/B8/B19
LTE: B1/B3/B5/B6/B7/B8/B9/B18/B19/ B20/B26/B38/B39/B40/B41 |
Навігація: | GPS, Galileo, Beidou, ГЛОНАСС |
Заряджання: | бездротова |
Сумісність: | Android 6.0+, iOS 9.0+ |
Ємність акумулятора: | 790 мА·год |
Водонепроникність: | 5 ATM |
Вага: | 78 г (з ремінцем) |
Габарити: | 48 × 49,6 × 14 мм |
Постачальник: | Предст-во Huawei в Україні |
Ціна: | $550 |
Оцінка:
+ захист та дизайн корпусу
+ розгорнута система звітів та показників активності
+ керування деякими додатками від Google та Facebook
-тільки шкіряний ремінець у комплекті
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд мікрофонів Logitech G: моделі Yeti Orb та Yeti GX
Головними компонентами успішного стриму є харизма та мова ведучого. Але талант і гарна ідея пропадуть дарма, якщо записувати аудіо буде неякісним. Розповімо про мікрофони Logitech G Yeti Orb та Yeti GX, які допоможуть з аудіо в різних форматах
Apple покаже iPhone 16 вже за годину
Apple iPhone події у світіСьогодні, 9 вересня, Apple проведе захід під назвою “It’s Glowtime”, на якому представить кілька ключових новинок. Презентація розпочнеться о 19:00 за київським часом.
Настільний ПК Acer Predator Orion 7000 першим отримав неанонсований процесор Intel Core Ultra 200K
Acer Intel комп'ютер процесорДесктоп Acer Predator Orion 7000 оснащений системою охолодження Cyclone X 360 та відеокартою NVIDIA GeForce RTX 4090, що забезпечить відмінну продуктивність в іграх.